které urazové a kde si zhodnocovat u mě?

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Joshua_ 22. 2. 2011 09:23

audis píše:děkuji všem přispívajícím za rady. takže na základě zadaných parametrů, jaké konkrétní kroky byste být já udělali? co kde uzavřít neuzavřít na kolik kolik co kam spořit pojistit se?

zatím jsem pochopil, že jakkoliv pojistiti se u komerčních poj. pojištoven nemá smysl a smysl má jen si spořit, resp. zhodnocovat a to necht je má rezerva a pojistka zároven. moc konkrétních návrhů teda nepadlo :_(

Tak co čekáš od lidí z internetu? že ti sepíšou fin. plán zadarmo? :-) Najdi si nějakého finančního poradce nebo oběhni pobočky a uvidíš co ti navrhnou :-)
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec. Nezeptáš-li se, budeš blbcem po celý život.
Joshua_
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 22. 2. 2011 09:56

ano. já mám ve voku zase navigace, trochu auta, trochu zákony apod a dokážu konkrétně poradit.. tak sem myslel že..
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 22. 2. 2011 09:59

Joshua_: a proc by to necekal? Od toho tady snad forum je, ze ten kdo vi, ten poradi. Financni poradce mu neporadi nic co by on potreboval, ten mu poradi maximalne to, co chce sam prodat.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář

Odeslat příspěvekod Levapn 22. 2. 2011 10:21

Osobně bych uvažoval o Kooperativě ŽP 7BN s volbou různých připojištění, co se týče spoření, např. Conseq, Atlantik,... s pravidelným vkladem.
Levapn
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 22. 2. 2011 11:23

To audis: Když vidím v tvém podpisu "Při přejíždění nesmyslně umístěných retardérů troubím.", tak mám na úroveň tvých případných rad nepříliš pozitivní názor.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 2. 2011 20:37

audis píše:děkuji všem přispívajícím za rady. takže na základě zadaných parametrů, jaké konkrétní kroky byste být já udělali? co kde uzavřít neuzavřít na kolik kolik co kam spořit pojistit se?

Pojistit se v pojišťovně, ale spořit na produktech, které jsou pro to určeny (pro ty s averzí k riziku produkty bank a pojišťoven, pro ty ostatní např. akcie).
audis píše:zatím jsem pochopil, že jakkoliv pojistiti se u komerčních poj. pojištoven nemá smysl a smysl má jen si spořit, resp. zhodnocovat a to necht je má rezerva a pojistka zároven. moc konkrétních návrhů teda nepadlo :_(

To je zas ode zdi ke zdi. Rezerva je určitě dobrá věc, je okamžitě přístupná a bez omezení výluk. Na druhou stranu vytvoření rezervy nějakou dobu trvá a ne hned si můžeš vytvořit rezervu na velké škody.
Chce to si udělat takový plán na co chceš být pojištěn a podle toho pak hledat konkrétní produkt.

Osobně bych kladl největší důraz na úrazové pojištění na vysokou částku (ideálně 2 miliony a víc) pro případ úrazu s trvalými následky, který by omezil tvou pracovní schopnost.
Pojištění denní dávky při platební neschopnosti je hodně drahý produkt a je třeba si to hodně rozmyslet, ale to už jsem popisoval výše.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor

Předchozí stránka