Rozdíly ve spořících účtech CZK (toto není obecná diskuze)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 14. 1. 2010 14:05

No jo no, když já se nechám tak snadno vyprovokovat. Je to sice neprofesionální, ale co se dá dělat. Když mi někdo napíše, že mě ta či ona banka / záložna zaplatila a proto o ní píšu, tak vidím rudě. Kdyby to aspoň byla pravda :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 14. 1. 2010 14:40

PatrikChrz: Já teda nevím, kolik ti mesec.cz za články platí, ale taková veřejná výtka by se mě dotkla. Není vhodné prát špinavé prádlo na veřejnosti. Pokud si šéfredaktor neumí na své (byť externí) redaktory došlápnout, takhle ventilovat by to rozhodně neměl. Navíc mi ta reakce přišla jako prachsprosté vyhrožování.
Ruprecht001
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 14. 1. 2010 15:25

Ruprecht001 píše:Už teď avizují podzimní úroky? Vot éto těchnika...
Sem tam místo "." dal "0", tak se hned nepos... :mrgreen: :mrgreen: 8-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 14. 1. 2010 18:04

Ruprecht001: asi tak, navic to, ze WPB jsou zoufalci s nizkejma procentama je fakt a nikoliv Patrikuv subjektivni nazor.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2010 11:31

MPÚ hodlá od února spustit spořící účet, sazby dle zústatku od 2,5 do 3,1 % p. a. Na rozdíl od Unibonu a MSD ale mají internetové bankovnictví :D

Úrokové sazby dle zůstatku (v tisících Kč)
0-100 - 2,5
100-400 2,6
400-800 2,7
800-1200 2,8
1200-3000 2,9
3000-10 000 3,0
10 000 - 30 000 3,1
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 18. 1. 2010 11:55

To je sice děsně fajn, ale na stránkách mají taky napsáno, že od 1.2.2010 přestávají nabírat nové klienty. Tak jak to je? :-|
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 1. 2010 11:57

Jak jsem pochopil, tak to je pouze pro fyzické osoby a navíc pouze pro stávající klienty...
Díky silnému zájmu o vkladové služby Moravského Peněžního Ústavu v roce 2009 byl výrazně překročen plán depozit. Proto se chceme zaměřit v roce 2010 na spolupráci se současnými klienty a od 1.2.2010 nebudeme přijímat za členy Moravského Peněžního Ústavu nové zájemce o vklady. Poskytování vkladových služeb pouze současným členům plánujeme řádově pro období prvního pololetí roku 2010. Orientace na současné členy tak vytvoří prostor pro zlepšení komunikace a spolupráce. Současní členové nebudou nijak omezováni v možnostech zřizování vkladových účtů a ukládání prostředků. Naopak, vytvořili jsme pro ně nový produkt bez výpovědní lhůty, jehož parametry jsou opět nejvýhodnější na trhu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2010 12:02

Tak honem rychle založit :D, 1. 2. ještě není
Já jsem tam dneska byl účet (6 měsíční) a členství původně zrušit, ale slyšel jsem jak tam jiné klientce nabízejí ten spořák, tak jsem zbystřel a trochu se pozeptal. Nakonec jsem jen vybral většinu peněz (měl jsem je ve výpovědi) s tím, že tedy počkám do toho února, jak se to vyvrbí :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 1. 2010 12:43

Czulibrk píše:To je sice děsně fajn, ale na stránkách mají taky napsáno, že od 1.2.2010 přestávají nabírat nové klienty. Tak jak to je? :-|

Nepřijímaji nové klienty už teď:

http://www.mpu.cz/cs/aktualne/?nid=103
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 18. 1. 2010 14:19

Na http://www.mpu.cz/cs/urokove-sazby/ píší, že od 1.2.

No, zítra se stavím do jejich mateřské pobočky ve Zlíně a zkusím je nějak ukecat :)
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voshi 18. 1. 2010 14:47

Kdyby o tom měl někdo pojem a chtěl založit nebo se to rozneslo, tak do 1. února je ještě času víc než dost a moc by se toho nevyřešilo = nápor nových klientů honem honem do 1.
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 1. 2010 15:08

on to může být i účel - nejlíp se lidi nalákají na něco, "co už nebude", "na co je teď extra akční nabídka",...

Vzpomeň si na Madoffa a legendy, že odmítal některé investory, kteří nebyli "dostatečně exklusivní"
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voshi 19. 1. 2010 07:06

Jo no to je taky možný. Z týhle stránky jsem to vůbec nebral.
Unibon chce zavest IB v 1. čtvrdletí tohoto roku,už jsem se informoval. Jak dlouho už to slibují?
voshi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 1. 2010 09:53

voshi: no nejméně rok?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod voshi 20. 1. 2010 14:21

No tak třeba se za rok člověk dočká.

Jak si mám vysvětlit položku ve výpisu "předpis úhrady za vedení účtu"?
Zakládal jsem spoření v lednu a to je -290,- a za půl roku (červenec) znova, ale pouze -10,-.
voshi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků