Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 30. 6. 2010 10:56

dr._lukas píše:Taková malá anketka, jak dlouho Vám trvají převody z ČK na Osobní účet? Já dneska převadím desetitisíce a ty šmejdi ne a ne je už 40 minut pustit. Toto je jeden z problému, který na PS nesnáším :grr:
Buď rád, že ty převody PS vůbec provádí. Ono je to s tím asi tak jak píše "vpe". Pokud potřebuješ mít peníze na Osobním účtu v určitou dobu tak si je tam musíš zaslat dostatečně včas a nemůžeš spoléhat na to, že to stačí převest těsně předtím kdy je tam budeš potřebovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 6. 2010 11:05

Teď jsem převedl ještě zbytek z ČK, ale tentokrát převod mezi účty klienta a platba se provedla ihned. Když jsem dopoledne převáděl, tak jsem zvolil klasický jednorázový příkaz a doteď to tam viselo.. Až s převodem mezi účty to šlo..Nic, tak můžu jít v klidu doplatit dovolenou :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 30. 6. 2010 11:09

dr._lukas píše:tak jsem zvolil klasický jednorázový příkaz a doteď to tam viselo.


A není to blbost tímto způsobem převádět peníze mezi svými vlastními účty?
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 6. 2010 12:16

Pokud chceš k tomu komentář nic jiného ti nezbude :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 30. 6. 2010 12:23

No když si chceš dopisovat sám se sebou, pak ano.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 6. 2010 13:03

to bylo pouze kvůli výpisu
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 30. 6. 2010 23:07

meir píše:No právě včera mi byla odúčtována platba v rámci PS časem 18:45. :pozor


podle zakona by se to mohlo tolerovat u vnitroplateb, nikoliv prichozi platba z jine banky, ta by mela byt po 16h, rekneme max do 17h pripsana, tak to delaji i u sporicich kont.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 7. 2010 14:50

ja kdyz ze zacatku prevadel z CK na os. ucet zdarma tak to trvalo den, ted pouzivam prevody mezi ucty z CK na os. ucet a je to tam tak behem 2-3 min.
a dnes kdyz jsem prevadel mezi ruznymi ucty lidi u PS tak kolem 5-10 min
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 7. 2010 15:02

Dle sazebníku PS od 1.9.2010 již Osobní účet zadarmo nebude nabízen !
http://www.postovnisporitelna.cz/Docume ... 9-2010.pdf

Takže poslední šance pro ty, kdo chtějí účet zadarmo.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 1. 7. 2010 15:21

mě to přijde že se nic nerusi a ze nadale bude jen nabizen v bankach Postovni spritelny, tak jako byl dosud .
veta od 1.9.2010 jiz neni nabizen produkt a pak chybi carka
je poskytovan pouze ve financnich centrech Postovni sporitelny
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod DoubleSix 1. 7. 2010 15:34

Nechme se překvapit, jak ten sazebník ve finále bude vypadat. PS si je dobře vědoma, že již na trhu není důvod takovýto produkt nabízet a její šéf se na internetu záměrně vyhnul odpovědi na přímou otázku, jak hodlají s tímto produktem naložit.
Cesta, že ho již nebudou nabízet a stávajícím klientům nic nezpoplatní je "zlatá střední cesta". Horší by bylo, kdyby zavedli nějaký poplatek, třeba za vedení Maxkarty nebo za odchozí platby, jak to udělala mBank.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2010 15:50

Muzete tu nekdo souhrne napsat vyhody a nevyhody toho uctu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2010 16:27

Výhody: vedení vč. karty Visa Electron a všechny tuzemské bezhotovostní transakce zdarma, všechny výběry z bankomatu ČSOB zdarma, možnost vkládat přes speciální bankomaty zdarma (pouze Praha a Ostrava), možnost vkládat zdarma na každé poště prostřednictvím Červeného konta. Umí i GSM banking (tuším snad i zdarma, ale nevím to jistě - nepoužívám) a dobíjení kreditu všech operátorů přímo z účtu.
nevýhody: limit na kartu jen 50 000 Kč / týdně, poplatek za hotovostní výběr 100 Kč, poplatek za hotovostní vklad 50 Kč (jde obejít prostřednictvím ČK). Jejich IB má historii pouze 2 roky a přijde mi trošku těžkopádnější (samý Javascript) a nepřehlednější. Není možné pružně nastavovat limity na kartě (musí se písemně a druhá a další změna je zpoplatněna), není možné nastavit jiný limit pro různé druhy transakcí, přihlašovací jméno a heslo do IB jsou pouze čísla, vysoké poplatky za výběr z cizích bankomatů
neutrální: konverzní kurzy dle ČSOB (ani špatné - lepší než Citibank nebo mBank, ani výborné - horší než Axa), PIN lze za poplatek změnit. Internetové bankovnictví nevyžaduje žádné speciální fičurky, jako certifikáty (plus pro komfort používání, mínus pro bezpečnost - pokud je pro nás ohrožením i pouhá možnost nahlédnutí do účtu neoprávněnou osobou).

Prostě když to shrnu, tak racionálně se chovající klient, který má možnost vybírat z bankomatu ČSOB, nezaplatí v souvislosti s existencí účtu a pohyby ani korunu bez ohledu na aktivnost používání účtu.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 1. 7. 2010 16:39

PatrikChrz: takze musi mit clovek jeste CK jo? A podminky jeho vedeni?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 1. 7. 2010 16:48

CK mít nemusíš, ale je to výhoda pokud chceš vkládat peníze v hotovosti a ušetřit těch 50 Kč a nemáš po ruce "vkládací" bankomat (já ho naštěstí mám pěšky kousek od baráku).
Vedení je zdarma, tuzemské transakce zdarma (ale jen na dva určené účty), úrok 2 % (teď od někdy se snižuje na 1,8 %).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků