"Leasing hotové firmy"

Běžné účty, úvěry, leasing, hypotéky, pohledávky a podobně

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod zadirr 7. 3. 2010 01:10

Při čtení tématu Cizinec chce založit sro mě napadla následující věc:

- Existuje spousta zakladačů kteří se živí zakládáním ready-made firem nebo firem na míru
- Existuje pár firem které nabízejí virtuální sídlo
- Existuje pár firem které nabízejí "instantní kanceláře", kde si člověk za hodinovou sazbu může pronajmout vybavenou kancelář nebo zasedací místnost
- Existuje spousta firem které nabízejí outsourcing účetnictví.
- Existuje spousta firem které nabízejí outsourcing IT služeb
- Existuje... atd.

Existuje někdo, kdo nabízí tohle všechno dohromady? Napadlo mě, že by se dal udělat leasing kompletních firem. To znamená: přijde klient, podepíše jednu smlouvu a dostane existující firmu, zařízenou kancelář, k dispozici bude sekretářka, účetní, daňový poradce, právník, IT... Zkrátka všechno co každý začínající podnikatel potřebuje, klient by se nemusel věnovat ničemu jinému než svým zákazníků, a za ten luxus by platil nějaký měsíční "nájem" (+ hodinovku za konkrétní služby - za právníka, za speciální požadavky na IT a podobně). Smlouva by byla třeba na rok, po uplynutí by se mohl klient rozhodnout jestli mu vyhovuje využívání služeb a chce zůstat, anebo se chce "osamostatnit". Pokud by firma rostla rychleji, tak by mu samozřejmě v osamostatnění nikdo nebránil, ale musel by třeba doplatit určitou část toho ročního "leasingu".

Tak co, existuje to? Myslíte že by o takové služby byl zájem? Kolik myslíte že by za takové komplexní služby byli klienti ochotní platit?

Já mám za sebou dlouhý den a už je půlnoc pryč takže mi to už moc nepřemýšlí, takže je možné že se ráno probudím a zjistím že to je totální kravina, anebo že to nabízí mraky firem. Ale třeba ne a třeba mi tu myšlenku někdo pochválí ;-)
zadirr
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 3. 2010 12:00

zadirr: ja te asi zklamu, ale i takove firmy existuji. Ovsem ty mesicni pausaly nejsou zrovna 2x priznive.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 3. 2010 13:24

zadirr: asi jsi špatně koukal, protože vše co píšeš většina těch větších firem dělá už dávno. Mají vlastní advokáty, účetní, office centra atd.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2010 17:16

Tohle není zrovna moje oblast zájmu, takže konkrétní nabídky neznám. Máš na mysli leasing finanční (tedy "na splátky") nebo operativní ("půjčovna"). V případě operativního leasingu mě to přijde rizikové pro obě stany:
1) pro pronajímatele: nájemce může firmu "vytunelovat" a zanechat s dluhy. Tuším, že podílník ve zkrachovalé firmě pak nějakou dobu nesmí zakládat další firmy, takže by mu to mohlo přinést nějaké problémy

2) pro nájemce: firma je stále ve vlastnictví pronajímatele. Pokud by se vyvíjela "nad očekávání dobře", mohl by se jednoduše rozhodnut, že si jí ponechá

Pokud někdo nemá cca 250 000 Kč na to, aby si firmu koupil (tuším, že za nějakou takovou částku včetně základního kapitálu 200 000 Kč se ty firmy prodávají), tak nemá ani smysl, aby o něčem takovém uvažoval.

Jo, něco jiného je, že si firmu koupí a pak si klasicky outsoucuje služby (účetní/daňový poradce, členy dozorčí rady, kancelář,.....), ale na tom není nic zvláštního.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 3. 2010 21:21

PatrikChrz: prosímtě, musíš komentovat i to, čemu nerozumíš? :D vyskytuje se samozřejmě oboje, tomu druhému se říká nominee servis, kdy ve firmě jsou za úplatu nastrčení lidé z pronajímající firmy. Tedy tomu, čemu říkáš operativní. Finanční je jasný, prostě ti to dají na splátky.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2010 21:27

Počkej, myslím, že jsou tu 3 věci:
a) operativní leasing - nemám 250 000 Kč na koupi firmy a ani jí nechci kupovat, chci jen udělat nějaké kšefty a když to nepůjde jít dál, když to půjde firmu koupím. Tohle je dle mého názoru extrémně rizikové pro obě strany, viz body 1) a 2).

b) finanční leasing - nemám 250 000 Kč, ale firmu si chci koupit, vezmu si jí tedy na splátky. Pro prodejce je to určité riziko.

c) outsourcing služeb - to ale může využít nezávisle na to, jestli má firmu koupenou nebo jen prodajatou a může to využít i v případě, že si jí založit sám nebo kupil od jiné firmy.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 3. 2010 21:43

PatrikChrz: no dobrá, tekže po bodech.
ad a) tohle dělá snad každá z firem. Koupíš ready made s nominee jednateli a společníky, vesele podnikáš a buď to necháš tak, nebo necháš firmu padnout, nebo ji koupíš.
ad b) to taky dělají, prostě ti na to vyřídí někde půjčku, nebo ti to půjčí z vlastních peněz.
c) to nebudu ani komentovat, sám sis odpověděl.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků