Založit firmu (ltd.) v anglii? (+-)

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 27. 9. 2009 09:51

mikcik: já ti člověče nerozumím. Už sis tu firmu mohl dávno založit a podnikat, nechápu co pořád řešíš. Místo toho obrážíš fóra po celý republice. Založení i zrušení firmy trvá 1 den, tak si to prosím už udělej, věřím, že konečně dosáhneš očekávaného orgasmu.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 27. 9. 2009 12:37

mikcik: přeber si to jak chceš, ale osobně bych věřil spíše zákonu, než jakési neznámé moderátorce Zdence.
§ 136 Zákaz konkurence
(1) Nevyplývají-li ze společenské smlouvy nebo stanov další omezení, jednatel nesmí
a) podnikat v oboru stejném nebo obdobném oboru podnikání společnosti ani vstupovat se společností do obchodních vztahů,
b) zprostředkovávat nebo obstarávat pro jiné osoby obchody společnosti,
c) účastnit se na podnikání jiné společnosti jako společník s neomezeným ručením nebo jako ovládající osoba jiné osoby se stejným nebo podobným předmětem podnikání, a
d) vykonávat činnost jako statutární orgán nebo člen statutárního nebo jiného orgánu jiné právnické osoby se stejným nebo s obdobným předmětem podnikání, ledaže jde o koncern.
(2) Porušení odstavce 1 má důsledky stanovené v § 65.
(3) Společenská smlouva může určit, v jakém rozsahu se vztahuje zákaz konkurence i na společníky.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikcik 28. 9. 2009 19:40

Proč jste tu na mě tak zlí :-)...?

Děkuji uživateli mikcik, za názornou ukázku.
mikcik
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 28. 9. 2009 20:12

navrhuju anketu, jestli si dřív mikcik založí firmu, nebo Míša najde práci. Důvěřuji Míšovi :D
Každopádně dřív než za rok nemá smysl se sem vracet, protože mikcik bude i v průběhu roku 2010 obrážet fóra a ptát se, jestli mu osazenstvo schválí založení firmy, a já bych rád příští rok přečkal v klidu, jinak toho psychoterapeuta budu potřebovat já :D
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 28. 9. 2009 20:47

mikcik píše:Proč jste tu na mě tak zlí :-)...?
Děkuji uživateli mikcik, za názornou ukázku.

děkuješ sám sobě? My se ti snažíme jenom ušetřit zklamání, nebo průšvih...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 29. 9. 2009 11:37

Dobrý den,
už jste někdo zjistili jak je to s tou daňovou evidencí?
Na stránkách britské daňové správy http://www.hmrc.gov.uk jsem se dočetl, že malé společnosti sice mohou vyplňovat "abbreviated accounts", ale víte někdo, co to znamená v praxi? Zatím mi to připadá, že je to sice nějaké zjednodušené účetnictví, ale požadují stejně rozvahu a výsledovku, takže to bude nějaká forma podvojného účetnictví.
Už jste to někdo zkoumal?
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 9. 2009 11:52

Ne, abbreviated accounts se myslí zjednodušená účetní závěrka. Accounts v tomto případě znamená účetní závěrka, nikoli účetnictví.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 29. 9. 2009 12:51

Díky za upřesnění.
Znamená to tedy, že se vede jednoduchá daňová evidence a následně se sestaví ta zjednodušená závěrka?
V praxi tedy i při té daňové evidenci bude nutný anglický účentní, aby tu závěrku sestavil?
Nebo je ta závěrka tak jednoduchá, že se dá sestavit samo domo ?
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stanislav.stribrny 29. 9. 2009 12:54

Nevim, ale co jsem viděl demo, tak prostě vyplňuješ políčka a u každého je srozumitelná vysvětlivka. Já účetnictví nerozumím, ale asi bych si na to troufl sám. Prostě spočítat přijem, výdaje a zisk. Moje podnikání je ale jednoduché, nemám majetek, kancelář ani zaměstnance, jen přijaté-vydané faktury. Takže můj pohled na tyhle věci je značně zkreslený.
stanislav.stribrny
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 8. 10. 2009 07:15

Dnes jdu na seminář ohledně založení a používání Ltd. Chcete se někdo na něco zeptat?
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 10. 2009 08:08

Nemy_bobes: jestli existuje něco, co nejde dát do nákladů firmy. JInak už tu asi vše důležité proběhlo.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 8. 10. 2009 16:51

Všechno co píšu cituji dle maníka ze semináře:

Nejde tam dát všechno, co ti neuzná tvůj účetní. Údajně účetní v anglii zodpovídá svou licencí za správnost účetnictví a tudíž tě bude kontrolovat. Budeš-li si dělat účto sám, máš vyšší pravděpodobnost kontroly.
Uznatelnost/neuznatelnost se prý řídí "selským rozumem".

Také záleží, zda je zřízena organizační složka či nikoliv. Bez organizační složky a budeš-li tvrdit, že tvůj business je v anglii (abys nemusel složku zřizovat), tak budeš těžko dávat do nákladů auto v ČR, telefony v ČR, čistírnu na sako v ČR....

Auto je vůbec problém, protože koupí-li ho přímo Ltd. tak je vlastníkem a je otázka jaký všechny registrace by se měly udělat v anglii.... Takže prý je lepší zapůjčit soukromé auto....
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 8. 10. 2009 19:51

Nemy_bobes: zajímavé. Určitě by to bylo neauditované účetnictví, takže assi i bez účetního. Vyplnit jednoduchou rozvahu na konci roku je ve srovnání s českými požadavky legrace...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 9. 10. 2009 07:29

Dost problém jsou prý i hotovostní platby. V Anglii prý není zvykem platit hotově a všechno tam probíhá přes karty. Takže prý angličtí účetní nechápali, jak někdo může platit 10 tis. Kč v hotovosti a považovali to za nějaké podezřelé platby. Stejně se na to asi bude dívat jejich FÚ.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 9. 10. 2009 08:31

Nemy_bobes: no jo, jenže u nás zase není bohužel zvykem platit faktury včas, takže hotovost je taková pojistka...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků