Jaký typ účtu na PayPal pro eBay

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 15. 10. 2009 14:26

Mé finální shrnutí:

PS Červené konto
Pokud platíte kartou v zahraničí přes internernet jen občas (útrata do 40 000,- za rok), není na českém trhu lepší volba.

Vedení konta i embossky VISA Classic zdarma a vysoký limit transakcí na kartě.

Nicméně ke kartě nejsou zdarma nabízeny žádné doplňkové služby jako pojištění proti zneužití.

LBBW 5 za 50
Pokud platíte kartou v zahraničních e-shopech velmi často nebo i často do zahraničí jezdíte a platíte v kamenných obchodech (tzn. roční obrat 50 000,- a výš), pak je 5 za 50 jasným favoritem. Proč?
LBBW má dlouhodobě jedny z nejvýhodnějších kurzů ze všech bank v ČR (hodí se na platby v EUR).
Dále jako jediná kromě HSBC používá pro převod EUR do jiné měny kurzy MasterCard (hodí se na platby v USD)

Proč limit 50 000? Vedení embossky MasterCard Standard je zdarma nicméně za vedení konta se měsíčně platí 50,-. Kurz ve srovnání s konkurenčncí (Červené konto) je vždy min. o 0,2 Kč na 1 USD nebo 1 EUR výhodnější. Lze si tak spočítat, že se těch 50,- začne vracet až po přesažení obratu kolem 45000,- ročně, což je útrata cca 4000,- měsíčně.

Další vlastnosti jsou cestovní pojištění a pojištění proti zneužití ke kartě zdarma.
Je také dobré vědět, že to není klasický účet bez poplatků. Nicméně při správném zvolení těch 5ti výhod při zakládání účtu je možné jej za určitých podmínek využívat tak, abyste měsíčně skutečně víc než těch 50,- neplatili. Je to např. náš případ, kdy účet využíváte pouze pro platby kartou.

mBank
Tento je sice suvérénně nejbezpečnější ze všech českých bank (umožňuje pohodlnou změnu limitů v reálném čase).
Ale také je z finančního hlediska suverénně nejhorší.

Systém účtování je trochu podobný LBBW s tím rozdílem, že:
- kurz CZK-EUR je naprosto katastrofální, zpravidla o 0,5 Kč horší oproti LBBW, což dělá cca 500,- na každých 25 000,-, a a většinou o 0,2 horší oproti předposlední bance (viz. kurzy.cz)
- Při platbě v ne-EUR, není využit kurz MC a je připočítáván poplatek 2%
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dayslypper 24. 11. 2009 16:30

Ještě jsme tu nedořešili tu možnost dobití účtu PayPal převodem do cizí měny.

Byla by tu možnost přes Devizy.cz? Na Transfers4Free to nevypadá s kurzem příliš výhodně.

P.S.: Kurzy LBBW jsou teď dokonce jedny z nejhorších.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ency 25. 11. 2009 14:41

Ne, PP se dá nabít jen z účtu na tvé jméno, jinak je problém a většinou se platba vrátí.
Budoucnost patří atomu.
Smrt Bursíkovi
Majkl má rád garáž, ale stydí se za to. :mrgreen:

Nenesu odpovědnost za následky, které mohou vzniknout či vzniknou aplikací mé rady! :D
Ency
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 25. 11. 2009 15:40

Díky, to je škoda.

Naštěstí u LBBW kurzy při platbách KARTOU zůstávají stále dobré:

Transakce z 24.11.2009
Kurz: 17.498 (srovnání)
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod geo17 2. 12. 2009 18:02

Ahoj, nikde jsem stejný problém a zde se řeší něco podobného, tak snad nevadí, když využiju tohle vlákno.

Když platím přes PayPal (ať už na ebay nebo někde jinde), tak pokud platím v EUR je částka 2x převedena (CZK na US a US na EUR). Pokud platím v US, částka se převede jen z CZK na US. Rád bych se zeptal, jakým způsobem bych tomuto mohl zabránit. Jestli někde lze nastavit cílovou měnu a tu si vždy změnit, aby nedocházelo k více kurzovním převodům. Při vyšších částkách už je tento kurzovní rozdíl poznat.

Mám ČSOB Studentské konto Plus vedené v CZK a platební kartu Visa Classic.

Četl jsem, že by to mělo jít nastavit někde v administraci na PP, ale bohužel se mi to nepodařilo najít.

Díky za jakoukoliv radu.
geo17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dayslypper 2. 12. 2009 18:24

dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod geo17 2. 12. 2009 19:06

Dík, takže jestli jsem to pochopil dobře, pokud nechám PP převádět měnu, tak vždy když zaplatím v EUR, tak se mi to převede 2x (CZK-US a US-EUR)? Pokud dám 2 možnost tak převod bude na bance (tedy kurzovního lístku ČSOB).

V tom případě pokud budu platit v EUR, tak se mi vždy vyplatí nechat převod na bance...
geo17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dayslypper 2. 12. 2009 21:29

Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
= The PayPal currency conversion process

V tomto případě je použit převod dle PayPal. Dle mě tento převod probíhá přímo.
Nicméně PayPal má nevýhodné kurzy.

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
= The MasterCard and Visa currency conversion process

Při zvolení této možnosti je provedena konverze dle banky, u které máš účet s kartou. Nejčastěji to probíhá dvěma způsoby. A jaký z nich je použit, závisí jen a jen na bance:

a) konverze proběhne dle sazebníku banky, pokud cizí měnu má banka v sazebníku

b) kombinovaná konverze (ve skutečnosti to probíhá trochu v jiném pořadí, ale pro názornost):
    1) stržení částky v CZK z tvého účtu

    2) převod z CZK na měnu karetní společnosti (VISA - USD, MasterCard - EURO)

    3) převod z této měny na cílovou měnu

    4) příchozí platba v cílové měně na účet příjemce

Kvůli této druhé možnosti existuje toto téma. Hledáme zde výhodné účty u bank, které poskytují při transakcích kartami podstatně výhodnější kurzy než PayPal. Jde tu hlavně o co nejvýhodnější finální kurz převodu.


To, jestli probíhá nebo neprobíhá dvojí konverze, už není tak důležité. Máš na výběr jen konverzi dle PayPal nebo dle banky, kde proběhne buď a) nebo b), což už ale nemáš možnost ovlivnit.

Jinak dvojí konverze může být i výhodnější než přímá, jak je tomu třeba u LBBW.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod geo17 3. 12. 2009 00:06

Jo, dík moc...

Právě že dle mé zkušenosti tyto dvojí převody u PayPal moc výhodné nebyly. Vždy když jsem zaplatil, tak se mi snížila disponibilní hodnota účtu o uržitou částku, ale výsledná stržená částka byla cca ještě o 5% vyšší (o pár dní později) - v malých částkách to tolik poznat není, ale u větších už celkem jo... Nevím, do jaké míry to mohl zapříčinit kurzový rozdíl ke dni koupě a ke dni zaúčtování.

Každopádně při dalším nákupu vyzkouším možnost převodu banky.

Ještě mě tak napadlo, jestli není tohle dvojí zaúčtování způsobeno tím, že mám jako primární měnu na PP zvolenou CZK a další neprimární US a EUR? Tedy pokud bych měl rovnou primární EU, tak se žádný dvojí převod konat nebude (při platbě v EU)?
geo17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dayslypper 3. 12. 2009 00:33

Tak tady už ti neporadím, každopádně si můžeš zkusit pohrát s nastavením Currency Balances. Možná přenastavení Eur na Primary pomůže. Dle informací zde uvedených je Primary měna, ve které odesíláš peníze z PayPal účtu a tvá požadovaná měna při prodeji.

To, že je pak skutečná částka vyšší, než blokovaná, je sice hezké, ale vypovídající hodnota nulová. Kdyžtak si vypočítej kurz výsledné transakce a porovnej to s kurzy zde http://www.kurzy.cz/kurzy-men/ (Devizy - prodej)
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod geo17 3. 12. 2009 14:13

Tak jsem zkoušel vypočítat kurz z poslední platby.

U stržené částky je výpočet celkem průhledný. Převod mezi USD a EUR proběhl v rámci PP a 1EUR=1,544USD. Převod mezi USD a CZK byl podle kurzovního lístku ČSOB 1USD=17,763CZK. Výsledný kurz tedy je 27,4283. Kurzy byly ke dni koupě 1.12.

To znamená, že se částka převádí ke kurzům ke dni koupě a ne ke dni zaúčtování.

U blokování už výpočet tak průhledný není. Podle blokované částky byl kurz za 1EUR=26,9867CZK. Absolutně nechápu, proč mě byla zablokována takováto částka (jedině že by PP měl takový kurz mezi EUR a CZK - což nedokážu ověřit, protože jsem nenašel historii kurz. lístku PP). K dnešnímu dni je kurz PP 1EUR=26.558CZK.


Ještě bych se tedy zeptal, pokud na PP zadám možnost převodu peněz na bance (Bill me in the currency listed on the seller's invoice), tak budou peníze převáděny pouze kurzovního lístku ČSOB (pokud takovou měnu ČSOB obchoduje, jinak pomocí kurz. lísku VISA) a budou převáděny přím?. Tj. v případě této platby bych měl kurz 26,60CZK za 1EUR?
geo17
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dayslypper 3. 12. 2009 19:37

Myslím si, že u ČSOB to chodí tak, že v případě běžných měn, které jsou uvedeny v kurzovním lístku jako USD č EUR, ČSOB převádí přímo, tedy případ a). Pokud se jedná o nějakou exotickou měnu, tak platí případ b).

Každopádně ti můžu na 99% zaručit, že výsledný kurz mimo PayPal bude v případě ČSOB výhodnější, ať už proběhne jakkoliv.
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Hazellee 9. 12. 2009 14:30

chápu to tedy dobře, že když bůhvíjak moc neplatím přes paypal (těch 5000 Kč, co jsem uváděla jinde, je možná zbytečně moc), tak mbank není zase tak hrozná ani u toho paypalu? v kombinaci s tím, že mbank za spoustu služeb , když si je uděláte "sami" na internetu, nevybírá poplatek?
Hazellee
Návštěvník

Odeslat příspěvekod josh.viklef 9. 12. 2009 14:59

Postovni sporitelna v programu Postziro Zadarmo a Cervene konto taky nevybira za "bezne" sluzby taky nic nevybira. Viz sazebnik oddil P a T.
Jinak PS(CSOB) oproti mBank(pri kurzu Paypal) je o cca 1% vyhodnejsi.
Kombinaci obou peneznich ustavu se nic nezkazi ;-)
josh.viklef
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dayslypper 20. 12. 2009 03:04

Tak to vypadá, že všechna mnou uváděná srovnání kurzů nebyla správná.

Bral jsem totiž datum, kdy mi byla platba zaúčtována na účet (zobrazila se ve výpisu).

Rád bych se tedy ujistil, že je to tak, že, když potvrdím platbu na PayPalu, tak se mi v tu chvíli zablokuje kurz platný pro tento den, který je pak použit později při zaúčtování platby.

Už jsem si ověřil, že u ČSOB je použit kurz z pracovního dne předcházejícího dni, kdy se platba zaúčtuje.
U LBBW to zatím nemám možnost ověřit, jak dlouho jim zaúčtování trvá. Budu to pozorovat při příští platbě. Ale kurz u plateb kartou v USD není veřejný, takže to nejde krásně ověřit jako u ČSOB.
dayslypper
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků