Aktualne nejvyhodnejsi penzijni pripojisteni

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2010 09:29

Aktualne hledam nejvyhodnejsi penzijni pripojisteni, respektive jde mi o to, zdali je nekde nejaka akce, apod. Chci uzavrit jedno penzijko na osobu starsi 60ti let, tzn. takove strednedobe sporeni terminovane 5ti lety s tim, ze chci vyuzit statnich prispevku + pripadneho zhodnoceni.

Je tedy aktualne nekde neco lepsiho, nez u konkurence nebo to nemam resit?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 2. 2010 10:23

Pokud nebude dotyčný/dotyčná dostávat příspěvek od zaměstnavatele, tak bych uvažoval spíš o spořícím účtu než o penzijku.

Nějaké vstupní bonusy dávala AXA a Aegon, nevím, jestli to platí stále, ostatní dělají leda nějaký křížový prodej se slevama.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2010 10:27

4honza: dotycny jsem ja a beru to proste jako dalsi formu zhodnoceni volnych penez, ktere se napriklad vali na sporaku. Naproti tomu jejich cast muze klidne lezet jinde, kde bude vydelavat vic.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 16. 2. 2010 10:44

Tak to se obávám, že vydělávat víc na penzijním přípojištění je trochu oxymoron. Samotný výnos připisovaný fondy těžko pokrývá inflaci. Jediné, na čem se dá vydělat jsou příspěvky státu, které se ovšem časem dost naředí a dlouhodobě se to prostě vůbec nevyplatí (pokud ti penzijko neplatí zaměstnavatel...). V tom pětiletém horizontu bude to penzijko výnosnější, v desetiletém už asi ne.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2010 10:47

4honza: a co je nejasneho na tom, ze jsem jasne psal, ze to chci na 5 let? Proste mam moznost uzavreni penzijka na cloveka starsiho 60ti let a chci to na horizont 5ti let. Na to to mam vypocitane, ze se to vyplati (o st. prispevcich se zminuji TAKE v prvnim prispevku - opravdu by stacilo pozorne cist). Po ukonceni muzu udelat opetovne dalsi kolecko.

Jde mi POUZE o to, zdali neni u nekoho nejaka akce nebo tak.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 2. 2010 11:02

Na vstupní akce se vyprdni, důležitější bude výnos a tam rozdíly jsou.
Dlouhodobě jsou nejvýnosnější penzijka u Allianz a Generali.
Vůbec nevypadá špatně i Česká spořitelna (jak z pohledu nákladovosti fondu, tak i z pohledu nákladů příštích období a schopnosti krytí závazků).
Ješty by šlo uvažovat o ČSOB Stabilita, ale ta má již menší výnosy jak ty 3 výše jmenované fondy.

ING sice bylo historicky velmi dobré, ale za rok 2008 bylo zhodnoceí mizerné (0,08%) a za 2009 se dá očekávat ztráta (stejně jako u Aegonu). Hodně velké zklamání. Asi od nich odejdu. Jestli dostanu nulové zhodnocení nebo 3% např. u Allianz je dost velký rozdíl a ani kreditka ING to nezachrání (díky mému zaměstnavateli za příspěvky).
Naposledy upravil DoubleSix dne 16. 2. 2010 11:03, celkově upraveno 1
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2010 11:02

Já bych asi doporučil Allianz, zatím ve zhodnocení vedou - ale jak víš, minulé výnosy nezaručí výnos i v období budoucím. A asi bych uvažoval o vkladech měsíčních, nebo ročních ze spořáku (příkaz zdarma), ne o jednorázovém vkladu.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 2. 2010 11:05

papshop píše:Já bych asi doporučil Allianz, zatím ve zhodnocení vedou - ale jak víš, minulé výnosy nezaručí výnos i v období budoucím. A asi bych uvažoval o vkladech měsíčních, nebo ročních ze spořáku (příkaz zdarma), ne o jednorázovém vkladu.
Za 2009 to u Allianz vypadá na 3,5%, u Generali na 3%, u ČS a KB na 2% (dle výsledků za 3Q 2009).

Ano, výsledky v minulosti nic neříkají o výnosu v budoucnosti. Ale svoji vypovídající hodnotu mají také, zvlášť pokud je porovnáš s jinými fondy.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2010 11:13

No jisté fondy snad ani porovnat není s čím :) :)
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2010 11:16

papshop: rozhodne nezamyslim jednorazovy vklad, nybrz pravidelnou mesicni ulozku. Co se tyce toho, kdo daval moc, tak ten bude davat zase ted malo. Takze bych se soustredil asi na jine. V kazdem pripade bych rad vychytal nejakou akci.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2010 11:24

To je čistá spekulace, kdo bude kolik připisovat. Pak už jen koukat na náklady budoucích období a na tom je nejlépe PFČS. Na akce bych se já neorientoval. Akcičky má vychytané Patrik.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2010 11:32

papshop: tak samozrejme, ze je to spekulace. Ale prave rekl bych, ze nejvypovidajici jsou ty naklady budoucich obdobi. Jo holt kdo moc ted hyril, tak tim bude v budoucnu lepit diry.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 16. 2. 2010 11:35

Tak taková AXA moc nehýřila (myslím s připisováním výnosů) a díru má největší. :). Ale zase loni měla akcičku na získání nových klientů až 7500,-. Takže co s tím?
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 2. 2010 11:39

papshop: me jde o AKTUALNI akce, ne rok stare :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 16. 2. 2010 11:44

S474N píše:papshop: tak samozrejme, ze je to spekulace. Ale prave rekl bych, ze nejvypovidajici jsou ty naklady budoucich obdobi. Jo holt kdo moc ted hyril, tak tim bude v budoucnu lepit diry.
Pokud vezmeš aktiva fondu, od nich odečteš náklady příštích období a vklady klientů, tak ti vyjdou následující čísla (data za 3Q 2009):
Aegon = -130 milionů Kč
Allianz = 37 mio
AXA = -186 mio
ČSOB progres = 155 mio
ČSOB Stabilita = 413 mio
Generali = 51 mio
ING = -520 mio
PF ČP = -625 mio
PF ČS = 1 002 mio
PF KB = -186 mio

Náklady příštích období (absolutně) jsou následující:
Aegon = 232 milionů Kč
Allianz = 93 mio
AXA = 787 mio
ČSOB progres = 325 mio
ČSOB Stabilita = 356 mio
Generali = 50 mio
ING = 448 mio
PF ČP = 1 034 mio
PF ČS = 130 mio
PF KB = 630 mio

Čísla hovoří jasně, o tom, kdo umí utrácet a kdo jen mrhá penězi :-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků