Investiční nemovitosti v USA

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod lemming 7. 9. 2010 12:35

Cri píše:Se mi snad opravdu zda. Dum, ktery jsem zminil, lze prodat za 50 000 USD metodou RTO a nebo okamzite za 30-35 k USD. Chapes ten drobny rozdil? Zda prodas za hotovost dnes a nebo pomoci splatek za delsi dobu?


No, _já_ ten rozdíl chápu. Ale ty evidentně ne :D
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 7. 9. 2010 15:44

lemming píše:
Cri píše:Se mi snad opravdu zda. Dum, ktery jsem zminil, lze prodat za 50 000 USD metodou RTO a nebo okamzite za 30-35 k USD. Chapes ten drobny rozdil? Zda prodas za hotovost dnes a nebo pomoci splatek za delsi dobu?


No, _já_ ten rozdíl chápu. Ale ty evidentně ne :D



Co dodat.
Ja pracuji s cisly.

Kdyz koupim dum za 25 a prodam do mesice za 30, tak vidim zisk 20% za mesic. To je ok a muzu s cash pracovat dale.

Kdyz koupim stejny dum za 25 a prodam ho do dvou let za 50, tak je to zisk 100% behem dvou let, coz je plus minus 50% p.a.

Prvni pripad se hodi ve chvili, kdy vim, ze mohu onen cash opet rychle vyuzit, druhy ve chvili, kdy chci budovat dlouhodobejsi zazemi a ne jen spekulovat.

A ted mi rekni, co je na tom spatne. Urcite si neco najdes, toho se nebojim.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 7. 9. 2010 15:59

Cri píše:
Co dodat.
Ja pracuji s cisly.


To je možné, ono by se hodilo spíše naučit se počítat ;-)

Cri píše:Kdyz koupim dum za 25 a prodam do mesice za 30, tak vidim zisk 20% za mesic. To je ok a muzu s cash pracovat dale.


Takže to nekupuju za polovinu tržní ceny což ;-)
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 7. 9. 2010 16:25

Cri píše:Kdyz koupim dum za 25 a prodam do mesice za 30, tak vidim zisk 20% za mesic. To je ok a muzu s cash pracovat dale.


Takže to nekupuju za polovinu tržní ceny což ;-)[/quote]

To je porad dokola. Kdyz chci neco prodat rychle, musim jit pod cenu trhu, abych rychle nasel zajemce, coz? V tu chvili me zajima, jaky zisk mi to prinese a co jsem schopen s tim podniknout dale. Pokud se v lokalite prodavaji domy za vyssi cenu,ale zajemce musis hledat, nebo prijde nekdo, nabidne mene a slozi cash na stul a Ty vis, ze s temi penezi dokazes vice nez kdybys ztracel cas hledanim zajemce za vyssi cenu, co udelas?

Trzni cena = cena za kterou je obvykle v dane dobe na trhu nakupovat ci prodavat. OBVYKLE. Kdyz Te nezajima obvykle, hledas lepsi prilezitosti. LEPSI PRILEZITOSTI. Chapes ten rozdil?
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libol 7. 9. 2010 18:03

Cri píše:
Jedná se o investice do nemovitostí v USA, které jsou nakupovány za max. 50% tržních cen.



Cri píše:
Trzni cena = cena za kterou je obvykle v dane dobe na trhu nakupovat ci prodavat. OBVYKLE. Kdyz Te nezajima obvykle, hledas lepsi prilezitosti. LEPSI PRILEZITOSTI. Chapes ten rozdil?


Cri píše:koupim dum za 25 a prodam do mesice za 30


Já rozdíl chápu - v tvém pojetí tržní cenu stanovíš tak, že cenu za kterou kupuješ vynásobíš dvěma (tím kupuješ za 50% tržní), neprodáváš, protože by se zjistilo, že trh je jinde než tvé přání a čekáš na lepší příležitost - prostě až bude kavek, které si myslí, že 25 je 50% z třiceti.

Mnoho štěstí v podnikání.
Naposledy upravil libol dne 7. 9. 2010 18:30, celkově upraveno 1
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Cri 7. 9. 2010 18:13

libol píše:
Cri píše:
Jedná se o investice do nemovitostí v USA, které jsou nakupovány za max. 50% tržních cen.



Cri píše:
Trzni cena = cena za kterou je obvykle v dane dobe na trhu nakupovat ci prodavat. OBVYKLE. Kdyz Te nezajima obvykle, hledas lepsi prilezitosti. LEPSI PRILEZITOSTI. Chapes ten rozdil?


quote="Cri"]
koupim dum za 25 a prodam do mesice za 30


Já rozdíl chápu - v tvém pojetí tržní cenu stanovíš tak, že cenu za kterou kupuješ vynásobíš dvěma (tím kupuješ za 50% tržní), neprodáváš, protože by se zjistilo, že trh je jinde než tvé přání a čekáš na lepší příležitost - prostě až bude kavek, které si myslí, že 25 je 50% z třiceti.

Mnoho štěstí v podnikání.[/quote]


Nechapes, ale to uz je jedno, protoze si to stejne nenechas vymluvit. Kdyz pujdeme na trh my dva, Ty koupis za 50 a tezko lepe, ja koupim za 25, vic bych za to nedal.
Proc? Informace, zkusenosti, moznosti, ... o nicem jinem to neni.

Kdyz takovy jako Ty pujde na trh, kde je cena 50 a ja nabidnu 35 s tim, ze chci ale do tydne cash, tak se z toho popupinkujes, abys tu sanci vyuzil. O nicem jinem to neni.

A pokud se dobre pamatuji, tak 25 je porad 50% z 50 :D
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 7. 9. 2010 19:58

Cri: nechapes ty, protoze ty budes cekat na svou vysnenou cenu a proste a jednoduse nekoupis. Tim padem nezhodnotis penize a kavky naleti. Na to, ze ti to uz nekdo naznacoval par stran drive si to porad evidentne nepochopil.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 7. 9. 2010 22:49

S474N píše:Cri: nechapes ty, protoze ty budes cekat na svou vysnenou cenu a proste a jednoduse nekoupis. Tim padem nezhodnotis penize a kavky naleti. Na to, ze ti to uz nekdo naznacoval par stran drive si to porad evidentne nepochopil.


Tento byznys jede uz par let formou primych nakupu - koupis dum, prodas behem par tydnu RTO. Fungoval vzdycky, jen ted je to vyrazne snazsi najit vhodne objekty po zvyseni poctu aukci. Asi jste zapomneli v USA rici, ze to nemuze fungovat :D
Panove, to ze je to nove pro vas neznamena, ze tu nekdo objevil ameriku (doslova). Neni to nic noveho. Paradoxne se ted trochu zhorsily podminky zmenou legislativy, kdy Obama vyhlasil ze za tax lien se neda ziskat cela nemovitost (drive slo za propadly tax lien ziskat nemovitost v nekolikanasobne hodnote, to byly jine casy :) )
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 8. 9. 2010 08:02

Cri: jasne, takze ty dovedes nakoupit za 25k, prodat za 50k, tzn. z pul mega udelat mega a doslova tu zadonis a prosis kazdyho o sto litru "investici". Presne a logicky to do sebe zapada, asi jako kdyz hodny strycek z APL chtel drobnym stradatelum "dat vydelat" 25% mesicne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 8. 9. 2010 08:31

S474N píše:Cri: jasne, takze ty dovedes nakoupit za 25k, prodat za 50k, tzn. z pul mega udelat mega a doslova tu zadonis a prosis kazdyho o sto litru "investici". Presne a logicky to do sebe zapada, asi jako kdyz hodny strycek z APL chtel drobnym stradatelum "dat vydelat" 25% mesicne :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Zadonim? Ja prisel predstavit projekt. Nelibi? Tak si toho nevsimej. Uz jsem Ti na to reagoval jinde. Predved, co umis. Rejpat jo, v tom jsi dobry. Co dal? Presne o tomhle jsem mluvil, kdyz jsem rikal, ze jsem od fora cekal vic.

Podnikas? Pochlub se. Obchodujes? Pochlub se. Rejpes? S tim se chlubit nemusis, to je tu velmi dobre videt, ze jsi jednicka.

Je tu jeden jediny clovek, ze ktereho jsem tahal penize? NE, pouze jsem prisel o necem promluvit, nikoho do niceho nenutim.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 8. 9. 2010 08:38

Cri: ale ja se tu nestavim do role, ze neco predstavuju a potom za to oroduju. To tu delas ty. Ja pouze veci ukazuji i v jinem svetle, aby meli i hejlove o cem premyslet.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nemy_bobes 8. 9. 2010 09:41

Cri píše:Nemy Bobes - skoda, mohl ses prijet podivat, misto mudrovani odsud :)


Až taková škoda to není, poněvadž bych tam jel jen ze zvědavosti a za to mi ty náklady a čas nestojí. Ani po návštěvě bych u téhle společnosti neinvestoval, protože mám následující zásady:
1) akcie firem nakupuji pouze na veřejných trzích, které jsou pod regulatorním dohledem (jasně že to není kdovíjaká záruka, ale aspoň něco. Snižuje se alepsoň riziko, že jde o scam)
2) nebo pokud mám do něčeho vstoupit jako investor, tak musím mít kvalitní osobní reference na nositele podnikatelského záměru (to znamená osobní reference od lidí, které dobře a dlouho znám). Samotný byť sebelepší podnikatelský záměr mi nestačí, protože když relizátor záměru bude zloděj, tak jsou peníze v háji.
3) nebo pokud mám dát peníze do nějakého businessu bez dostatečných refencí nebo je půjčit, tak musím mít peníze po celou dobu pod kontrolou. A to v tomto případě zdaleka neplatí. Nejen, že hodnota zástav je pro mě odsud těžko verifikovatelná, ale navíc musím půjčit peníze předem a zástava bude vložena až po nakoupení nemovitosti. A to je pro mne nepříjatelné.

Blahopřeji, že jste našli investory, kteří vám vesele svěřili peníze, já mezi ně patřit nebudu.
Howg, více už k tématu nemám co říci.
Nemy_bobes
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Cri 8. 9. 2010 10:46

S474N píše:Cri: ale ja se tu nestavim do role, ze neco predstavuju a potom za to oroduju. To tu delas ty. Ja pouze veci ukazuji i v jinem svetle, aby meli i hejlove o cem premyslet.


Nazyvejme veci pravymi jmeny. Pouze kecas nez bys sam neco predvedl. Sorry za trosku ostrejsi pojmenovani. Ano ja se stavim do role, ze neco predstavuji a pote to obhajuji, Ty do role, jen napadas, ale sam nemas co predvest.
Cri
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 8. 9. 2010 11:32

Cri: napadam? Pouze zde ukazuji rub toho, kde ty porad vychvalujes lic :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cri 10. 9. 2010 10:08

Cri
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků