DP 2009: prijem v EUR, jaka hodnota v CZK

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Trevi 3. 2. 2010 12:43

Akorat delam danove priznani 2009 a zajimalo by me, jak si mam poradit se situaci, kdy fakturuji v EUR, EUR mi chodi na muj EUR ucet, cili zadna konverze do CZK neprobiha. Pro potreby ceskeho DP musim zdanovat prijmy denominovane v CZK, jakym kurzem mam kazdy prijem prepocitat? Nebo se to dela napr. nejakym stanovenym kurzem pro 2009?

Diky
Trevi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 3. 2. 2010 13:03

Pro účely daně z přijmu se to přepočítává buď kurzem ČNB ze dne kdy dorazily peníze na účet, anebo průměrným kurzem který vyhlašuje ministerstvo financí za uplynulý rok.

Všechny platby je potřeba přepočítat stejným způsobem, tím jedním který si zvolíš. Nejde přepočítávat každou platbu jinak podle toho jestli v konkrétní den byl lepší nebo horší denní kurz než průměr.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trevi 3. 2. 2010 14:04

zadirr píše:Pro účely daně z přijmu se to přepočítává buď kurzem ČNB ze dne kdy dorazily peníze na účet, anebo průměrným kurzem který vyhlašuje ministerstvo financí za uplynulý rok.

Všechny platby je potřeba přepočítat stejným způsobem, tím jedním který si zvolíš. Nejde přepočítávat každou platbu jinak podle toho jestli v konkrétní den byl lepší nebo horší denní kurz než průměr.



diky za info .... ja ted patram po tom prumernem kurzu MFCR pro rok 2009, ale nemuzu jej najit ... nevis adresu, kde se presne nachazi, resp. nevis, v jake vysi je ten kurz stanoveny?

Diky moc
Trevi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zadirr 3. 2. 2010 14:21

Úřední kurz eura za rok 2009 je 26,50 Kč... http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/SID-3EA ... _D-337.pdf

Je tam teda zmíněno, že to je pro plátce kteří nevedou účetnictví. Nevím jestli je to tvůj případ, ale předtím jsem si to neuvědomil, protože když jsem to počítal sám tak jsem vedl jenom daňovou evidenci takže to pro mě platilo, a teď mi účetnictví vede daňový poradce, a jak on to přepočítává to nevím.
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Trevi 3. 2. 2010 14:27

zadirr píše:Úřední kurz eura za rok 2009 je 26,50 Kč... http://cds.mfcr.cz/cps/rde/xbcr/SID-3EA ... _D-337.pdf

Je tam teda zmíněno, že to je pro plátce kteří nevedou účetnictví. Nevím jestli je to tvůj případ, ale předtím jsem si to neuvědomil, protože když jsem to počítal sám tak jsem vedl jenom daňovou evidenci takže to pro mě platilo, a teď mi účetnictví vede daňový poradce, a jak on to přepočítává to nevím.


ano, danova evidence ... vrele diky!
Trevi
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků