Výkup stříbra - Daň?

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod w8minute 7. 3. 2011 08:36

Zdravím, Rád bych se zeptal jak je to s daněma u výkupu stříbra.
Zda , když odemně ve zlatnictví vykoupí stříbro a já dostanu paragon,
Zda musím zaplatit i daň nebo nemusím dělat nic.

Děkuji za odpověd.
w8minute
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2011 09:00

Jedine by prichazela v uvahu dan z prijmu, ale to jen, ze bys to prodal draze, nez koupil a nesplnil casovy test (ted z pameti nevim jak je dlouhy, tusim 2 roky?)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w8minute 7. 3. 2011 09:04

A v případě že by to vykoupili dráž než jsem to koupil? Ja myslel ze to je záležitost toho zlatnictví.
w8minute
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2011 09:11

Ty jsi koupil za 100, prodal za 150. Mas 50 zisk, ktery uvedes v danovem priznani za letosni rok mezi prijmy a zdanis, pokus jsi nesplnil casovy test - jeho delku bude znat urcite ROP. Samozrejme kde neni zalobce, neni soudce :-)
Naposledy upravil PatrikChrz dne 7. 3. 2011 09:18, celkově upraveno 1
Důvod: chyba - dani se jen 50
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w8minute 7. 3. 2011 09:15

Děkuji moc za odpověd. Jsem totiž ještě student a toto podnikání by mně zajímalo, ale podle všeho teda budu muset daně řešit. Děkuji moc.
w8minute
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2011 09:19

Opravil jsem to, dani se samozrejme jen zisk, tedy 50. Ale staci splnit ten casovy test, jen ted nevim, jestli je to pul roku, nebo dva roky.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w8minute 7. 3. 2011 09:41

A co je vlastně ted časový test prosim? :-)
w8minute
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 7. 3. 2011 11:46

PatrikChrz píše:Ty jsi koupil za 100, prodal za 150. Mas 50 zisk, ktery uvedes v danovem priznani za letosni rok mezi prijmy a zdanis, pokus jsi nesplnil casovy test - jeho delku bude znat urcite ROP. Samozrejme kde neni zalobce, neni soudce :-)


Pokud hodlá nakupovat a prodávat ve zlatnictví, tak ho asi časový test moc bolet nebude. - viz poslední tvoje věta. Ale nakupovat tam bude co? investiční stříbro? To se moc nevyplatí (jakýkoli kov k investicím).
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w8minute 7. 3. 2011 12:14

Jde čistě jen o prodej stříbrných šperků na gramáž do zlatnictví které ma k dispozici výkup. Njede o investiční stříbro.
w8minute
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 7. 3. 2011 12:37

Tak pochopitelně záleží na nákupní ceně, ale na nákupu a výkupu stříbra ve zlomcích se vydělat podle mě nedá. Výkupní ceny ve zlatnictví jsou tragicky nízké.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w8minute 7. 3. 2011 12:46

Právě že těch 10kč za gram je dost hodně, Jen nevím jestli to můžu dělat aniž bych řešil daně, nebo je řešit musím.
w8minute
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SocPredator 7. 3. 2011 17:25

Já bych si s tím hlavu nelámal. Není to ani auto ani nemovitost, navíc jsou to zlomky ve špercích, proč bys měl platit daň?

Že je teď cena stříbra na "špičce" a pro tebe je 10 Kč za gram hodně, jen nasvědčuje tomu, že jsou to opravdu staré šperky. Možná mají pro klenotníka větší hodnotu jako šperky než obsah stříbra v nich.

Máš k nim nákupní doklady? Bez nich ten příjem, co bys chtěl zdanit, stejně nezjistíš :-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 7. 3. 2011 18:08

Jak už jsem psal, kde není žalobce, není soudce. Obecně by na tebe neměl nikdo přijít. Jenže náhoda je blbec a může dojít k tomu, že policie udělá u toho klenotníka v rámci vyšetřování nějakou šťáru a uvidí tam že nějakej Lojza Vopička tam chodí každý týden prodávat stříbro. Tak tě začnou vyšetřovat a když ti nedokážou, že děláš něco nezákonného, tak na tebe pošlou alespoň finanční úřad :).

Díval jsem se, jak dlouhý je časový test u movitých věcí, a podle toho, co jsem našel
http://www.i-poradce.cz/SubPages/OtvorD ... anok=76918 (část "prodej movitých věcí"),
tak snad žádný. Ovšem pokud by to finanční úřad zhodnotil jako pravidelnou činnost, možná by to mohlo být bráno jako neoprávněné podnikání.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod w8minute 7. 3. 2011 19:23

Zlatnictvi samozrejmne zajima pouze obsah stribra, jde o novodobe sperky ktere kupuji v zahranici ale doklad o koupi zadny nemam jelikoz k tomu vyuzivam ebay. Ale stale jsem zmaten, Rozhodne moc dekuji za odpovedi.
w8minute
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kamey 7. 3. 2011 20:24

-- 7. 3. 2011 20:25 --

w8minute píše:Zlatnictvi samozrejmne zajima pouze obsah stribra, jde o novodobe sperky ktere kupuji v zahranici ale doklad o koupi zadny nemam jelikoz k tomu vyuzivam ebay. Ale stale jsem zmaten, Rozhodne moc dekuji za odpovedi.

No tak tohle je asi to nejdůležitější, a to jsi tu zapomněl napsat :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků