Která Platební/Kreditní Karta má nyní nejlepší devizový kurz

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod petr.r1 27. 3. 2010 10:33

Tak jsem odevzdal debetni mastercard kartu od HSBC , kterou jsem měl kvuli nejlepším devizovým kurzum pro zahraniční platby , a at hledam jak hledam nemužu najít nic rozumného,Cetelem kreditka pro mě není nejde propojit s paypalem a pro každou internetovou platbu se generuje nové číslo karty (pro mě nepoužitelné) .

Takže pokud prosím víte hledám kartu nejlépe učtovanou CZK/USD pro příme platby po internetu a po telefonu propojitelnou s Paypalem s nejlepším možným devizovým kurzem . klidně muže být i nějaký poplatek za vedení, hlavně ty kurzy aby byli dobré

Předem děkuji za fundováne odpovědi
petr.r1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 27. 3. 2010 11:04

petr.r1: jenom pro zajimavost, jak dlouho si tu EC/MC od HSBC mel a kolik si mel na ni soucet vyse vsech transkakci.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.r1 27. 3. 2010 11:53

mel jsem ji asi 6 měsícu , odhaduji obrat asi 300 000 kč , nehodlám to z výpisu prepocitavat do koruny
petr.r1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 27. 3. 2010 12:19

petr.r1: v pohode :wink:, ja jenom jestli nejsi pripad kolenovrta Patrika, ktery za pul roku zaplati 2 tisice a jde mu o kurzove rozdily v radu haliru :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.r1 27. 3. 2010 12:36

Prave ze u mě to tak neni , pravděpodobně bude ten obrat plateb kartou ještě větší takže ten dobrej kurz je pro mě rozhodující

ja jsem našel že asi nejlip
www.bancopopolare.cz

ale chtěl jsem radu jestli nejsou nějaké chytáky nebo jestli není lepší banka nebo karta

myslel jsem že zrovna Patrik bude mít přehled a něco odpoví
petr.r1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czulibrk 27. 3. 2010 12:58

odpoví ti AXA bank :twisted:
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 27. 3. 2010 14:55

Z aktuálně vydávaných karet je nejlepší Cetelem, ovšem stojí 89 Kč měsíčně (dříve býval ve specifických případech poplatek odpouštěn, aktuálně to vypadá, že od této praxe bylo upuštěno), používá stejný způsob výpočtu kurzů jako HSBC.

Podobně by na tom měla být slibovaná karta od AXA (akorát, že místo kurzu Mastercard půjde o kurzy VISA), ale zatím jí nikdo nemá, takže to není možné potvrdit.

S474N: Minulý rok jsem zaplatil kartou v cizí měně asi 60 tisíc, možná i o něco víc, většinu z toho Cetelkou (ne mojí). Úsporu odhaduji asi na 732 Kč oproti ČSOB (1,77 % oproti 0,5 %, tedy rozdíl 1,22 % z 60 000 Kč) a několikanásobek této částky oproti kurzu mBank (zde je to 2,44 % v případě EURa a těsně přes 5 % v případě ostatních měn, když od toho odečtu 0,5 % dostanu necelá 2 % u plateb v EUR a lehce přes 4,5 % u plateb v ostatních měnách (těch ale u mě byl jen malý podíl))
Vím, že to jsou malé rozdíly, ale když můžu zaplatit kartou A, kterou mám možnost mít zdarma (v mém případě šlo o "půjčku"), proč platit kartou B?

Kurzy VISA jsou k nalezení zde: http://www.visaeurope.com/fxcalculator/main.jsp

http://www.mesec.cz/clanky/s-jakou-plat ... -usetrite/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 27. 3. 2010 15:00

PatrikChrz: taky ono kdyz to porovnavas vuci mBank, tak je jasne, ze ty uspory jsou zajimave. Docela by me zajimalo, jak moc "spatne" jsou vuci VISA kreditce od RB.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petr.r1 27. 3. 2010 18:20

diky za odpoved ale jak už jsem psal : Cetelem kreditka pro mě není nejde propojit s paypalem a pro každou internetovou platbu se generuje nové číslo karty (pro mě nepoužitelné) , poplatek nevadí , takže prosím navrh na kartu kterou si muzu ted poridit , ne kartu ktera mozna vyda AXA v budoucnosti
petr.r1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Havers 27. 3. 2010 19:56

Dobré kurzy mají kreditní karty VISA od UniCredit Bank. Používají zúčtovací kurz společnosti VISA International -> http://corporate.visa.com/pd/consumer_s ... _rates.jsp

http://www.unicreditbank.cz/cz/obcane/k ... karty.html
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod petr.r1 27. 3. 2010 20:33

děkuji za tip na unikredit bank kreditku , vubec jsem netušil že by to u nich mohlo byt za kurzy VISA , Takže o unikredit bank kreditku jdu zažádat v pondělí na pobočku a AXA bank jsem podal žadost po internetu , pokud budou další typy klidně pište dal bude to i pro ostatní pěkný aktualni pruzkum trhu ohledně devizových kurzu na platebních kartách
petr.r1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Czernin 28. 3. 2010 00:59

No když už máš takové obraty přes platební kartu, tak jestli by pro tebe nebyla výhodnější nějaká platební karta, která vrazí určité procento z plateb. Třeba ta GE Bene+ nebo ta kreditka od ING penzijního fondu.
Czernin
Uživatel deaktivován

Odeslat příspěvekod DoubleSix 29. 3. 2010 07:59

petr.r1 píše:ja jsem našel že asi nejlip
http://www.bancopopolare.cz

Karty pro Banco Popolare vydává ČSOB. Takže pokud vezmeš kreditku ČSOB (což je MasterCard), budeš na tom stejně.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 13. 5. 2010 00:54

Czernin píše:No když už máš takové obraty přes platební kartu, tak jestli by pro tebe nebyla výhodnější nějaká platební karta, která vrazí určité procento z plateb. Třeba ta GE Bene+ nebo ta kreditka od ING penzijního fondu.


a co je lepší z bonusových kreditek, nyní z

- kurzového a
- informačního (email ihned po blokaci)

hlediska, GE kreditka bene plus anebo Axa karta penzijní (UCB)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 5. 2010 06:03

Mám tady jeden kurz z platby Axa kartou (ne mojí).

Placeno dne 30.4. 87,32 USD (expedia.com)
Zaúčtováno dne 3.5. 1680,82 Kč
Kurz mi tedy vychází 19,25

A tohle mi k tomu napsal Dalich (aby sis zase nestěžoval, že tě necituji, když rozdávám rozumy, že :D )

> Je to čistý kurz Visa Europe. Ten výsledný kurz 19,25 + - odpovídá kurzu
> xe.com ze dne zaúčtování (jsou tam živé kurzy
> http://www.xe.com/currencycharts/?from=USD&to=CZK). Takže kdo chce škudlit a nemá kreditku Cetelem, je karta AXA vážně super. Jinak u Cetelem je to + - stejné, jen jde o kurz MasterCard.

> Je moc dobře, že tu je konečně alternativa místo HSBC, navíc každý nechce
> kreditku, že. Ikdyž představa, že platím kartou ze spořicího účtu, místo
> abych na něm spořil, no... ale proč ne, když to někoho baví :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků