LIDL - osobni zkusenosti s konkretnimi vyrobky

Jak, za co, kdy, kde a kolik nejlépe utratit

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod NiceOne 14. 1. 2011 08:17

jandaxx píše:
S474N píše:ka-spel" jestli se nemylim, tak je tam dostupny i ten do -20 za podstatne levneji. A predevsim, je to ten vitez D-Testu. Pozna se tak, ze ma na sobe cervenou nalevaci hubici.

Ta do -60°C vychází podstatně příznivěji vzhledem k přepočtu na litry a stupně.

Co je to "podstatne prizniveji"?

10 l smesi do -20 vyjde na 160,-Kc.

Pokud koupim smes do -60, tak ji musim naredit 1:1. Takze 10 l me vyjde na 150,- Kc, ale musim pouzit 5l vody, ktera by mela byt destilovana, takze suma sumarum nejakych 180,- Kc.

Za me je vyhodnejsi koupit rovnou smes do -20 a tak jsem i udelal, nez se otravovat s nejakym redenim, ktere je stejne drazsi a buhvi jestli to pak bude do -20.
Peugeot 308 SW 1.6 HDI
iPhone SE
NiceOne
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 14. 1. 2011 08:44

Lejt do ostřikovače destilovanou vodu? Njn, když na to někdo má...
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 14. 1. 2011 08:47

No kdyz pominu tu destilku, tak ani tak mi neprijde nejak moc "hitparada" usetrit 10 Kc na 10ti litrech. A to nemluve o tom, ze clovek jeste jak debil musi redit - coz je dalsi prace navic.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod myšpulín 14. 1. 2011 09:29

Jinak ta směs do -20 byla včera u nás za 79kč.
Já stejně koupil tu do -60 a ředit to nebudu nebo jen hodně málo.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 17. 1. 2011 19:14

Tak jsem si dneska udelal vychazku a nakoupil zajimave veci -
:arrow: par baleni 100 ks obalek po 39,90 Kc (normalne na poste 1 obalka = 1 Kc)
:arrow: laminovaci folie - bud 40x A4 nebo 40x A5 + 80x 10x15, baleni po 69,90 Kc
:arrow: univerzalni razitko, komplet za 99,90 Kc
:arrow: a jeste mlety veprovy maso 1kg za 54,90 Kc.

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod myšpulín 17. 1. 2011 20:05

Obálky mě taky překvapily cenou. Vzal jsem nakonec jen pixlu s barevnýma papírkama. Jinak jsem koupil pár XXL věcí. Třeba sekanou, tu jsem si dal hned k večeři a chutnala mi.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 17. 1. 2011 20:44

Hmmm, to univerzální razítko by mohlo být dobré. Je na tom možná i různá velikost písmen?
ultima__ratio
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 18. 1. 2011 15:53

NiceOne píše:
jandaxx píše:
S474N píše:ka-spel" jestli se nemylim, tak je tam dostupny i ten do -20 za podstatne levneji. A predevsim, je to ten vitez D-Testu. Pozna se tak, ze ma na sobe cervenou nalevaci hubici.

Pokud koupim smes do -60, tak ji musim naredit 1:1. Takze 10 l me vyjde na 150,- Kc, ale musim pouzit 5l vody, ktera by mela byt destilovana, takze suma sumarum nejakych 180,- Kc.

Za me je vyhodnejsi koupit rovnou smes do -20 a tak jsem i udelal, nez se otravovat s nejakym redenim, ktere je stejne drazsi a buhvi jestli to pak bude do -20.

Při tomhle výpočtu máš pravdu. Jenomže já kapalinu z Lidlu do -60°C používám i na rozmrazování skel. půllitrovka normálně stojí nějakých 70-120 káče. A ona ta kapalina z Lidlu, která stojí 5 litrů 150,- funguje úplně stejně. A tady už je úspora, kdy z zimě furt škrábu skla, docela výrazná.
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2011 15:56

jandaxx: to mi chces tvrdit, ze kdyz mas na okne led a venku je treba -15, ze na to vylejes tu kapalinu a ona ti to "rozmoci"?

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 1. 2011 16:37

S474N: jasně. mám v rozprašovači tu kapalinu na -20 a funguje to. Prostě to nastříkám na sklo, počkám až to rozpustí led a pak to utřu stěračema. Napodles dneska ráno, kdy jsme měl na autě dost hutnou námrazu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod papshop 18. 1. 2011 18:25

Já to tak dělám také.
Vy mě neznáte, když se nase.u, ale až mě poznáte, to se teda budete divit.
papshop
Diskutér

Odeslat příspěvekod jandaxx 18. 1. 2011 18:57

S474N píše:jandaxx: to mi chces tvrdit, ze kdyz mas na okne led a venku je treba -15, ze na to vylejes tu kapalinu a ona ti to "rozmoci"?

Jo. Funguje to stejně, jako normální rozmrazovací spray. Nastříkám na okna a oškrábu. Už mám takový zavedený postup. Nejdřív nastříkám na čelní, tam je nejtlustší námraza. Pak na boční a zadní. Oškrábu boční a zadní a na předním ta námraza povolí. Buď to doškrábu růčo - jde to o mnoho lépe, nebo jen setřu stěrači. Samozřejmě, že to tam neleju z flašky, ale mám to přelitý do normální pumpičkový láhve s rozprašovací tryskou. Už jsem to takhle radil na garáži a třeba Myšpulín potvrdí, že to fakt funguje. A mít 5 litrů rozmrazovací kapaliny za 150, když normální půllitrovka stojí od 70-120,- se docela vyplatí. Dokonce jsem na podzim měřil, do kolika stupňů je která kapalina mrazuvzdorná. U Lidlovky do -60°C, kterou jsem měl dva roky v garáži to vycházelo na skutečných -50 -55°C.
Viz zde:
http://garaz.autorevue.cz/viewtopic.php ... &start=150
jandaxx
Diskutér

Odeslat příspěvekod myšpulín 18. 1. 2011 19:14

Potvrzuji, že to funguje, dokonce lépe než s originální náplní od Sheronu.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 18. 1. 2011 22:11

Tak diky za super tip, jak doma polovicka vyplejtva Clin na okna, tak hnedka koupim a preleju :mrgreen:

S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod ka-spel 19. 1. 2011 18:05

NiceOne píše:
jandaxx píše:

Nerozumím tvým výpočtům :hm

Lídl 5L -20C stojí 99,- Kč
Lídl 5L -60C stojí 149,- Kč

ředění 1:2 na -20C = 15L -20C za 149,- Kč, tj. 5L cca 50 Kč.
pokud by si trval na destilice (nevím proč, když stačí měkká voda) (149+70)/3=73
Felicia 1,6 kombi LPG -> Octavia II 1,9 TDI kombi
Časy se mění : praskají řetězy místo řemenů a lehčí je nastartovat nafťák v mrazu než zahřátý po jízdě
ka-spel
Diskutér

Předchozí stránkaDalší stránka