11 let osobni u csob. lze ocekavat lepsi urok na hypoteku?

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod audis 30. 10. 2010 13:37

zdravim, potreboval bych nazory od ruznych lidi. mam 11 let u csob osobni ucet, posledni dva roky si pohravam s myslenkou, ze prejdu k fio. nicmene uz nekolik let planuju vzit hypoteku.

a ted u csob me drzi myslenka, ze kdyz u nich mam dlouho ucet, ze by mi mohli dat individuelne nizsi urok na hypotece. o snizeni asi 0,1% kdyz u nich mate ucet vim, a to me ted nezajima. pred dvema lety jsem si nechaval spocitat hypotecni rozpocet, zminil jsem ze jsem dlouho csob klientem a bylo to bez odezvy. chystam se stavit v csob a overit to jeste jednou a konecne to rozlousknout.

co mam ocekavat? zvyhodneni se nebo nezajem?
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 10. 2010 13:40

Podle mého názoru dlouhodobou historií u banky posílíš svoje šance na získání hypotéky, ale úrokovou sazbu asi ne.
Spíš bych se domníval, že v rámci neveřejných nabídek budou spíše upřednostňování bonitní neklienti.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 10. 2010 08:39

Jo, u ČSOB rozhodně očekávej jako dlouholetý klient slušné jednání. Já u nich kdysi měl účet + účet v Eurech, jednoho krásného dne zavedli poplatek za vedení účtu 1,- Euro měsíčně. Úroky samozřejmě směšné. A paní na klientské lince mne ještě posměšně ujistila, že díky onomu poplatku jednoho krásného dne nemusím mít na účtu nic.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 31. 10. 2010 09:14

Když odejdeš, tak určitě.

3,5% ti opravdu nedají, možná 3,99% s několika hvězdičkama, tím se jistí, aby nezchudli :-))
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 10. 2010 18:32

Obecne bych rekl, ze ve vetsine pripade je to spise nevyhoda - konzervativni klient, ktery nebude utikat :-)

Ocekavat muzete lepsi urok tak v pripade jste-li v segmentu VIP zakazniku nebo mate od banky privatni bankovnictvi, ale jinak se obecne dava bonus maximalne za to, ze ucet u dane banky vyuzivate jako primarni (takze historie nebude pro banku tak zajimava).
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 11. 12. 2010 04:07

ja mel u csob ucet jako student pak jsem ho asi v roce 2007 zrusil . pak jsem si u postovky zalozil na novej rok ucet a v lete jsme resili kde vzit hypoteku s nejlepsi urokovou sazbou a minimalnimi poplatky.
nakonec to mame u Hypotecni banky coz je defacto i u CSOB, urokovou sazbu jsme meli o 0,1 procenta taky snizeno ze mam ucet u Postovky a nemusim nic platit za vedeni svyho beznyho uctu. akorat za hypoteku 150 kc mesicne.

co se tyce dalsiho snizeni tak to jedine pres hypotecni poradce si vyjednat.
ac z vychodnich Cech, smlouvu mam nekde v ceskych budejicich u poradkyne co me prispeje i na oceneni pozemku nakym tim litrem. z 4,99 jsme se dostali na 4,59 procenta. dalsi 0,1 procenta bylo na nakou zivotni pojistku za 380 kc mesicne, na to jsem se jim vybodnul.
priste si hledam banku kde tech 150 kc platit nebudu
tady tu banku jsme vybrali kvuli cerpani hnedka na ucet a ze jsme nemuseli cekat na prvni metr, zamereni, zapis v katastru, coz jak jsem ted zjistil trvalo pekne dlouho a pak se to musi jeste zastavit ve prospech banky. staci ze jsme zastavili pozemek a prachy byly hned.

a doufam ze taky vis o 300 tisicich od statu na 2 procenta ,vo ktery se da zmensit i hypoteka bezplatne.
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod xls 11. 12. 2010 12:36

Já bych s nějakým lepším přístupem ke stálým zákazníkům ze strany žádný banky moc nepočítal. Když jsem si ji vyřizoval já, tak při předběžným jednání mi nejdřív naslibovali hory-doly, když se to přiblížilo k reálnýmu čerpání, tak nabídli mizerný podmínky. Když jsem se ptal, jak je to možný, protože jsem si nebral ani vysoký procento, měl jsem vysoký příjmy, atd. a oni reklamovali nízkou sazbu, tak z nich vylezlo, že na tu nízkou sazbu se prakticky dostat nejde. Tím u mně banka skončila.

Jinak bych hlavně nedoporučoval vyjednávání přes bankovní poradce, to je jen další natažená ruka pro provizi. Doporučuju si obejít všechny banky, nechat si vypracovat nabídky. No a pak to obejít ještě 1x s tím, že jsou vám sice nejsympatičtější, ale od konkrétní konkurence máte mnohem lepší nabídku. Je myslím dost velká šance, že na to někdo rozumný z těch bank bude slyšet a nabídne slušný podmínky. Mně takovýmhle způsobem nakonec 1 z tehdy dražších bank nabídla úrok pár desetin pod svou nabídku "od ..." a nemělo to chybu. Vzhledem k ušetřeným penězům se podobný aktivnější přístup určitě vyplatí, ono i při změně fixace je často třeba postupovat spíš jako při jednání se šejdíři na arabským bazaru.
xls
Inventář

Odeslat příspěvekod audis 11. 12. 2010 16:43

díky pánové.

o 300 tis kč od státu nevím, nebo to nesplnuju věkově. nemáte nějaký odkaz na nfo o tom po ruce? kdyby ne, dohledám sám.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 12. 12. 2010 21:52

sfrb.cz uver 300 se to jmenuje, pro letosek koncilo podavani zadosti nekdy v listopadu
a ceka se kolik dostanou od kalouska na dalsi rok. jinak na lince reknou vsechno mozny co je potreba vyplnit, ofotit, overit.
je to do 36 let aspon jeden z manzelu
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod audis 12. 12. 2010 23:31

ok dík. budu na to myslet.
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků