Jaký typ účtu na PayPal pro eBay

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dayslypper 3. 12. 2010 22:16

Nevíte někdo, kde lze dohledat kurzy American Express (AmEx) a Dinner's Club? Jsou pro platby v zahraničí vůbec zajímavé?
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 12. 2010 22:19

Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 3. 12. 2010 22:35

Dobrá Dinner's Club out, ale o AMEXu tam není ani slovo.

Nepodařilo se mo najít vůbec žádný kurzovní lístek, jen informaci, že AMEX od KB není nic moc a že je počítám cross border fee 2,5%. Můžeš to potvrdit?
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 4. 12. 2010 04:27

http://www.mesec.cz/clanky/platba-karto ... ily-banky/

American Express
Poznámka redakce: zdá se, že politikou společnosti American Express je zásadně s tiskem nekomunikovat.

http://www.mesec.cz/clanky/s-jakou-plat ... -usetrite/
Špatné kurzy mají i karty American Express od Komerční banky, souvisí to s konverzí placené částky přes USD.

-- 4. 12. 2010 04:28 --

Sám kartu AmEx nemám, to je totiž placená karta a to je pro mě fuj :D
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dayslypper 5. 12. 2010 17:44

Sice starší zpráva, ale pro mne novinka:

S kartou Cetelem lze nově platit i přes PayPal
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod crusy 8. 12. 2010 14:36

Dobrý den,potřebuji radu..Každý měsíc (od září) mi strhávají 9 USD viz obr.Používám PP k občasnému placení na eBay atd.Tato částka se mi vůči mím "transakcím" zdá vysoká, a vůbec nevím ani za co je,pokud je PP zdarma.Poradíte?? Děkuji..
http://img442.imageshack.us/…69295576.jpg
crusy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 8. 12. 2010 14:42

Jelikoz si nedal odkaz na cely obrazek, tak tezko ti muzeme poradit. Podle me to spise vypada, ze sis objednal nejakou sluzbu, kde je automaticke obnoveni.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crusy 11. 12. 2010 14:05

Přesně...Díky za snahu.Po 2 dnech dopisování jsem na to konečně přišel.Ona rada od "Help" byla asi myšlená dobře,leč na stránkách nešel jejich postup použít neboť popisky neseděli..Přesto díky za snahu.. :tleskani
crusy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dayslypper 11. 12. 2010 20:26

Třeba já opět nerozumím ani slovo, ale hlavně, že jsme všichni spokojení. :D
dayslypper
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pospisjak 19. 2. 2016 14:37

Zdravím, budu si zakládat účet na Ebay (časem i na Amazon, Deal extreme, apod.) a k tomu asi teda bude nejvhodnější platit přes PayPal, je tak?

Mám teď nový účet u Equabank (čekám na výrobu plat. karty) a mám vlastně 3 měnové účty (CZK, USD a EUR), každý jiné č. ú. a k tomu jednu platební kartu dohromady (Debit MasterCard).
Převod v rámci banky mezi těmito účty je bez poplatku, kurz by měl být tento: https://www.equabank.cz/dulezite-dokume ... ni-listek/
tedy dnes:
USD za 24,911 Kč
EUR za 27,614 Kč

Převodník s kurzem pro Paypal je TADY je to o trochu dražší (USD za 24,990 Kč ; EUR za 27,768 Kč) Poplatky by u nákupu neměly být, to platí prodávající.

Tady jsem se dočetl, že záleží na typu karty:
dayslypper píše:Use PayPal's conversion process to complete my transaction using my card's currency.
= The PayPal currency conversion process

V tomto případě je použit převod dle PayPal. Dle mě tento převod probíhá přímo.
Nicméně PayPal má nevýhodné kurzy.

Bill me in the currency listed on the seller's invoice.
= The MasterCard and Visa currency conversion process

Při zvolení této možnosti je provedena konverze dle banky, u které máš účet s kartou. Nejčastěji to probíhá dvěma způsoby. A jaký z nich je použit, závisí jen a jen na bance:

a) konverze proběhne dle sazebníku banky, pokud cizí měnu má banka v sazebníku

b) kombinovaná konverze (ve skutečnosti to probíhá trochu v jiném pořadí, ale pro názornost):
    1) stržení částky v CZK z tvého účtu

    2) převod z CZK na měnu karetní společnosti (VISA - USD, MasterCard - EURO)

    3) převod z této měny na cílovou měnu

    4) příchozí platba v cílové měně na účet příjemce

Kvůli této druhé možnosti existuje toto téma. Hledáme zde výhodné účty u bank, které poskytují při transakcích kartami podstatně výhodnější kurzy než PayPal. Jde tu hlavně o co nejvýhodnější finální kurz převodu.


To, jestli probíhá nebo neprobíhá dvojí konverze, už není tak důležité. Máš na výběr jen konverzi dle PayPal nebo dle banky, kde proběhne buď a) nebo b), což už ale nemáš možnost ovlivnit.

Mám MasterCard, takže bude lepší mít primární měnu v PayPal v Eurech a nastavit primární účet český Eurový u Equa, aby ke konverzi došlo vždy na straně mojí banky?
Na ebay.com jsou ale ceny v $, takže asi dojde k převodu € -> $ na PayPal, ale to asi bude vždy, pokud MasterCard pracuje pouze s €.
Jaké nastavení byste mi doporučili?
pospisjak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fremantle 19. 2. 2016 14:51

Zbytečně to překombinováváš - pokud si cizí měnu nekoupíš levněji, než ji lze koupit u banky, tak jsou ti cizoměnové účty zbytečné - konverze proběhne vždy dle podmínek pro platební karty dané banky (tedy zpravidla dle kurzovního lístku), pokud se platba zúčtuje v původní měně (tedy částku nesmění PayPal hodně špatným kurzem) - takže 1.) buďto cizí měnu je vhodné nakoupit (Valuto, devizové společnosti), což je obzvlášť u USD kvůli vyšším transakčním poplatkům docela blbé řešit pro nižší částky (desítky až stovky USD) nebo 2.) si pořídit kartu s výhodnějšími směnnými kurzy (prakticky nejsnadněji běžně dostupná je snad už jen kreditka od Cetelemu)...

-- 19. 2. 2016 14:53 --

OT - ale chválím vykopání 5 let starého vlákna místo zakládání nového... ;-)
fremantle
Inventář

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků