DPP - daňové přiznání

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod doRm 14. 1. 2010 14:34

Dobrý den,
jsem student a od června pracuji na DPP. Prohlášení poplatníka daně z příjmů FO jsem podepsal až v říjnu (avšak s červnovým datem), do té doby se mi tedy všechny příjmy (6600,- 3698,- 9220,- 8500,-) zdanily (záloha?). Mám právo žádat vrácení daní (záloh na dani?) zpět? V případě že ano, mám si sám vyplnit daňové přiznání, nebo to za mě nějakým způsobem udělá firma?
Děkuji moc.
Žádný učený z nebe nespadl, ale blbce jako by shazovali.
doRm
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 14. 1. 2010 22:35

Pokud byl v roce jen jeden zaměstnavatel tak udělá firma ... ale musí se do 15. 2. 2010 požádat ... je na to stejnej růžovej papír ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neviim 13. 2. 2010 18:25

DPP - potřebovala bych poradit. Jsem studentka, i když to asi v tomto případě není důležité. Byla jsem minulý rok na brigádě a a nepodepsala sem prohlášení. Chtěla bych to vrátit zpětně. Vyplním tedy zpětně prohlášení ( i když přesně nevím jak). A už mi jen vrátí daně nebo je ještě potřeba dát nějaké přiznání? Děkuji moc
neviim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 13. 2. 2010 21:37

neviim: nevyplníš... musíš dát normální daňové přiznání.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neviim 13. 2. 2010 21:49

Hele.. malý děti se strašit nesmí.... :-D . Jediný co vim, je, že vyplnim! :-)
neviim
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 2. 2010 10:40

mikicz: no, dost pochyuju, že ti nějaká účetní ještě teď udělá změnu výplatná pásky za bůh ví kdy, když z toho dávno odvedli finančáku peníze. Takže by jim neseděly odvody s účetnictvím a to se dost blbě vysvětluje. Maximálně ti pomůže s vyplnění daňovéhgo přiznání FO a tam si požádáš o vrácení přímo FÚ.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KaliH2O 16. 2. 2010 06:56

tak dodatečně bych tě růžovku podepsat nenechala, jedině si řekni o potvrzení za rok 2009, to ti musí mzdovka vydat do 10 dnů a podej si DP za 2009 sama, do konce března máš čas, slevu na poplatníka nekrátíš (uplatníš si ji celou), slevu na studenta za měsíce, po které jsi student...na internetu najdeš formuláře, které si vyplníš a přeplatek se ti vypočítá
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmas13 16. 2. 2010 11:00

V případě nepodepsaného prohlášení (růžový cár), je ale z DPP srážena 15% srážková daň ne? A ta se nevrací? Nebo je to zálohová daň?

Ještě zneužiju tohoto vlákna k tomu, abych se zeptal, jak je pokud důchodce vykonává práci na DPP. Lze také podat daňové přiznání a nárokovat vrácení daně?

Díky
Podpis v rozporu s pravidly fora - odstraneno administratorem.
xmas13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KaliH2O 16. 2. 2010 11:08

je to docela vtipný, do příjmu (za měsíc) 5.000,- se to jmenuje srážková daň (15%) nad 5.000,- je z toho příjmu zálohová daň - taky 15% ;-) I důchodce si může podepsat růžovku, pokud má jednoho plátce, tak to i dopočuji :-)

ještě to DP je možné podat
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmas13 16. 2. 2010 11:31

takže jestli tomu dobře rozumím, tak v případě DPP, kdy dostal ten dotyčný důchodce výplatu <5000 Kč, tak s vrácením daně má smolíka, ale pokud si vydělal více než 5000 Kč, tak je to v případě daňového přiznání možné? Super:D

Jinak v tomto období důchodce růžovku podepsal, ale ta účetní mu daň stejně strhla. Je tohle normální?:D
Podpis v rozporu s pravidly fora - odstraneno administratorem.
xmas13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KaliH2O 16. 2. 2010 11:35

Tak to mu neuplatnila odpočet - slevu na poplatníka 2.070,- za měsíc, do 15.2. si k ní mohl zajít a požádat o provedení ročního zúčtování, stačí čestné prohlášení, že nemá jiné příjmy od více plátců a ona mu ho musí provést. Tak ať si řekne o to potvrzení a vyplní si DP sám
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xmas13 16. 2. 2010 12:13

Díky. Ted se na to právě už pracuje, aby mu dala potvrzení o příjmech a odvedených daních za minulý rok a vyplní si to DP.

Jen nechápu tu druhou část, ačkoliv má podepsané to růžové prohlášení, tak mu i minulý měsíc z toho strhla daň. To by snad měla dělat automaticky, že podepsané prohlášení=uplatnění odpočtu slevy, ne?
Podpis v rozporu s pravidly fora - odstraneno administratorem.
xmas13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KaliH2O 16. 2. 2010 12:29

máš pravdu, nejspíš si špatně nastavila jeho pracovní poměr v programu. Může ji na to upozornit, opravovat to už asi nemá smysl, když si to teď za rok udělá sám. Tu slevu na poplatníka si nekrátí, i kdyby pracoval jen 6 měsíců v roce
KaliH2O
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků