Cizinec chce založit sro

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Solvina 25. 2. 2010 10:15

Dobrý den,
pro svého známého bych potřeboval někoho (firmu), kdo je schopný mluvit slušně anglicky a může poradit při zakládání firmy. A zřejmě i při běhu firmy.

Ani nevím jestli hledám právníka, účetního, nebo jestli takové služby vůbec někdo poskytuje.

Edit: Pokud by daný kontakt byl z Jižní Moravy, popř z Brna, tím líp.
Naposledy upravil Solvina dne 25. 2. 2010 10:56, celkově upraveno 1
Solvina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 25. 2. 2010 10:39

Solvina: a co zkusit sluzby nejake spolecnosti, co nabizi "ready-made"?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Solvina 25. 2. 2010 10:55

A jo, díky, na to sem úplně zapomněl.
Nicméně tohle je trošku džungle, jak na to tak koukám.

Zkusím mu to navrhnout, ale stejně bych radši získal referenci na nějakého šíkovného člověka/firmu, která by byla ochotná poradit i s dalším provozem a účetnictvím.
Solvina
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 26. 2. 2010 13:21

Zkuste A&CE Účetní služby ... součástí skupiny je jak audit, tak daňové poradenství, tak právníci, tak i vedení účetnictví ...
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor

Odeslat příspěvekod Frantisek.Z. 6. 3. 2010 20:02

Nevim zda-li takovy clovek vubec exituje. A nekdo ochotny... prece jenom malo kdo zaklada firmu vicekrat. A kdo ano, asi nema cas radit. Sikovny ucetni se ti sikne urcite potom take. Ale rozjedz firmy bych po vlastnich zkusenostech ted resil nakupem hotove. Ja jsem nemel moc penez na rojezd tak jsem sel do toho sam, ale porad mi neco chybelo a byl jsem z toho docela nervozni.A misto samotneho byznysu jsem lital po uradech.
Nevim kolik stoji firma na zakazku, ale google urcite neco najde...
kazdopadne hodne stesti a kuraze do zacatku, vim co to je 8-)

treba tady:http://www.google.com/search?hl=en&q=readymade+sro&aq=f&aqi=&aql=&oq=, osobne si myslim, ze cizinec neni pro takove spol. problem.
Naposledy upravil mikicz dne 6. 3. 2010 22:50, celkově upraveno 2
Důvod: upravena URL
Frantisek.Z.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 3. 2010 22:48

dobrá reklama františku. a teď mi prosím prozraď, jak vypadá takové ready made účetně? Dostaneš firmu, která má účetní základní kapitál 200k a ty hsou v aktivech jde? V pokladně? Nebo jsou nějak vyúčtovány? Já jenom, že koupit za 50k firmu, do které stejně musím ještě těch 200k nacpat, aby učetnictví sedělo s realitou žádné terno není.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Frantisek.Z. 6. 3. 2010 23:26

mikicz píše:dobrá reklama františku. a teď mi prosím prozraď, jak vypadá takové ready made účetně? Dostaneš firmu, která má účetní základní kapitál 200k a ty hsou v aktivech jde? V pokladně? Nebo jsou nějak vyúčtovány? Já jenom, že koupit za 50k firmu, do které stejně musím ještě těch 200k nacpat, aby učetnictví sedělo s realitou žádné terno není.

Nevim co bych mel prozrazovat.Nejsem ucetni a jak jsem psal ready-made jsem nepouzil.Jen jsem radil dle vlastni zkusenosti. A z logiky veci za produkt budete muset asi zaplatit :shock: je to sluzba jako kazda jina...Pro cizince tech 50tis(nebo kolik), nemusi problem. Nez neustale dojizdeni za urady.
Frantisek.Z.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zadirr 6. 3. 2010 23:59

Kdekoliv se šustne zmínka o zakládání firmy, vždycky se tam brzo objeví "nezávislá" a "objektivní" rada využít nějakého konkrétního ready-made zakladače :-)
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 3. 2010 13:23

Frantisek.Z.: to sice chápu, ale i jako cizinci mu nic nebrání využít založení firmy na míru (což dělá kdejaký advokát nebo notář) a stojí to asi tak 20k Kč.
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Frantisek.Z. 21. 3. 2010 16:43

Asi mate pravdu co se financi tyce, jen trefit na dobreho advokata co ma s tim praxi. :hm
Frantisek.Z.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 21. 3. 2010 17:16

Frantisek.Z.: nevím, proč se toho lidi tak bojí. Zakládal jsem s.r.o. teda zatím jenom jednou, ale bylo bez jakýchkoliv problémů, průtahů a úplatků do týdne zapsané v OR a celá ta legrace stála asi 16000, včetně 3ks živnosťáků, které dnes už nejsou potřeba. Takže reálné náklady dnes vidím na 14000 komplet.
Jak říkám, stačí se nebát, zavolat pár notářům a poptat se. Udělali jsme to tak, že jsme s notářkou přes mail vyřešili všechny podklady, pak jsme tam došli, dostali hromadu papírů k podpisu, "školení" co s nimi a za hodinu jsme odcházeli. Pak na CRM pro evidenci živnosti, pak se vším na rejsříkový soud a pár dní počkat. Pak zavolat jestli je to v pořádku, zajet na soud, podepsat vzdání se práva na odvolání proti zápisu a hotovo. Já to tehdy měl přesně od pondělí do pondělí příštího týdne. A to vem v úvahu, že úřední dny jsou pondělí, středa a čtvrtek...
mikicz
Inventář

Odeslat příspěvekod Lenicka1313 5. 6. 2010 00:11

No nejlepší by bylo, kdyby ses zeptal někde u firem, které se tímto zabývají. Například s <censored> mám velice dobré zkušensoti.
Naposledy upravil PatrikChrz dne 6. 6. 2010 14:31, celkově upraveno 1
Důvod: reklama
Lenicka1313
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 5. 6. 2010 10:47

Uz bez s tou reklamou do (_x_).
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Vašeck 6. 11. 2015 10:32

Tak myslíte si, že subjekty nabízí účetnictví a daňové optimalizace, že neví jak porad při zakládání firmy? Když se vyznají v těch nejméně zábavných věcech na podnikání?
Vašeck
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod drkarel 6. 11. 2015 14:20

Z (_x_) jsi vylezl, tak zkus opačnou stranu (_|_).
drkarel
Inventář

Další stránka