Investiční nemovitosti v USA

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Cri 2. 9. 2010 20:43

Dobrý den,

dovolte, abych Vám představil projekt "Aukce nemovitostí v USA." Česká prezentace je na webu http://www.pipreality.cz

Jedná se o investice do nemovitostí v USA, které jsou nakupovány za max. 50% tržních cen. Následně jsou nemovitosti prodány metodou RTO (rent to own) budoucím majitelům. Jedná se o poměrně zajímavý způsob zhodnocení financí a to vše zajištěno nemovitostí.

Jsem připraven na Vaše dotazy, v případě zájmu mohu poslat podrobnější prezentaci.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2010 01:11

Docela by mě zajímalo, jak se stanoví to "50 % tržní ceny".
Jako tržní cenu beru takovou cenu, za kterou se daná věc dá prodat. A dá-li se prodat za 100, proč by to někdo prodával za 50, resp. když se bude prodávat za 50, tak že se nenajde někdo, kdo to nekoupí třeba za 60, 70,...
Nebo jde o "ceny vycucané z prstu" na základě "předbublinových" cen?
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 9. 2010 07:09

zeptám se jinak... zdalipak mají osoby, které dávají investiční doporučení v ČR licenci od ČNB? A spadá Private Investment Properties, LLC, pod kontrolu amerického regulátora?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2010 07:09

PatrikChrz: to by me take zajimalo, proc by nekdo prodaval za 50% "trzni" ceny.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 3. 9. 2010 07:13

Tohle je starý, to už jsem viděl. Pamatuju si to podle té "50% tržní ceny", to mně taky rozesmálo :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 3. 9. 2010 07:52

Já bych to neodsuzoval. Já taky nakupuju nemovitosti za 50% tržní ceny a to prosím dokonce tady v Čechách. Tak proč by to nešlo v USA?
Nechce někdo investovat se mnou? Výdělek zaručen, garantuji zhodnocení 50% p.a. (nakupujeme přece za 50%, prodáváme za 100%).

Blbý akorát je, že majitelé za 50% nechtěj prodávat........ale to nevadí, vklady naivních investorů rád přijmu na svůj účet......
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 9. 2010 07:56

Nemy_bobes: hyjeno :D btw tvoje počty nesedí. když nakoupím za 50% a prodám za 100%, tak zisk je 100%...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 9. 2010 08:05

mikicz píše: btw tvoje počty nesedí. když nakoupím za 50% a prodám za 100%, tak zisk je 100%...

Po mnoha letech potká rabín svého žáka Icika. Ten přijede v drahém bouráku, luxusně oblečen a ověšen zlatem. Rabín se ptá: \"Tak co, Icik, jak se daří?\"
\"Ale, docela dobře.\"
\"A co děláš?\"
\"Obchoduju.\"
\"Obchoduješ? A jak to děláš? Matematiku jsi nikdy neuměl.\"
\"To máte jednoduché, rábi - za 1 dolar koupím, za 11 dolarů prodám, no a těch 10 procent provize mi stačí.\"
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papshop 3. 9. 2010 09:00

mikicz píše:Nemy_bobes: hyjeno :D btw tvoje počty nesedí. když nakoupím za 50% a prodám za 100%, tak zisk je 100%...

:D :D pánové, oba jste dnes skvělí :D aspoň jsem se ve shonu před dnešním odjezdem do zahraničí pobavil :D
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2010 09:40

'' Dolní hranice pro vstup investora do projektu byla stanovena na 5 000 USD. Horní hranice není stanovena.

Klient vstupuje do programu na základě smlouvy. Poté získává Members certificate, což je obdoba akcie, s veškerými právy vlastníka akcie a stává se podílovým spoluvlastníkem společnosti, ve výši svého vkladu. Za účast v investičním projektu neplatí žádné poplatky, ani skryté. ''
anonymni

Odeslat příspěvekod Cri 3. 9. 2010 10:53

Dovolte reagovat, tedy na smysluplné příspěvky.

Tržní cena - tu určuje trh a tržní cena je ta, za kterou se dá nemovitost prodat na běžném trhu. Žádné tabulkové nesmysly či snad dokonce že před dvěma lety byla cena .... Je jedno, kde byla cena kdysi, důležité je, kde je nyní.

Jak kupovat nemovitosti za nižší než tržní ceny? Je to poměrně snadné - aukce zabavených nemovitostí. Navíc když kupujete balík nemovitostí, jde se s cenou dostat ještě níže. To mimochodem platí i pro ČR. Proč USA? Vždy je to o příležitostech, já například nemám šanci se v ČR dostat na ty správné aukce, vy ano? Přesto vím, že i v ČR se dají nemovitosti koupit za poloviny tržních cen, ale neumím to.

Proč na aukci někdo nekoupí nemovitost dráže? Na aukcích je poměrně slušná nabídka nemovitostí a tak stačí jen dobře vybírat. Ne vždy se podaří vybranou nemovitost vydražit, protože je tu právě někdo, pro nějž má nemovitost vyšší cenu než jakou je ochoten akceptovat někdo jiný. To je princip aukcí.

Předejdu další otázku. Ano jsem zainteresován v tomto projektu a nestydím se za to. Ano, mám licenči od ČNB na investiční poradenství a investiční zprostředkování a nějaké další. Chybí mi zkouška makléře derivátů a ani ji nehodlám skládat :)

Princip obchodů, kterými se společnost zabývá:
Jedná se o investiční nemovitosti, takže zapomeňte na vily na Floridě - cílem je dobře koupit a lépe prodat - realizovat zisk při nákupu.
Jednoduchý příklad.
Na veřejném trhu lze koupit nemovitost řekněme za 50 000 USD. Na bankovních aukcí za polovinu, tedy 25 000 USD. Proč? To je snadné, protože potřebujete hotovost (ta mimochodem momentálně v USA vládne).
Máte nemovitost za 25 000 USD, která má cenu podstatně vyšší. A teď co s ní? Můžete ji přeprodat jinému spekulantovi za mírně vyšší cenu. Čím bude schopnější, tím méně Vám nabídne.
A nebo je tu ona metoda RTO (rent to own). Najdete člověka, který má zájem dům koupit, ale v tuto chvíli nedostane hypotéku. Proč? Protože nemá vlastní zdroje a 100% hypotéku nedostane (neznáme to i z ČR?). Uzavřete s ním smlouvu, ve které je řečeno, že Vám bude platit měsíční splátky (ve výši 600-900 USD) a tím si předplatí ony vlastní zdroje. Řekněme, že 85% hypotéku dostane. Potřebuje tedy bance doložit 15% vlastních zdrojů. V případě 50 000 USD nemovitosti je to tedy 7 500 USD, které musí bance doložit. Vám platí minimálně 600 USD/měs, což je 7 200 USD/rok. To znamená, že cca po roce je schopen dojít do banky a doložit vlastní zdroje. Banka dá tomuto člověku hypotéku, on Vám vyplatí plnou kupní cenu a nemovitost přechází vlastnicky na nového majitele.

Vy máte hotovost a můžete celou akci zopakovat znovu.

Otázky:
1) Proč onen zájemce nejde na aukci sám a nekoupí si dům levněji?
Protože nemá aktuálně hotovost, za kterou by to koupil, nemá ani vlastní zdroje, aby v tuto chvíli dostal hypotéku.

2) Co se stane, když dům od Vás neodkoupí?
Neděje se nic, měsíčně platí splátky, které v tu chvíli Vám zůstávají. Nejhorší alternativa tedy je - investice 25 000 USD, ročně na splátkách zpět 7 200 USD.

3) Pokles cen nemovitostí?
Není problém, pokud nakupujete výrazně pod současnými cenami, vzniká poměrně příjemný bezpečný polštář. Když by se stalo, že nemovitostní trh klesne ještě jednou o polovinu, jste na svém.

Jinak chápu averzi některých z Vás. Také mi nedávno někdo nabídl dům, shodou okolností na Floridě, jako super investici. Vždyť stojí jen 70 000 USD a před dvěma lety stál 200 000 USD. No není to paráda? Pro mě není. Radši koupím za 30 tis dům, který stojí nyní 50 tis na trhu.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2010 11:49

Cri: a ty ses konkretne kdo? Jak ses na celem projektu zainteresovan?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lemming 3. 9. 2010 11:50

Cri píše:Na veřejném trhu lze koupit nemovitost řekněme za 50 000 USD. Na bankovních aukcí za polovinu, tedy 25 000 USD. Proč? To je snadné, protože potřebujete hotovost (ta mimochodem momentálně v USA vládne).
Máte nemovitost za 25 000 USD, která má cenu podstatně vyšší. A teď co s ní? Můžete ji přeprodat jinému spekulantovi za mírně vyšší cenu.


A proč ji nejde prodat za tu vámi udávanou tržní cenu nemovitosti, tedy $50.000? :idea: To, že za takovou cenu lze nemovitost _koupit_ neznamená, že ta cena je tržní, podstatné je, za kolik ji jde _prodat_ :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 3. 9. 2010 11:57

No me jeste zaujalo tohle:
:arrow: http://www.pipreality.cz/10-FAQ.aspx
# Příklad výpočtu bonusu
Výši bonusu získáme, když od výše celkového obratu společnosti odečteme vklady a následně vezmeme % z této částky.Příklad – obrat byl 200 000 USD, vklady investorů 50 000 USD, zbývá 150 000 USD. Bonus byl stanoven 10% z této částky, proto dojde k poměrnému rozdělení dalších 15 000 USD mezi investory. V případě, že se jednalo o 10 investorů po 5 000 USD, vychází podíl na jednoho investora 1 500 USD. Výsledná suma za odkup certifikátu by poté byla vklad 5 000 USD + garantované zhodnocení 20% (1 000 USD) + bonus 1 500 USD = 7 500 USD, což je 50% p.a. zhodnocení.


Takze mame 10 investoru po 5.000 USD = celkem tedy investovano 50.000 USD
Investorum je vyplaceno 5.000 USD puvodni vklad, 10% bonus/10 investorama, tedy 1.500 USD a nejake garantovane zhodnoceni 20% coz je 1.000 USD. Celkem tedy 7.500 USD.

Pri 10ti investorech to mame 7.500 USD x 10 = 75.000 USD vyplaceno celkem. A kde lita tech "zbytkovych" 125.000 USD?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 3. 9. 2010 17:12

Dava to smysl, asi to fakt bude fungovat.
Mit tech 5 000 USD tak du do toho.
anonymni

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků