Pojištění nemovitosti + životní pojistka

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Weslo 3. 6. 2010 14:28

Ahoj,
obracím se na Vás lid internetový protože finační poradci mě zatím vždy zklamali :)
Budu refinancovat hypotéku a při té příležitosti musím také aktualizovat odhad a pojistku domu.
Zároveň musím pojistit sebe pro případ neschopnosti splácet.
Otázka tedy zní:
1)nejvýhodnější pojištění (zrekonstruované) nemovitosti blízko řeky ale ne v záplavovém území
2)nejvýhodnější životní pojištění reps. pojištění schopnosti splácet hypo
3)Nejde to nějak zakumulovat s nějákým bonusem?

Předem díky
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 6. 2010 17:29

ad 1) pojišťovny dnes mají rozdělenou ČR na různá území dle rizika (nejen přírodní katastrofy ale třeba i kriminalita) a toto rozdělení není shodné. Takže zbývá jen varianta nechat si porovnat více nabídek a to
a) sám - zajít si / napsat e-mail do různých pojišťoven a nechat si udělat nabídku. Výhodou je, že pojišťovny vyšlou svého pracovníka kamkoliv - domů, do zaměstnání. Je to zdarma a naprosto nezávazné.
b) nechat si to udělat od prodejce, co prodává více pojistek. Zde je ovšem riziko, že nesrovná nabídku všech pojišťoven, ale prostě plácne tu, na kterou měl naposledy školení, nebo na kterou je z nějakého důvodu zvyklý a prohlásí ji za nejlepší.

ad 2)
životní pojištění a pojištění schopnosti splácet je sakra rozdíl. Životní pojištění je hlavně na smrt. Dalšími pojištěními je možné rozšířit o plnění v případě trvalých následků, invalidity (pozor, ve většině pojistek znamená pojištění invalidity pouze zproštění od placení pojistného!), pobytu v nemocnici, pracovní neschopnosti,... samozřejmě s množstvím různých připojištění roste i výše pojistného, aneb nic není zadarmo.
Naopak pojištění schopnosti splácet má krýt schopnost klienta splácet -tedy výpadek příjmů.
Uvedu dva příklady:
a) v důsledku úrazu přijde klient o oko (ať úplně nebo jen přes něj ztratí schopnost vidět). Má-li v rámci životního pojištění sjednáno odškodnění za trvalé následky, dostane příslušné plnění. Pokud ale v důsledku toho nebude v pracovní neschopnosti, ani nepřijde o zaměstnání, tak z pojistky schopnosti splácet nedostane nic
b) klient se stane nezaměstnaným. Ze životní pojistky nedostane nic, ale z pojištění schopnosti splácet dostane sjednané plnění - i když zrovna v tomto případě je celá řada omezení
Osobně bych dal přednost spíše (samozřejmě rizikovému) životnímu pojištění (s vybranými připojištěními), obvykle bývají jeho pojistné podmínky jednodušší a bývá tam méně výluk, oproti pojištění schopnosti splácet.

3) tak bonusy lze získat na ledaccos, ale zrovna kombinace životního + majetkového nejsou zrovna obvyklé, i když někdy lze u pojišťovny získat slevu za celkové roční pojistné, bez ohledu na to, z jakých druhů pojistek se skládá.
Samozřejmě dost se dá ušetřit na té hypotéce a někdy je výhodnější získat slevu na pojištění sjednávané k hypotéce (např. ta schopnost splácet).
I jednotlivé sazby hypoték se poměrně výrazně liší. Jak mě mBank dost sklamala připravovanou změnou sazebníků od 1, 8. , tak naopak potěšila úrokovou sazbou nového připravovaného produktu mHypotéka light, kde jsou sazby od 3,7 % do 4,29 %. Na rozdíl od většiny bank jsou to sazby zcela reálné, kde si klient sám může na webu najít jakou dostane sazbu podle toho, do jaké kategorie (hlavně dle LTV) spadá.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 3. 6. 2010 19:55

hůůů kvalitní post děkuji :)
1)Nejsem ochoten/schopen absolovovat více schůzek s pojišťováky.
a)jsem po předchozích zkušenostech už poněkud přednasrán
b)existuje tedy alespoň možnost si nemovitost nechat pojistit "na dálku" tj. s max. jednou schůzkou s pojišťovákem a solidním plůněním a bonusem?Pojišťovaná nemovitost je RD po kompletní rekonstrukci cena cca 4 mio.
2)OK tedy kvalitní životní pojištění s připojištění pro úrazy+ztrátu místa+smrt apod)
- mbank žádné pojištění k hypo nenabízí takže je mi relativně jedno kde si ho zřídím.
- stačí odkaz nebo nasměrování :)
3)sazebník mě zase tak nepřekvapil a light mi nijak výhodnější nepřijde.škoda že tam nepřidali i mbilans - mohl by to být produkt na úrovni :)
ltv je co? :-[

ještě jednou díky za pomoc
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 3. 6. 2010 20:05

Škoda, že se nemohu zapojit, neb jsem finanční poradce :( , ale dotaz co je LTV je dobrý :D )
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 3. 6. 2010 20:08

zapojit se můžeš ale jsi podezřelý :D
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 3. 6. 2010 20:18

Dík, počtu si, co na to neporadci :D , lid internetový
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 4. 6. 2010 08:44

google LTV vyřešil :)

papshop:netřeba se urážet je možné že patříš mezi menšinu lidí ve finančních službách kteří nejsou jen bezpáteřní slizcí idioti lžoucí za peníze :)
Bohužel já zatím žádného takového nepotkal a v mém širším okolí existuje jen jeden člověk který je se svým finančním poradcem spokojen.Takže tak
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 4. 6. 2010 09:47

Uražen nejsem, tohle mě rozhodit už nemůže, ale víc mě zajímá, když víš, že v tvém okolí je člověk, který je se svým poradcem spokojen, proč nevyužiješ služeb toho poradce. A odpověď mě vážně zajímá.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Weslo 4. 6. 2010 10:34

Mám to bohužel poněkud z ruky (několik set km) :(
Weslo RepRezent® vegetarián a odpůrce týrání zvířat ©
Weslo
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 4. 6. 2010 11:12

I kvalitní pojištění je investice, kterou je potřeba dobře zvážit, zda se nevyplatí pro to něco udělat.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 4. 6. 2010 13:22

weslo, co když je většina lidí s finančním poradcem nespokojeno jen proto, že nerozumí financím. Co když je řešení dobré, jen mu ten dotyčný nerozumí?:-)
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 4. 6. 2010 13:25

vladimir.svorba: a není dobré řešení jenom to, kterému klient rozumí a je pro něj pochopitelné?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 6. 2010 21:12

weslo: dům lze pojistit i na dálku, prohlídka není nezbytně nutná (ve smlouvě je vždy uvedeno, že pojistnou částku stanovuje na vlastní odpovědnost pojistník, že dům je v řádném stavu, atd).

Jinak pokud řekneš, že chceš sjednat hypotéku a životní pojištění, tak za tebou finanční poradce přijede třeba přes celou republiku :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir.svorba 7. 6. 2010 18:30

mikicz píše:vladimir.svorba: a není dobré řešení jenom to, kterému klient rozumí a je pro něj pochopitelné?


I když to bude řešení, kde bude prodělávat peníze?
To není rozhodně dobré řešení.

Podle Tebe bych neměl používat to, čemu nerozumím. Takže když nerozumím motorům, nemám jezdit autem?
Zajímá vás něco v oblasti financí, s čím vám můžu pomoci?
vladimir.svorba
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 7. 6. 2010 20:43

ne. Měl bys to klientovi vysvětlit tak, aby to pochopil a rozuměl tomu přoč to je právě takhle nejlepší.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků