Koupě družstevního bytu

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Jack111 14. 6. 2010 19:54

dr._lukas: Takhle jednorázové částky mám občas vyšší i řádově. Problém je, že se to stejně jako u tvé babky neopakuje. Člověk na tom nezbohatne. Ale uznávám, že 880 měsíčně od každého v bytě, je dost přehnané :-D Dohromady za celý barák, ale vůbec ne.

mikicz: U nás ještě výtah.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 14. 6. 2010 21:37

vytah je u nas podle plochy, je zapocteny do elektriky spole4ncch prostor a servis je fond oprav ktery se pocita podle plochy.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 6. 2010 01:07

Jack111 píše:dr._lukas: Takhle jednorázové částky mám občas vyšší i řádově. Problém je, že se to stejně jako u tvé babky neopakuje. Člověk na tom nezbohatne. Ale uznávám, že 880 měsíčně od každého v bytě, je dost přehnané :-D Dohromady za celý barák, ale vůbec ne.

mikicz: U nás ještě výtah.


Platím hypotéku a se službama to udělá měsíčně něco přes 13 tisíc. Proto každá stovka ušetřená na službách zpět se hodí a určitě nemám v úmyslu byť i necelým litrem sponzorovat důchodkyni. Ti důchodci, kteří zaplatí měsíčně 3500,- na službách to už ale tak nevidí :-( No jo dnes se nežije zadarmo, tak jak byli zvyknutí a už nevidí, že hypotéka není ***** :mrgreen:

-- 15. 6. 2010 02:12 --

mikicz: u nás v domě se osoby sice v bytě uvádí, ale propočet tepla, teplé a studené vody je dle měřičů, na radiátorech jsou naštěstí digitální, které neodečítají jako rtuťové i v létě, když je v bytě abnormální horko :-)

Co se týče poplatků za odpad ten platí každý sám městu, poplatek do fondu oprav je rozdělen dle plochy bytu a za osvětlení společných prostor platíme za osoby.
Co spíše nechápu, že se platí "správci", který dělá odpočty a administrativu a dalších 15 tisíc ročně z fondu oprav padne na 5 šulínu v radě společenství :-(
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 6. 2010 09:03

dr._lukas: vsak pro tu hypoteku ses rozhodl sam a dobrovolne, tak proc tu places, jak to mas tezky? Chtel si mit pocit, ze mas vlastni byt, tak ten pocit mas :mrgreen:

Opravdu mate propocet POUZE dle mericu? Ja mel za to, ze tyhle merice se podili pouze par procenty na spotrebe tepla.

A tu praci tech 5 sulinu bude delat nekdo zadarmo? Podle toho co pises, tak ten sulin budes spis sam :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 6. 2010 09:47

Já si nestěžuju a nebrečím, že musím platit hypotéku. Když si spočítám, že nájem by stál sedmičku a za hypotéku dám lehce přes osmičku, tak je to jasná volba.
Mimochodem těch 5 šulínů nedělá nic. Je to banda důchodců co se slezou 1x za 1/4 roku a řeknou si co by chtělo opravit. Firmy apod. už shání ten další nebydlící správce, kterého platí všichni zvlášť.
S tím propočtem máš pravdu jen částečně. Spotřebu platíme dle měřáků 90% a ztráty podle plochy jen 10% a zdá se mě to férové. Nechápu lidi co se spokojí s rozpočítáním 60%x40%
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 6. 2010 10:00

dr._lukas: co to je za pocty? Par prispevku si psal, ze mas naklady na byt 13 tisic. Najem by te stal snad sedmicku i se sluzbama, ne? Takze to neni 7 vs 8, ale 7 vs 13. Mimochodem, kdyby sis tech 6 tisic rozdilu daval bokem, tak rocne mas 72k a za 20 let cca 1,5Mega + jeste uroky.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 6. 2010 10:32

S474N píše:dr._lukas: co to je za pocty? Par prispevku si psal, ze mas naklady na byt 13 tisic. Najem by te stal snad sedmicku i se sluzbama, ne? Takze to neni 7 vs 8, ale 7 vs 13. Mimochodem, kdyby sis tech 6 tisic rozdilu daval bokem, tak rocne mas 72k a za 20 let cca 1,5Mega + jeste uroky.


Hypotéka 8300,-; služby včetně internetu 3600,-; pojistky 900,-; účty 200,-; zcela běžné počty.
Nevím kde jsi viděl ty pronájem 2+1 v centru města v cihlovém domě za 7 tisíc včetně služeb, ale u nás se opravdu ceny za samostatný pronájem bytu tohoto typu pohybují v relaci 7 tisíc čistý nájem a služby zvlášť. S nájmem bych ušetřil tedy max. 2400,- :-) S tím, že bych si nemohl otevřít hubu a neústálou kontrolou majitele. Opravdu měl jsem 2 nájmy a v životě už nikdy více.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 6. 2010 12:35

dr._lukas: myslis v centru obydlene zatacky do Polska?

BTW jak by sis chtel otvirat hubu na majitele, to by me vazne zajimalo. A neustale kontroly? Ja mel za svuj zivot najmu nasobne vic a nikdy jsem zadny tebou popisovany problem nemel. Takze jestli ten problem nebude nekde jinde. :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 6. 2010 13:23

Tak já s tím majitelem neměl až takový problém, jen mě obtěžovalo, že každý týden chodil opravovat údajně rozdvojku na anténu, která vedla nesmyslně mimo dům na fasádě, prý, že mu šumí telka :mrgreen: To jestli je to fakt či jen kravina je na uvážení.
Skončil jsem s ním, když jsem musel platit fond oprav a udělal na mě podvod s tím, že jsem já dával na plyn a elektr. 1500,- a on platil ČEZU a RWE po dvou stovkách.

V druhém nájmu jsem zkončil po tom, co jsem odmítl provést opravdu otopných těles, protože nefungovaly. Stěhoval jsem se v létě a tak mě nenapadlo zkoušet jestli fungují radiátory nebo ne.

Pak se naskytl konečně byt, který nám vyhovoval a zařídil jsem si hypotéku.

Tou zatáčkou do Polska jsi to myslel doufám ze srandy. Bohužel ne každý se vyhřívá v Praze a ne každému by se tam chtělo bydlet.
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 6. 2010 14:02

Jak skoncil po tom, co jsem odmitl provest opravu topnych teles? Rozved to vice.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 6. 2010 14:07

No jako, že jsem do týdne zajistil stěhováky a šel do toho první uvedeného pronájmu. Pokud vím nájemník provadí opravy do výše 500,- o zbytek se má postarat majitel. Jelikož radiátory nefungovali v zimním podzimu a v bytě bylo lehce přes 18 stupňů a majitel tvrdil, že si mám opravy zajistit sám, tak jsem ho upozornil, že to takto v ČR určitě nechodí. Majitel žil trvale v Německu, proto jsem se ani nebál toho okamžitého stěhování.

Nastěhoval jsem se tam v létě a proto mě nenapadlo odzkoušet jestli to tam topí nebo ne, to jsem zjistil až byla kosa
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 15. 6. 2010 14:15

Ale naopak, opravy sis mel zajistit sam, ovsem je potom odecist z ceny najmu. Zbytecne si to hrotil.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 6. 2010 14:30

To jsem mu taky navrhoval. Říkám netopí to, mám si zajistit firmu a nechat vystavit fakturu, kterou si zaplatíte sám? "NE"
Ok, říkám, tak já si to zaplatím sám, ale o tu částku Vám zašlu menší nájem. "NE"

Říkám si ok, pro nájem si chodí nějaká jeho známá, tak jí poprvé řeknu, že peníze nejsou. Rozčílený němec samozřejmě volal, tak jsem mu stroze oznámil, že byt je o víkendu opuštěn, ať si pošle pro klíče a předání bytu. Říkám mu, pošlete číslo účtu do pondělka, kde dostanete zaplaceno poměrnou část za obývané dny. S tím taky nesouhlasil, že chce za celý měsíc a že mě to č.ú. pošle.. Říkám mu ok,ok..číslo účtu neposlal, tak jsem se na něj úplně vy.ral. Zkoušel ještě 3x volat, ale na telefonu jsem zakázal mezinárodní hovory a mám do dneška klid.

Naštěstí smlouvu, kterou mě poslal přes zprostředkovatele nebyla jim podepsaná, že je to prý formalitka a jen ať vím co by ve smlouvě mělo být a mám něco na plynárnu a elektrárnu. Kauci taky nepožadoval :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davy 16. 2. 2011 14:33

to nejen PatrikChrz:
Dobrý den, mám dotaz. Uz jsem se na neco podobneho ptal pred tremi lety.. toto leti... K veci. Prevod druzstevniho bytu - tedy najmu z otce na syna. Vsemu celkem rozumim, prevadi se najemni smlouva. Zadna castka nemusi byt ve smlouve ci dohode uvedena. Jde vsak o toto.
Takovou dohodu jsem jiz mel pripravenou, podepsanou a uredne overenou na konci roku 2007. Pouze nebyla poslana druzstvu. Nebyl jsem si jisty danemi. Jelikoz jsem se v te dobe docetl, ze snad do konce roku 2007 se bezuplatny prevod povazoval jako dar a tedy byla potreba zaplatit dan darovaci. Proto radeji jsem to neposlal. Od roku 2008 se myslim da takto v rodine libovolne prevadet bez daneni. Pak je tam nejaky 5leta povinost byt najemcem, kdyz se prevadi nekomu jinemu.
V dohode bylo uvedeno, ze se jedna o bezuplatny prevod. Psal jsem ji predtim, nez jsem to pak tady resil. Co je na tom pravdy o placeni te dane v r.2007 a pokud to neni pravda, je mozne tohle poslat na druzstvo a jsem vlastne uz 3 roky najemnikem?
V dohode se pise, ze se stava platnou po podpisu, a druzstvo ji bere v potaz po doruceni. Nebo je tam nejaka doba, do kdy musi drustvo smlouvu obdrzet, rekneme 3 mesice od podpisu..

A druha vec, pokud otec prodal v te dobe garaz patrici k tomu bytu, tedy take vlastne najemni, zaplatil pry 3000 dan... nechapu, myslim ze nic platit nemel, ale znate to, rodice, urady a neznalost. Da se zazadat o vraceni?
Davy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 2. 2011 14:43

Davy: nebyly ty 3000 u garáže poplatek družstvu za převod?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků