Stavební spoření modrá pyramida

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 8. 12. 2010 14:06

Podle me je to nejake podezrele. Hlavne ten bonus je vyplacen AZ po ukonceni smlouvy. Protoze, kdyz si z te smlouvy vezmes uver, tak na ten bonus nemas narok. To by jeste museli mit nejak osetreno tohle.

BTW i kdyz ti to nekdy zdani, tak se ti to porad vyplati vic, nez o to prijit. Vzdyt si to spocitej.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 8. 12. 2010 15:29

filip893 píše:Fór je v tom, že za 3 roky budeš mít naspořeno výrazně méně, než když budeš mít i nadále 3+1,5% úročení, budeš platit 1% z navyšované CČ a na konci smlouvy se celý úrokový bonus zdaní 15%.
Tato akce je jenom jedna z mnoha fint MPSS, jak za každou cenu lidem sebrat to vysoké úročení.

Nedělám si o KB iluze, já starou smlouvu nechával být, ale po novém roce mi zbyde do CČ tak 4-5 tisíc. Myslel jsem, že tu CČ navýší zdarma a že můj úrokový bonus /asi 17000/ celý převedou do smlouvy. Znamená to, že po těch 3 letech mi těch 17000 stejně zdaní? A po těch 3 letech snad mohu smlouvu ukončit bez poplatku? Já se tomu 10 let nevěnoval, tak nevím. Co byste mi tedy poradili? Díky.
Jinak ty podmínky akce jsou zde http://www.modrapyramida.cz/_dataPublic ... -Bonus.pdf
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 8. 12. 2010 15:41

Smlouva poběží 3 roky, pak ji zruším:

Varianta 1 - Přistoupil jsem na akci
Na začátku mám připsán úrokový bonus (ten už by se neměl nikdy zdaňovat, ale v případě úvěru?)
3 roky spořím s úrokem 3%

Varianta 2 - Nedělám nic
3 roky spořím s úrokem 4,5%
na konci zaplatím 1% z navyšované CČ (např z 50 000 Kč to dělá 500 Kč)
na konci zaplatím 15% daň z celého úrokového bonusu

Platí, že po 3 letech konečný zůstatek v případě varianty 1 je menší než u varianty 2.

A to si vem, že novela zákona o zdanění SS je u ústavního soudu a je tu šance, že vhledem k retroaktivitě by mohl ústavní soud zrušit zpětné dodaňování celého úrokového bonusu.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 8. 12. 2010 15:54

Filip 893 - moc díky. Už to začíná být jasnější. Jinak já si úvěr brát nebudu, mám to jako výhodný spoření. A pokud jde o zvýšení CČ varianta 2 - mám obavu, že pokud o to zvýšení požádám já, ztratím ten bonus celý. A když to nechám být na přespoření, tak nevím co se pak bude dít. Ten poplatek za překročení CČ se platí z rozdílu přespoření nebo z celé CČ?
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 9. 12. 2010 08:11

Když si sám požádáš o zvýšení CČ, tak:

ztrácíš nárok na úrokový bonus
zaplatíš 1% poplatek z navyšované CČ
souhlasíš s přechodem z tarifu 3% na tarif s 2% úročením
zaplatíš 1/3 dosud všech připsaných úroků

No prostě totální kravina. Proto v poslední době přichází MPSS s akcemi navýšení CČ zdarma, kdy za navýšení ztrácíš "jenom" nárok na úrokový bonus.

Pokud jde o přespořování, řešilo se to zde:

:arrow: viewtopic.php?f=309&t=1046085&start=60&sid=

:arrow: viewtopic.php?f=309&t=1092107 (post Rada350)

Závěr, nejlepší je nic nedělat, nechat to být a na žádné dopisy a výzvy MPSS nereagovat.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 9. 12. 2010 09:46

Moc díky, taky už se přikláním k tomu nedělat nic. Večer jsem si dokonce našel podepsanou smlouvu z r. 2000. Jen se chci zeptat ještě k jedné věcí - mám zaškrtnuto ve smlouvě, že se zavazuju posílat měsíčně min. 15ooKč. Zajímalo by mně:
1/ Mohu tam poslat najednou 18000Kč? Ve VOP je mimořádně vklady povoleny. Ale na druhé straně mám zavazuju se posílat měsíčně. Tak jestli to jde a není rozpor, že bych už ten zbytek roku tam neposílal nic.
2/ Je možné neposílat celý rok žádnou částku, nechat tu sumu, co mám v Pyramidě, běžet na ten úrok 3 + 1,5 %? Jestli to není důvod k výpovědi ze strany KB, že nic měsíčně posílat nebudu.
Dík za odpovědi.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 9. 12. 2010 09:54

Raifka stavební spořitelna skutečně některým lidem nevyplácí úrokový bonus z důvodů nepravidelných plateb.

Ovšem VOP MPSS podmínku pravidelných plateb pro přiznání úrokového bonusu vůbec nezmiňují. Je pouze jedna podmínka, nebrat si úvěr. Já jsem kdysi poslal najednou mnohem větší částku, pak 3 roky nic a nikdo to z MPSS neřešil Když jsem se na to ptal své poradkyně, ujistila mne, že to je OK.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 12sx 9. 12. 2010 10:52

Bonus smlouvu máme také, i přespořeno. Už nevkládáme a jen to roste o úroky.Na akci nás také lákali, ale nechávám vše jak bylo.Ano, zaplatím pak daň z Bonusu, to jo, ale jak je tu již zmiňováno, i tak se to po čase vyplatí. Nevýhodné to je myslím pro ty, co si to třeba chtějí vybrat hned začátkem roku.
12sx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 9. 12. 2010 15:47

dinkylinky: je to plne na tvem rozhodnuti, muzes tam posilat 1500 mesicne, muzes i rocne a nemusis treba vubec nic. V kazdem pripade, jestli ti jde o maximalni moznou miru statni podpory, tak si nech udelat vypis, kde uvidis i kolik ti zbyva doplatit. Jako plusove hodnoty se tam pocitaji i uroky apod, takze v realu treba misto 18 tisic budes muset poslat jenom 12. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 9. 12. 2010 21:16

Tak moc děkuji všem za názory. Vše jsem si přečetl a závěr je, že nebudu dělat se smlouvou nic. Je to opravdu nejlepší řešení. Realita dnes bohužel je, že objektivní informace najdu jen na tomhle fóru. Takže ještě jednou díky.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 27. 12. 2010 11:11

V sazebníku MPSS platného od 1.10.2010 je nová položka:

Roční výpis z účtu stavebního spoření 19 Kč

Výpisy doposud byly zdarma.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dinkylinky 5. 3. 2013 15:46

http://www.poplatkozrout.cz/1298-Modra- ... uvami.aspx
Takže inspirace od RB zřejmě zabrala, ale upřímně čekal jsem to.
dinkylinky
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 5. 3. 2013 23:28

Modrá pyramida začala hrozit majitelům starých bonusových smluv, že jim je vypoví. Zatím jsme dva ve stejném termínu, diskutujeme ve vedlejším vláknu
"Dlouhodobé přespořování cílové částky u SS"
viewtopic.php?f=309&t=1092107&st=0&sk=t&sd=a&start=15

Obdrželi jste někdo tuto nabídku? Řešil jste to někdo už dříve? Na infolince tvrdí, že tento postup uplatňují už několik měsíců.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tom brava 19. 2. 2014 20:08

Uzavřel jsem novou smlouvu u MP na konci ledna 2014 formou vyplnění formuláře websmlouvy, na začátku února jsem podepsal Návrh na uzav. smlouvy s fin poradkyní MP a až dnes mi došlo Potvrzení o vzniku smlouvy s datem uzavření od 14.2.. Mým záměrem bylo mít to v "akci 120" (=premie až do 2000 Kč ve výši zaplacené úhrady) , která však ofiko platila jen do 31.1..
Tak nevím, mám být nervozní?: Ve Websmlouvě a Návrhu mám uveden kod Jiná akce 120, ale v tom Potvrzení o vzniku...podepsaném statut. zástupci MP, které jsem obdržel poštou dnes, není akce uvedena.

Můžete se někdo mrknout, pokud jste uzavírali smlouvu o SS s MP v nějaké akci (mají prakticky pořád nějaké akce) ... uvádí MP nárok na akci i v Potvrzení o uzavření smlouvy?...dík. (každopádně si to paralelně zkusím ověřit u MP)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tak MP reagovala promtně a mám od nich, že moje smlouva je zahrnuta v akci. Jeden by řekl:Díkybohu tady je svět ještě v pořádku...a žádná reklamština se nekonala.
tom brava
Diskutér

Odeslat příspěvekod germi123 12. 4. 2014 07:05

Mám smlouvu z roku 2008, kde je ve všeobecných podmínkách uvedeno, že SS může změnit jednostranně úrokové sazby.

Tak už se to stalo :-l

Snížení úroků na 1% s možností "bonusu" na 1.7%

http://2imgs.com/2i/i/5348e550/4cd4abdf ... 63b0.f.jpg
germi123
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků