balik Slovensko - Nigeria

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vortex1394 24. 1. 2011 16:59

poradte ako poslat balik zo slovenska do nigerie. nemam s tym zatial ziadne skusenosti. dakujem.
vortex1394
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2011 18:50

Což o to, to není žádný problém, půjde poslat klasicky z pošty.
Nejdřív bych se ale zeptat, proč to chceš posílat. Připomíná to klasický scénář podvodů, řekni mi, jestli se mýlím.
Prodáváš zboží na aukci, objeví se zájemce z Nigérie, co zboží stůj co stůj chce a za jakoukoliv cenu. Je ochoten zaplatit jakkoliv vysoké poštovné. Nyní nabídne různé způsoby předání peněz:
1) pošle peníze přes Western Union s tím, že ti budou vyplaceny po předložení dokladu o odeslání
2) pošle peníze přes virtuální banku, opět ti budou vyplaceny po předložení dokladu o odeslání zboží
Samozřejmě ani varianta 1) ani 2) nefunguje, ve skutečnosti žádné peníze poslány nebyly a nebudou. Jde mu pouze o to, nachytat nějakého hejla, co mu pošle (v podstatě jakékoliv) zboží.
Mám pravdu?
Jestli přesto hodláš prodat něco do Nigérie, tak ho posílej až v momentě, kdy budeš SKUTEČNÉ A REÁLNÉ peníze opravdu držet v ruce, nespoléhej se na žádná potvrzení, sliby a dobrozdání
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 24. 1. 2011 19:48

PatrikChrz: co dodat, naprosto presne si to vystihl :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vortex1394 24. 1. 2011 19:56

samozrejme , nie som blby. tovar poslem az ked budem mat peniaze na svojom ucte. ale aj tak dik za radu..

btw , zaujemca je z Polska a v Nigerii ma udajne sestru ktorej chce poslat tovar ako darcek :):)
vortex1394
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 1. 2011 20:00

Tak dej schválně vědět jak to dopadlo. Variantu, že to chce někdo bydlící v Evropě pro svého přítele v Nigerii už jsem taky viděl. Většinou to ale bylo, že ten v Evropě bydlel v Anglii :).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vortex1394 24. 1. 2011 20:09

podla IP adresy zistenej z mailu je to Warsaw , Poland.
o priebehu celej "akcie" budem samozrejme informovat.. :)

Obrázek
vortex1394
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 24. 1. 2011 20:55

Nastavit si polskou proxy je zalezitosti par sekund.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 1. 2011 10:19

stejně jako jakoukoliv jinou proxy. vsadím kilo na to, že je to klasický scam. btw, co chce koupit?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vortex1394 25. 1. 2011 17:02

nikon D5000

-- 25. 1. 2011 17:07 --

a chce odo mna tieto inormacie:

Account Name :
Address :
Account Number :
Switch Code :
Bank Name :
Phone number :


je rozumne mu ich poskytnut ?
vortex1394
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 25. 1. 2011 19:53

No, jsou to standardní informace potřebné pro mezinárodní bankovní převod, tedy kromě toho telefonu.
On by stačil i IBAN a SWIFT, ale z vlastní zkušenosti vím, že bez těch dodatečných informací některé banky odmítnou platbu poslat i když např. místo jména lze napsat klidně "Mickey Mouse" a dojde to taky - několikrát jsem posílal platbu do Německa a když mi to banka bez jména vlastníka účtu nechtěla vzít, tak jsem tam normálně vyplnil přezdívku na eBay a došlo to taky :)
Bez té adresy by se ale obejít mohl. Klidně tam dej adresu a telefon do práce.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 25. 1. 2011 20:41

tak zvyšuju sázku z kila na pětikilo...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 30. 1. 2011 21:01

Jak na tohle může dneska ještě někdo skočit?
Proč je to vlastně pořád Nigérie? Přece kdyby to střídali, chytnou víc lidí.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 30. 1. 2011 21:06

no protože jsou to pořád nigerijci a potřebují to poslat do nigérie. Střídají jenom to, kde je ten hodný strýček, který to chce pro příbuzné v nigérii.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 6. 2. 2011 13:02

No o to mi jde. Přece to nedělá jen jedna a ta samá skupina. Mi neříkej, že jinde na tento způsob "výdělku" ještě nepřišli.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 6. 2. 2011 13:06

imho je to nigerijský národní sport. Zatímco čínana, kdyby u toho chytli tak nejspíš potichu zastřelí za domem, nigerijci se nejspíš nestane vůbec nic.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků