Dohoda o provedení práce

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod mikicz 20. 3. 2011 12:23

vyúčtování a zaplacení záloh není to samé...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorlaf 20. 3. 2011 12:55

Jj to vím... použiji srážkovou daň viz. dřívější odkaz
úryvek:
" Vyúčtování daně vybírané srážkou
§ 38d odst. 10 ZDP stanovuje povinnost plátce daně podat místně příslušnému správci daně vyúčtování daně z příjmů vybírané srážkou podle zvláštní sazby. Lhůta pro vyúčtování daně vybírané srážkou není od 1.1.2011 upravena žádným z ustanovení ZDP a proto platí obecné ustanovení DŘ. Tato lhůta je stanovena v § 137 odst. 2 DŘ . Vyúčtování se podává do 4 měsíců po uplynutí kalendářního roku, do konce dubna 2011. Pokud je s vyúčtováním spojena povinnost odvést daň, je daň splatná v poslední den lhůty stanovené pro podání vyúčtování.

Lhůtu pro vyúčtování daně vybírané srážkou nelze prodloužit. "

kde se právě mluví o vyúčtování a pokud použiji srážkovou na částku 1000 (nedostanu se přes 5000,-), tak stačí zaplatit vyúčtování, zálohy platit nemusím (jak jsem již zmínil nebude se podepisovat "růžovej papír")

Z z čehož plyne, že pokud bych s tímto člověkem podepsal dalších cca 7 DPP (celkově do 150h a 5000,-/měs.), tak srážkovou daň sečtu a odvedu do konce dubna 2012, samozřejmě musím být zaregistrovanej jako plátce ze závislé činnosti na FU....
Pokud se nemýlím?

Prosím o reakci k tomu shrnutí viz. výše zda to tak opravdu je velice děkuji...
xorlaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 21. 3. 2011 13:08

Kup si nějaký daňový kalendář ... pleteš si stále vyúčtování a odvod daně ...

Daň se odvádí každý měsíc ze mzdy (jak srážková, tak zálohová).
Zálohová se odvádí do 20. následujícího měsíce, srážková do posledního dne následujícího měsíce.

áááá tady máme jeden daňový kalendář - takový trochu oficiální: http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xs ... 58964.html
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorlaf 21. 3. 2011 22:01

Díky za kalendář...
abych do-uvedl nějaké podrobnosti... jsem OSVČ... jelikož sem se nedostal ani druhý rok na takovou částku aby mi vyšlo roční vyúčtování daně víc jak 0, tak daň neodvádím.. to vysvětluje můj nedostatek ohledně tohoto...
takže jestli to dobře chápu, tak pokud zaměstnám někoho na DPP, tak do 20. následujícího měsíce za něj musím odvést daň ze závislé činnosti...

př.
dejme tomu, že v měsíci květnu zaměstnám člověka na 20hodin DPP a dám mu 200kč na hodinu...
na účet tomuto zaměstnanci zašlu 4000-15%, do 20. následujícího měsíce zaplatím 15% z těch 4000 fin. úřadu a do nákladů si budu moci vložit 4000,- jako náklady?

Velice děkuji za Vaše rady...
xorlaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Rop 21. 3. 2011 22:23

No záleží zda bude / nebude mít podepsané prohlášení k dani ...

Bude - do 20. zálohová daň
Nebude:
a) hrubá mzda nad 5000 Kč - do 20. zálohová daň
b) hrubá mzda pod 5000 Kč - do konce měsíce srážková daň ...

Nestálo by si na ty mzdy najmout nějakou účetní?
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xorlaf 22. 3. 2011 08:06

určitě by stálo, ale bude se jednat o cca 5DPP po 2-3tis. pro známého a já bych tyto peníze rád vložil do nákladů...
už to vidím v tom daňovém kalendáři... dík za něj a za informace :)
xorlaf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod audiobullys 24. 3. 2011 23:28

Mel bych dotaz
v roce 2010 jsem delal cely rok u jedny znamy firmy. jelikoz to bylo hodne hodin v mesici (pres 200h) tak firma vyplacela 2 vyplaty, jednu ze svyho, druhou cast ma nakou firmu zrejme kvuli zakonum . bohuzel na tu druhou vyplatu jsem nemel nikdy hrubou mzdu nad 5 tisic, jestli jim to delal nakej program nevim, ale rok predtim jsem to mel. na danich jsem odvedl asi 7t navic, do danovyho priznani mi nenapsali ani korunu, ze jsem mel nulovej prijem, 0 Kc na zdravotnim , 0 kc na socialnim , 0kc na danich.
kdyz jsem si vypocital kolik mi ma stat vracet na danich hazi to asi 12 ti. bohuzel bez tohodle to je jen 2 neco, za naky to zivotko a uroky.

asi nejde nakym jinym figlem si tam tudle mzdu a dane pripsat ?
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod Rop 25. 3. 2011 07:59

Nejde. Byla ta srážková daň a ta se nedá získat zpět.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod premo2 16. 4. 2011 20:25

Zdravím,
chci se zeptat těch 150h ročně při DPP se vztahují jen na jednoho zaměstnavatele ? T.j. Když pak budu pracovat u jiného zaměstnavatele ten rok, tak mohu na DPP pracovat dalších 150h?
Honor 20 Pro - Android 10
premo2
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 17. 4. 2011 12:54

Přesně tak. 150 hodin u jednoho zaměstnavatele (počítají se všechny dohody se stejným subjektem za kalendářní rok).
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 30. 5. 2011 16:24

2 mesice jsem pracoval pro jednu firmu na Dohodu o prov. prace a podepsal "ruzovej papir" (vydelal jsem do 5000/mesic). Ted, kdyz u dalsi firmy pracuju na dohodu o pracovni cinosti, ho muzu podepsat znovu?
chatumbabub
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 30. 5. 2011 16:43

Zásada zní, že nesmí být podepsány v jenom měsíci u dvou zaměstnavatelů najedou. Postupně u jednoho či u více zaměstnavatelů podepsáno být může.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chatumbabub 31. 5. 2011 08:48

diky za odpoved.
Jestli to dobre chapu, tak prvni zamestnavatel aplikoval slevy na dani, takze zaloha na dani vysla 0. Jak ale druhy zamestnavatel vi, kolik ze slevy na dani jeste zbylo?

Nebo to pak budu muset resit ja na konci roku danovym priznanim a pripadny nedoplatek pak uhradit?
chatumbabub
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 31. 5. 2011 09:42

První zaměstnavatel uplatní slevy.

Druhý zaměstnavatel slevy neuplatní a strhne zálohu na daň v plné výši.

Na tobě je pak povinnost podat daňové přiznání do 31.3. následujícího roku. Princip daně z příjmů zaměstnanců je díky tomu, že slevu ve výši 1/12 můžeš uplatnit pouze jednou za měsíc, postaven tak, že na konci roku nemáš doplatek - můžeš mít tedy nulu a nebo přeplatek na dani, který ti stát vrátí.
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 31. 5. 2011 10:56

Ono je to jeho povinnost? Muze take preci pozadat ucetni(tusim do 15.2) aby to to vyporadala za nej a nebo to nechat byt. Ovsem prijde o pripadny preplatek. Neni to tak?
misaan
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků