Aktualne nejvyhodnejsi penzijni pripojisteni

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Senty 12. 1. 2011 21:33

Dobrý den.Rád bych Vás požádal o radu.Chci si založit penzijní připojištění. Uvažuji nad ČSOB Penzijní fond Stabilita od Poštovní spořitelny.Chci jej jen kvůli příspěvku zaměstnavatele 1000-1500 měsíčně.Asi po 5 letech bych ho vybral a nebo zrušil úplně.Je to dobrá volba?
Senty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 1. 2011 21:40

Když to zrušíš dříve než za 5 let, budeš platit 800 Kč. Po těch 5 letech je zrušení zdarma.
Přijdeš o státní příspěvky (ty se ale z příspěvků zaměstnavatele neposkytují) a výnosy z nich.
Pokud nemáš jinou možnost, jak ty peníze ze zaměstnavatele dostat (stravenky, dohoda o proplacení účtenek za benzín, počítač, proplacení faktury za telefon, internet,...), tak proč ne.

Jinak osobně bych šel spíše do Allianz, dlouhodobě vypadá lépe a kdyby ses po těch 5 letech rozhodl to nerušit, tak by bylo lepší mít ten než ČSOB
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Senty 12. 1. 2011 22:00

A nevíš prosím tě zda u Alianz je při zvýšení nebo snížení příspěvku to možné udělat na pobočce a nebo přes internet?
Senty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 1. 2011 22:03

Nevím, zavolej si na 800 170 000 určitě budou vědět. Jinak doporučuji sjednat přes Internet na www.allianzdirect.cz, dostaneš 1 měsíční příspěvek zdarma, aspoň donedávna to ještě platilo.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 13. 1. 2011 00:52

Jaké zvýšení nebo snížení příspěvku? Zaměstnavatel Ti může poslat, kolik uzná za vhodné, nebo snad ne? Může si daňově uplatnit na kmenového zaměstnance do 24000,-/kal. rok.

U Axy (asi jako jediné na trhu) můžeš vybrat každý rok bez poplatku 800 Kč mezi 12 a 24 měsícem) a do 31.12. dávali podmíněný 500 Kč příspěvek a z kreditky lze dostat dalších třeba 12000 za rok na slevách, což si přečti, psal jsem, že je to poměrně dobré zhodnocení za jeden rok (pokud pomohl zaměstnavatel), kam se v tom případě hrabalo stavebko :-) Lepší byly snad jen akcie Applu. ČSOB PP je na draka.

Výhoda je, že vedení i předčasný výběr je zdarma (oproti stavebku), takže nebyl žádný důvod si to včas nezaložit... Pozor, ty bonusy u Axa a asi i Allianz se vztahují pouze na tvé vklady, ne na vklady zaměstnavatele (či bonusy z axa karty).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Senty 13. 1. 2011 07:43

Asi si uzavřu to penzijko u Alianz.Na netu jsem našel http://prodej.finance.cz/verejny-prislib/. Píšou tam že pokud to uzavřu přes ně tak mi dají už 13 měsíc po uzavření smlouvy 1500 kč.Myslíte že se to oplatí uzavřít to přes ně? Nevýhodou je delší doba vyřizování smlouvy.
Senty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Senty 13. 1. 2011 09:42

K tomu alianz pp.Píšou tam toto:Nárok na bonus však odpadá (tzn. bonus se z účtu účastníka odepíše) v případě, že smlouva bude v AZPF ukončena před vznikem nároku na starobní penzi dle sjednaného penzijního plánu.Takže pokud to pojištění ukončím např po 6 letech tak mi ten bonus 1000 kč vezmou.
Senty
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 13. 1. 2011 13:39

Senty píše:Asi si uzavřu to penzijko u Alianz.Na netu jsem našel http://prodej.finance.cz/verejny-prislib/. Píšou tam že pokud to uzavřu přes ně tak mi dají už 13 měsíc po uzavření smlouvy 1500 kč.


Tveho prispevku, a ne prispevku zamestnavatele. To si nech od nich pisemne potvrdit, zda bonus daji (ze sve provize) i na zamestnavatelsky prispevek. Pokud by to potvrdili, zvolil bych Axu a mas to nejvyhodnejsi mozne reseni pro rychly vynos (i moznost axa bezplatne kreditky s dobrymi kurzy a provizi z kazdeho nakupu).
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levapn 13. 2. 2011 11:53

Senty píše:Dobrý den.Rád bych Vás požádal o radu.Chci si založit penzijní připojištění. Uvažuji nad ČSOB Penzijní fond Stabilita od Poštovní spořitelny.Chci jej jen kvůli příspěvku zaměstnavatele 1000-1500 měsíčně.Asi po 5 letech bych ho vybral a nebo zrušil úplně.Je to dobrá volba?


Zaměstnavatel ti nemůže nařizovat u jakého fondu sjednáš - bylo zrušeno v létě roku 2009.
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod quaero 24. 2. 2011 11:34

vpe píše:U Axy (asi jako jediné na trhu) můžeš vybrat každý rok bez poplatku 800 Kč mezi 12 a 24 měsícem) a do 31.12. dávali podmíněný 500 Kč příspěvek a z kreditky lze dostat dalších třeba 12000 za rok na slevách


Může mi někdo vysvětlit jak to s tou kreditkou funguje? Potřebuju k tomu mít ten jejich spořící účet? A jak to souvisí s PP? Rozhoduju se právě mezi Axa a Allianz.
quaero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 12:26

Zridis si PF u Axa a k tomu pozadas o kreditku. 1 % z obratu ti jde na penzijko.
Osobne bych ale sel do Allianz. Axa ma mizerne zhodnoceni.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Levapn 24. 2. 2011 13:19

Také bych preferoval PF Allianz.
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 24. 2. 2011 13:49

Taktéž Allianz.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod quaero 24. 2. 2011 14:24

Ještě doplním můj konkrétní příklad. Zaměstnavatel mi dává 3% ze mzdy na PP. Říkám si že bych sám dával těch minimálních 100kč, a po pár letech ty peníze vybral, protože spořit si ted' ve 30ti na penzi mi přijde nesmysl (znehodnocení inflací). Má to smysl až zhruba posledních 15 let před penzí, nebo se pletu?

Axa - mezi 12-24 měsícem si můžu nechat vyplatit odbytné a nic mě to nestojí. Po 24. měsíci už me to stojí 800kč.

Allianz - Do 60. měsíce - 800kč, po 60. měsíci mě to nic nestojí.
quaero
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2011 15:56

Po 60. mesici to maji vsichni bez poplatku - ze zakona.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků