mBank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2009 08:35

Kdyby nabízela nějaká banka u nás základní služby zdarma, nemohla by se mBank stát během tak krátké doby významným hráčem na trhu (podle počtu klientů 5. na trhu, více než dvojnásobek klientů oproti Raiffeisenbank).
Že tu byl hlad po levných základních službách, dokazuje to, že banka postavená "na zelené louce" s naprosto minimálními službami dokázala za rok získat 170 tisíc klientů (nyní je to asi čtvrt milionu).
A profitují z toho i klienti ostatních bank, pravidelné zdražování služeb dost zpomalilo a objevily se nové produkty - RB se svým "dvacka zpět" kontem, Poštovní spořitelna s Postžiro zadarmo (které vlastně kopíruje nabídku mBank).

Ano, ne každému služby mBank vyhovují, mě nejvíc štvou kurzy při platbě kartou, ale troufám si tvrdit, že klasickému klientovi - "přijde mi výplata, zaplatím kartou, vyberu z bankomatu" takový účet plně postačuje.

Já aktuálně využívám služeb 3 bank (ING, mBank a Poštovní spořitelna), 3 záložen (FIO, MPÚ, Unibon) a mám smlouvu se 4 devizovými společnostmi (WallichFx, REOL, Devizy.cz a Interchange - aktuálně využívám prakticky jen Devizy.cz) a to celé mě rok dozadu stálo jen pár padesátikorun za zahraniční platby přes FIO (od doby co využívám Devizy.cz tak už neplatím ani ty).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mar007 27. 9. 2009 12:01

PatrikChrz píše:Kdyby nabízela nějaká banka u nás základní služby zdarma, nemohla by se mBank stát během tak krátké doby významným hráčem na trhu (podle počtu klientů 5. na trhu, více než dvojnásobek klientů oproti Raiffeisenbank).
Že tu byl hlad po levných základních službách, dokazuje to, že banka postavená "na zelené louce" s naprosto minimálními službami dokázala za rok získat 170 tisíc klientů (nyní je to asi čtvrt milionu).
.


Jenže ten počáteční raketový nástu klientů už je také minulost, pokud se nepletu, za letošní pololetí se zvedl počet klientů jen o cca 40 tisíc. Tímto tempem se tedy klíčovým hráčem na našem trhu stane asi za stopadesát let :-) . Navíc hospodářské výsledky nejsou nic moc a dokonce v letošním prvním pololetí klesla úložka na klienta z cca 90 na cca 70 tisíc. Což zase není moc potěšující zpráva pro majitele - akcionáře.
mar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2009 12:15

K tomu nárůstu: To je logické, klientů kteří chtějí účet zdarma s omezenými službami je konečný počet. Ale i tak, nárůst 40 tisíc klientů za půl roku - co by za to ledasjaká banka dala (to je víc, než celkový počet klientů Volksbank).

K těm vkladům - aktuálně banku nadměrné vklady spíše "obtěžují", nezvládá je půjčovat. Každopádně jako klienta to není můj problém, mě vyhovuje, že služby, které mohu využít, mohu využít zdarma a ty ostatní prostě využiju jinde.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 9. 2009 12:59

PatrikChrz: no jine bance je to jedno, protoze klienty kolenovrty stejne nechteji :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 27. 9. 2009 14:52

PatrikChrz píše:Kdyby nabízela nějaká banka u nás základní služby zdarma, nemohla by se mBank stát během tak krátké doby významným hráčem na trhu (podle počtu klientů 5. na trhu, více než dvojnásobek klientů oproti Raiffeisenbank).


Tvrzení, že mBank má 2x více klientů než RB, není pravdivé. mBank je v počtu klientů šestá, právě za Raiffeisenbank. ;-)

Aktuální počet klientů mBank bude tak mezi 250 - 260 tisíci. Mimochodem, ke konci ledna 2009 jich bylo 200 tisíc.

Po pohlcení eBanky měla RB cca 300 tisíc klientů. Do roku 2009 chtěla mít 400 tisíc klientů - což si myslím, že je více než reálné (např. zpráva RB z února 2009 - "eKonto od Raiffeisenbank si již zřídilo více než 100 tisíc klientů" nebo ze srpna "Díky rostoucímu počtu klientů vzrostly úrokové výnosy Raiffeisenbank o více než 22 procent.").
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 27. 9. 2009 20:18

PatrikChrz píše:K tomu nárůstu: To je logické, klientů kteří chtějí účet zdarma s omezenými službami je konečný počet. Ale i tak, nárůst 40 tisíc klientů za půl roku - co by za to ledasjaká banka dala (to je víc, než celkový počet klientů Volksbank).

K těm vkladům - aktuálně banku nadměrné vklady spíše "obtěžují", nezvládá je půjčovat. Každopádně jako klienta to není můj problém, mě vyhovuje, že služby, které mohu využít, mohu využít zdarma a ty ostatní prostě využiju jinde.
Už kdysi kdesi jsem zmiňoval, že se banky nepoměřují počtem klintů (zvláště takových kolenovrtů jako ty). Takže ikdyž Volksbank má možná jen necelých 30 000 privátních klientů, tak její bilanční suma 50 miliard Kč je asi větší, než bilanční suma mBank.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 27. 9. 2009 21:19

Celkový počet všech klientů Volksbank na konci roku 2008 byl 55 723.
Dnes jich bude určitě přes 60 000.
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 9. 2009 21:29

Vycházel jsem z této tabulky:
http://finance.idnes.cz/bank_profily_p. ... menu=2&c=3

tak tam asi mají stará data
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 28. 9. 2009 10:30

Rozhodně stará, přes 100 000 mají jenom eKont ;)
Taky je rozdíl mezi počet klientů a počet mBank.. mBank má opravdu tolik klientů, nebo účtů? Když vidím, že já mám třeba u mBank 7 účtů... (mKonto, 4 eMaxy, 2eMaxy plus)..
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 9. 2009 10:41

u mBank jde rozhodně o počet klientů. (Já mám taky 7 účtů :D ).
1 mKonto, 4 eMax+ a 2 eMaxy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snowboarder 28. 9. 2009 17:33

:D
no mě u nich mátlo, že jeden čas se chlubili milníky počtu účtů, pak počtem klientů atd, takže tak :)
::: Vyzkoušejte aplikaci SuperFórum pro Android http://goo.gl/3OyV6 :::
snowboarder
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mar007 28. 9. 2009 17:44

snowboarder píše::D
no mě u nich mátlo, že jeden čas se chlubili milníky počtu účtů, pak počtem klientů atd, takže tak :)


To jo, chlubilo se vždy tím, co vypadalo v ten daný okamžik jako nejlepší. :-D Ale v současnosti už jaksi není čím, leda tak počtem nesplněných Mslibů.
http://www.nbank.cz/msliby/
mar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 9. 2009 06:43

Havers píše:Celkový počet všech klientů Volksbank na konci roku 2008 byl 55 723.
Dnes jich bude určitě přes 60 000.
Ano, ve výroční zprávě Volksbank je uvedeno 50 tisíc klientů, ale privátních je jen polovina, ten zbytek jsou firmy a živnostníci, případně jiné finanční instituce.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod memorix 29. 9. 2009 11:37

S temi klienty mBank to nebude tak zhave. Myslim, ze o klicovosti banky rozhoduji jine parametry - nikoliv pocet klientu. Ja mam take ucet u mBank a jedine na co ho pouziji je platba pres internet. Platby a drtivou vetsinu operaci provadim u banky jine. Komentoval jsem jen, ze vkladat cokoliv v krame mi prijde naprosto absurdni (o Fortune uz ani nemluvim). Adorace na mBank (pozorovatelne jeste treba pred rokem na tomto foru) jsou pryc, zustaly jen kiosky a nulove sluzby (ve srovnani s placenou konkurenci). Trh uz sam rozhodne co zivotaschopne je a co nikoliv. A ted se omlouvam, musim do Zabky - nesu tam odhad nemovitosti (doufam, ze mi pani vedouci z drogerie schvali tu hypoteku).
memorix
Nadšenec

Odeslat příspěvekod 4honza 29. 9. 2009 13:34

Precetl jsem si post memorixe a uprimne se pobavil.

At se dneska podivam doleva nebo doprava, tak klicove slovo vsude je "naklady", protoze v dobe krize se ty vynosy dari zvysovat pouze exekutorum a vymahacim agenturam, mozna majitelum hazardu a lobbistum.

Ono je totiz docela zajimave, ze vklady penez do vlastni banky jsou tak drahe (a snad i dotovane), ze kdyz si to vlozim v te Zabce, tak me to vyjde levneji. Bariera ovsem je, ze obsluha to moc neumi a neni to v po(d)vedomi lidi. To nemluvim o tom, ze kdyz to nevlozim v bance na svuj ucet, tak se temer pod 50Kc nedostanu, na ucet v cizi bance je to za procenta z castky s nejakym minimem. Ja zadnou hotovosti temer nedisponuju, ale ta Zabka ma otevreno sedm dni v tydnu, alespon dvanact hodin denne a mam ji jeden blok od baraku, takze v pripade potreby vkladu mensi hotovosti na ucet je to reseni naprosto racionalni. Statisicove castky bezne v hotovosti nedostavam, ani nevybiram.

Ten klic je i v tom, ze vlozeni penez muze delat opravdu i Vietnamec, co umi trochu cesky a k tomu cist a psat. Kdezto v bance to musi delat slecna, ktera ma tri skoleni na to, jak prodat zakaznikovi novy typ uctu s pasmovym urocenim, jak mi prodat penzijni pripojisteni a vysvetlit mi vyhody sporiciho uctu s urokovym bonusem od 1mil. Kc. Jedine, cim ta banka muze konkurovat je objem vkladanych penez a rychlost vkladu na ucet. Treba u Komercky, ktera je temer te Zabce naproti, nevim ani jestli tam nikdo pracuje, protoze se tam vyskytuji jen 9-17hod, kdy jsem nomalne v zamestnani.

Jinak koncept bezhotovostni banky neni sam o sobe spatny, ale ma samozrejme svoje limity, protoze pro nektere typy zakazniku proste ta banka fungovat dobre nemuze. To ale neznamena, ze pro lidi, jejichz bankovni potreby jsou jednoduche, neni dana sluzba dostacujici, vyhovujici a adekvatni, co se tyce nakladu. Protoze hotovost temer nepouzivam a dostavam ji maximalne, kdyz mi vraci drobne v obchode, tak s tim nemam vubec problem :)
Naposledy upravil 4honza dne 29. 9. 2009 15:41, celkově upraveno 1
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků