kde si pujcit 180

Spotřebitelské úvěry, kreditní karty, leasing

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2009 14:06

Kde si pujcit 180k? Chtel bych nejake rozumne rps, tak do 7 :). Tak na 4 nebo 5 let. Bez poplatku za predcasne splaceni. Bez rucitele.

Exisutje banka kde by se neplatila napred vetsi cast uroku a mensi splacenych peniz, ale bylo by to tak nejak +- stejne?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 11. 2009 15:02

:oboze
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2009 15:07

Promin za vecny a konkretni dotaz, nechce se mi obyhat milion bank a optimalizovat ruzne kravinky abych se dostal do lepsi urokove skupiny.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 16. 11. 2009 15:10

Jediná možnost je soukromá půjčka - sehnat si občana, který ti půjčí. Bez ručení nemovitostí, ručitelem nebo pokud nejsi extra bonitní klient ti za 7% nepůjčí nikdo, maximálně fyzická osoba, která nemá jinou možnost, než uložit na spořící účet.
Tedy, neběhal jsem po bankách a nezjišťoval jsem to, ale překvapilo by mě, kdyby se taková půjčka na trhu dala sehnat od oficiální banky nebo úvěrové společnosti.

Co se týká poměru splátek úroku a jistiny, ten je všude stejný a je daný anutitní splátkou - pokud más konstantní splátku, vždycky na začátku splácíš více úrok a ne jistinu. Kdybys to změnil, změnila by se i úroková sazba. RPSN vždy počítá s takovýmhle výpočtem.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2009 15:21

Toz nevim, nedavno jsem totiz schanel bratrovi a dostal jsem se na 8.3 a to jsem to vzal tedy v prvni bance hned, protoze to bylo prijatelne, jenze jsem chuj a delam mu rucitele, takze jsem doufal, ze se bude dat sehnat neco normalniho i tak, ono 8 by bylo vpohode taky.

Chtel bych pujcku radeji precijen od banky nez od nejakeho cloveka, to je takove nejake divne, alespon zatim me to divne prijde.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 11. 2009 15:27

Na RPSN 7% se dostaneš tak s hypotékou (kde se sice RPSN neuvádí, ale budiž) nebo s úvěrem od stavební spořitelny. Ani s americkou hypotékou (kdybys měl co zastavit) bys takový úrok nedostal.

Ale možná nějakou soukromou osobu najdeš, která ti za takovou sazbu půjčí.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2009 15:42

To je divne, kdyz jsem se o hypo zajimal, tak to vychazelo na necele 4%. Divne, divne. Asi to budu muset sam obehat.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 11. 2009 16:09

4% RPSN? To bych chtěl vidět
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod papshop 16. 11. 2009 16:23

Zapoměl napsat, kdy to bylo
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 16. 11. 2009 16:30

Dej vedet, jak jsi dopadl. Ale pletes si patrne RPSN a sjednany urok . U hypoteky na beznou castku se sazbou 4% rozhodne RPSN 4% nevyjde, zapoctou-li se poplatky za vedeni uctu, poplatek za vyrizeni hypoteky, znalecky posudek na odhad nemovitosti.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 16. 11. 2009 16:37

Mas pravdu, mozna, ze u hypo se bezne udava urok a ne rpsn, tak proto jsem si to popletl.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 11. 2009 19:49

Nedivil jsem se tvému dotazu, ale bezbřehé naivitě, že někde seženeš úvěr s RPSN do 7%...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 17. 11. 2009 20:22

Uprimne, me prijde sedm tak dvakrat tolik nez kolik jsem chtel. KDyz vidim, ze nekde nabizi i 11, tak se fakt divim kdo to muze brat, nejlpesi me nabidli v te komrecce 8,4 - no ale i tak me to prijde hodne moc, uz zacinam uvazovat o tom co psal Nemy_bobes ...
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 17. 11. 2009 20:56

11% berou ti, kteří jsou líní obíhat banky a hledat nejnižší úrok. Jsou ale dost chytří na to, aby brali úvěr v bance a ne od Home creditu a spol., zatím se nepředlužili a mají práci.
15%, 17% apod. berou ti, kteří se předlužili a zatím ještě mají práci a začínají vytloukat klín klínem. Nebo rovnou nebyli dost chytří, aby se zeptali, kolik je RPSN (většinou nevědí co to je) - to je smutnější případ.
100% a více od Providentu berou lidi v opravdu zoufalé situaci, předlužení, bez práce, na krku exekutor. To je nejsmutnější případ.

To Evlo: Je ten úrok 8,4 u KB fixní?
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 11. 2009 23:34

evlo píše:Uprimne, me prijde sedm tak dvakrat tolik nez kolik jsem chtel.

Až se probudíš a vyndáš ruku z nočníku, tak se podívej na datum... Jen takové lehké trknutí: Dnes jsme slavili (nebo někteří vzpomínali - tragédie se neslaví) výročí kašpárkové revoluce...
A až seženeš někoho, kdo ti dnes dá neúčelový úvěr na 3,5%, nezapomeň sem dát jeho nacionále - bude umačkán vděčným davem...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků