Celoroční cestovní pojištění

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 8. 9. 2010 17:53

vpe: pokud je mi znamo, tak napriklad u zivotniho pojisteni bys dvoji plneni dostal, ale u cestovniho pochybuji.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 8. 9. 2010 18:45

S474N: no tady jde spíše o úhradu nákladů za léčení. Teoreticky by mohla část nákladů uhradit jedna pojišťovna a část jiná, prakticky si ale jejich spolupráci nedokážu moc představit.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 8. 9. 2010 20:20

PatrikChrz: casti samozrejme ano, ale nikdy ne hradit to same :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2010 06:17

Takhle, dokážu si představit chtít od jedné z pojišťoven uhradit převoz a od druhé léčení (dve samostatné faktury). Ale aby se třeba obě dvě podílely na léčení (tedy např. bude částka za léčení 1,2 milionu a já budu mít každou pojistku na milion, tak ať se o to nějak podělí) si moc v praxi představit nedokážu i když to asi teoreticky půjde.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 9. 9. 2010 07:29

PatrikChrz: ale zde resime duplicitni plneni. Tzn. napriklad svoz vrtulnikem za 200 a budes to same chtit po obou :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 9. 9. 2010 07:33

To je jasné, vícenásobné plnění je možné pouze u škod na zdraví (odškodnění za trvalé následky, atd) a životě.
Spíš jsem uvažoval v rovině, že někdo má pojištění víc (třeba k více platebním kartám) a chtěl by jejich plnění spojit tak, aby se z toho zaplatila pojistná událost, která sice převyšuje plnění na jednotlivých pojistkách, ale všechny dohromady jí převyšují.
Prakticky si to ale dovedu představit jen v případě rozdělení faktur (svoz vrtulníkem z jedné pojistky, převoz do ČR z druhé a náklady na léčení ze třetí). Ovšem že by se více pojišťoven dělilo o náklady na léčení (1 faktura) si moc představit nedokážu i když teoreticky by to mělo být možné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 9. 9. 2010 15:04

PatrikChrz píše:Takže na co to chceš využít? Na dva krátké pobyty (dovolená v zimě + v létě) se to většinou nevyplatí (levněji vyjdou dvě krátkodobé pojistky), na dlouhodobý pobyt v zahraničí to není určeno (limit cesty 35 dní)....

Ono místo plků o povinném ručení, životním pojištění a podobné bláboly ve vlákně nazvaném "cestovní pojištění" by se to občas chtělo vrátit na první stránku vlákna a připomenout si, o čem že to vlastně má být :tleskani
Berte to všichni s humorem, ale krásně to potvrzuje zavedenou poučku zeptej se na něco na internetu a dozvíš se hlavně to, na co jsi se neptal.

Nikde jsem nepsal, že chci nějaké pojištění na >35 dní, většinou je to pobyt <14 ní.
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 9. 2010 11:06

Tak si Hlavo klikni v IB pojisteni RB (nevim jak snadne je to u mBanky) den pred vyjezdem (anebo prvni den toho kalendarniho mesice) a v den prijezdu (anebo posledni den toho mesice) odklikni, kde je problem? Velmi pochybuji, ze sezenes celorocni levnejsi nabidku.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 13. 9. 2010 12:05

No, nevím sice proč si myslíš, že mám internetové bankovnictví Raifaisen Banky (RB?) či mBanky, ale v internetovém bankovnictví FIO žádné cestovní pojištění nevidím.

Pokud spočítám průměrně počet dnů, kdy jsem v EU mimo CZ, tak je to kolem 40. Zatím používám cestovní pojištění většinou online od České pojištovny, kdy den vychází asi na 40 Kč. 40 x 40 = 1600,-.
V tom posledním linku, co jsem dával je celoroční pojištění za 1700,-
Ač velmi pochybuješ správně (není to levnější), tak ta 100,- navíc mi nepřijde zas až tak moc za to, že a) nemusím myslet na to zda mám pojistku nebo ne, b) můžu bez obav zůstat o den-dva déle v zahraničí, aniž bych musel nějak složitě hledat internet a prodlužovat pojištění, c) navíc to pokrývá i některé turistické destinace v Africe, d) by se určitě ještě něco našlo.

Otázka je, zda 1,5 milionu pojištění léčebných výloh v EU a další limity jsou OK nebo ne ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 13. 9. 2010 12:11

1) Je zbytečné uzavírat v pojištění úplně všechno. Léčebné výlohy OK, odpovědnost OK, ale úraz (s plněním max. 100 000 Kč) a zavazadla (prakticky bez plnění) jsou vyhazováním peněz
2) velmi levné pojištění kalkulované na den má Generali (od 13 Kč na den)
3) neomezený limit léčebných výloh má Allianz a National Volksbanken
4) za 365 Kč / rok měla pojištění pojišťovna Slavia, ale plnění nic moc
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 13. 9. 2010 14:56

PatrikChrz píše:Léčebné výlohy OK, odpovědnost OK, ale úraz (s plněním max. 100 000 Kč) a zavazadla (prakticky bez plnění) jsou vyhazováním peněz

Přiznám se, že jsem ani nečekal (a nevšim si), že v rámci cestovního pojištění bývá i pojištění trvalých následků a smrti. To bych tipoval spíš na nějakou separátní životní pojistku?

Asi to vidím tak, že se obrátím na nějakého "finančního poradce", bo mi to hledání a srovnávání přijde jak hledat jehlu v kupce sena. Otázka je, jestli je mi s tím nějakej finanční poradce bude zabývat (pracnost, asi mizivý výdělek vzhledem k výši pojistného, atd.) ...
Hlava
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vpe 13. 9. 2010 22:50

V zahraničí nic prodlužovat přes internet nemusíš. Pouze můžeš vypnout pojištění, až přijedeš domů... Jinak to ani nejde, takže s klidem můžeš zůstat na dovče déle...

Ano, výhodné produkty vyžadují přemýšlet, což znamená i, že IB Raifky i kartu můžeš mít zdarma a snadno.

A proto je toto vlákno, aby sis prošel a zvážil všechny nabídky, protože nic levnějšího jak na nějaké kartě )jejiž obstarání tě bude stát asi tak 20-40 minut času vč. založení konta u RB a 0,- na nákladech), asi nenajdeš.
Naposledy upravil vpe dne 13. 9. 2010 22:52, celkově upraveno 1
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod khonsun 14. 9. 2010 22:31

Hlava:
na straně 4 FIO ceníku:
http://www.fio.cz/docs/cz/cenik_bankovni_sluzby.pdf - jsou daná
pojištění uvedena s výší ceny každého typu tohoto cestovního pojištění.
Další informace o pojištění naleznete přímo na internetových stránkách
ČSOB:
http://www.csob.cz/cz/Lide/Platebni-kar ... artam.aspx
- základní informace
http://www.csob.cz/WebCsob/Csob/Obchodn ... isteni.pdf
- obchodní podmíniky
Za 21 let mi bude 100.
khonsun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod iggi 11. 1. 2011 00:12

inak ten alpenferein ma aj ine vyhody... zlavy na ubytovani na chatach, po niektorych hlavne outdoorovych obchodoch a ine...
iggi
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlava 11. 1. 2011 15:36

Nakonec jsem vzal pojištění ke kartě FIO Exclusive, přišlo mi to jako nejlepší volba ...
Hlava
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků