Cena za ošetření v cizině

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kamil Knížák 1. 11. 2009 14:17

Zdravím, na webu pojistena-cestovatelka.webnode.cz v článku Cestovní pojištění se vyplatí jsem se dočetl, že zlomenina ruky ve Spojených státech může přijít až na 500 tisíc korun :shock: Moc se mi to nezdá... Opravdu stojí ošetření takové peníze nebo je to nadnesené?
Kamil Knížák
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 11. 2009 16:27

A cemu nerozumis na vykladu slova "az"?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 1. 11. 2009 18:39

Přesně tak. "až" není ekvivalentem "od". A je pochopitelné, že je třeba lidi pořádně vyděsit, protože normálně by to nikdo nepodepsal :-D
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 11. 2009 18:59

No nevim, ale cestovni pojisteni neni zadna zasadni castka a podle meho se vyplati v kazdem pripade, zvlast kdyz jede clovek treba lyzovat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 11. 2009 21:27

Sauron: je zajimave to, ze kdyz jsem byl jednou na dovolene na Slovensku v Tatrach a chytnul me tam zub, tak jsem u zubarky neplatil ani korunu a to jsem dostal k zakroku i injekci, za coz bych v CR rozhodne uz platil.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 2. 11. 2009 10:46

To připojištění se platí ne na rozdíl o kolik si cizokrajný zubař naúčtuje víc než český, ale na to co by si musel ze svého zaplatit sám cizinec u sebe doma.

Typicky je to převoz sanitkou/pohřebákem do ČR, ale taky spoluúčast pacienta, protože zdravotnictví zdarma je snad jenom u nás, všude jinde kde jsem kdy byl si pacient vždycky část platí sám.

Jinými slovy, v EU by to mělo být tak, že s českým všeobecným zdravotním pojištěním máme nárok na stejnou péči jako místní, a to připojištění je na krytí toho co si místní musí platit.

Mimo EU pokud vím zákonné pojištění vůbec neplatí, takže třeba v US se všechno platí z toho připojištění, anebo z vlastní kapsy.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zadirr 2. 11. 2009 10:51

Ještě mě napadá... vrtulníky. Naštěstí s tím zatím nemám osobní zkušenosti, ale podle toho co jsem slyšel, tak vrtulníky pro zlámané lyžaře létají "zadarmo" jenom v Rakousku, všude jinde i místní musí platit vrtulník, pokud si dolámou haksny na ledovci a je potřeba je dopravit do údolí. A proto si to musí platit i Čech.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2009 17:37

Sauron píše:Jinak ale by ma beztak zajímalo, je nejaká země do které to připojištění byt nemosí ? Z titulu že by tam bylo zdravotnictví levnější než u nás ? Nebo naša republika je co do konání lékářských zákroků najlevnější na světě ?

Ony by se našly země, kde je ošetření levnější, než u nás - Afrika, některá místa v Asii. Jenže to má háček:
1) za ošetření v této zemi tuzemská pojišťovna nic nezaplatí (tedy ani to, co by to stálo u nás)
2) cizincům obvykle účtují několikanásobně vyšší částky než místním, podle pravidla "šak je bohatej, tak to "unese" ", i u nás se toto ještě donedávna dělo (tuším nějaká nemocnice prohrála soud, že chtěla cizinci účtovat 3 násobek toho, co účtuje tuzemským pojišťovnám) a možná ještě děje
3) v místech s nízkým zdravotnickým standardem a tedy nízkou cenou jsou naopak služby "na úrovni" opravdu velmi drahé - takže pokud nechceš aby měl "doktor" nástroje typu "pilka na železo a kovářské kleště", tak si musíš připlatit
4) ne vždy si můžeš určit jestli půjdeš do "levné" nebo "drahé" nemocnice

Osobně si taky platím cestovní pojištění a zatím jsem využil jen jednou - na Srí-Lance mě bylo blbě od žaludku, tak jsem si nechal zavolat do pokoje doktora. Tuším to stálo nějakých 40 EUR, ale nepřísahal bych na to. Jo, mohl jsem si vzít taxíka, jet do nejbližší státní nemocnice a vyšlo by mě to nejspíš i s tím taxikem do 10 EUR, ale proč? Abych tam třeba dva dny strávil? To by byla ztráta na dovolené (zaplacený čas) vyšší. Navíc v tu chvíli byly ty peníze opravdu poslední na co jsem myslel :twisted: A vlastně ani těch 40 EUR nebylo až tak moc, přijel i se setřičkou, lékama, já se nemusel o nic starat, docela bych takovou službu bral i u nás.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 11. 2009 20:19

PatrikChrz: možná to pro tebe bude překvapení, ale tohle u nás obvoďáci dělají už pár desítek let... a rodinní lékaři to dělali vždy.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2009 20:28

Já to znám akorát z filmů. :D

Vím, že jsou takové služby, které fungují na principu paušálu (pojistného). O tom, že by můj obvoďák takovou službu poskytoval nevím (pravda, byl jsem u něj jednou, když jsem se registroval z dětského lékaře na dospělého :) ).

Ale že bych zavolal na nějaké číslo a řekl "přijeďte si mě vyšetřit" tak fakt nevím. No, i když vlastně takovou službu mám - maminka je zdravotní sestra :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 11. 2009 21:34

PatrikChrz: no tak to někdy zkus... normálně to funguje.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2009 21:44

jak jsem psal, mám to v rodině. A docela si zakládám na tom, že mám v životopise napsáno, že jsem nikdy nebyl v pracovní neschopnosti a nehodlám to opravovat :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 2. 11. 2009 21:54

ty už pracuješ?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 11. 2009 22:03

Zatím ještě ne :( (o důvod víc, proč nechci o tuto větu v životopise přijít), ale chodím teď na kurz na grafické programy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 2. 11. 2009 23:43

PatrikChrz píše:...mám v životopise napsáno, že jsem nikdy nebyl v pracovní neschopnosti...

Pááááni, já vlastně taky ne, ale nenapadlo mě to psát do životopisu :-) Hned to tam připíšu, pro případ že bych ještě někdy někomu svůj životopis posílal (před rokem jsem se zařekl, že už nikdy nikam svůj životopis posílat nebudu, ale člověk čas od časů mění názor).
zadirr
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků