Naše Finančné Družstvo

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod A 380 6. 4. 2011 14:13

Nedávno jsem ze zdvořilosti vyhověl známému a zúčastnil se setkání se zástupcem NFD - Naše finančné družstvo http://www.nfd.sk/nfd/ Nabízejí tzv. pasivní příjmy, které plynou převážně z používání jejich platební karty. Princip by měl být ten, že po vstupu do družstva (poplatek 10.000,-Kč) nový člen dostane platební kartu na své jméno i č. účtu, kde zasílá peníze, které přes tuto platební kartu utratí. Postačí zaslat jen tolik, kolik chce člověk třeba za měsíc utratit. NFD tvrdí, že dostává část poplatků, které Master card vybírá od obchodníků a ty poplatky jdou na druhý účet, kde se shromažďují pro daného majitele platební karty. Po 15-ti letech by na tomto účtu měla být stejná suma, jakou člověk utratí přes jejich platební kartu. Celé se mi to jeví jako nesmysl, protože poplatky, které Master card nebo Visa vybírá jsou 1,5 až 6% podle obratu obchodníka a určitě je všechny nedá nějakému NFD. Jak by NFD zajistilo zbytek peněz po těch 15-ti letech? Asi to bude nějaké letadlo, ale prosím o nějaké zkušenosti nebo postřehy o NFD, pokud jsou.
A 380
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 6. 4. 2011 14:37

A380: jak vystizny nick :mrgreen:

V kazdem pripade karetni asociace se o vybrane poplatky deli s vystavitelem karty (tzn. bankou, zaloznou nebo proste tim, kdo tu kartu vydal). V tomto smeru by jiste clovek mohl nejake penize dostat zpet, na druhou stranu nechapu ten poplatek 10k CZK, respektive ten poplatek velmi dobre chapu a proto davam ruce pryc.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod TomasJanota 6. 4. 2011 15:31

Hypotetická situace. Zaplatím kartou každý měsíc 10 000. Družstvo z této částky dostane předpokládejme 2 % tedy 200. Jak by musel být úročený vklad, který z pravidelné úložky 200 každý měsíc vyrobí za patnáct let 10000x12x15 tedy 1 800 000?

Odpověď: cca 38 % pokud by úroky nebtly daněny.

Já osobně bych tomu moc nevěřil ;-)
TomasJanota
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Joezbrna 6. 4. 2011 15:40

Ještě můžeš počítat s úročením prvotního 10.000,- vkladu, a průměrného zůstatku z měsíčních vkladů.
I tak mi to při úroku z vkladů 4,5%p.a. a provizi z plateb 1,5% a měsíčním vkladu 5.000,- vychází na zůstatek vkladového účtu pod 60.000,-
Buď jsou to podvodníci nebo spekulují na hyperinflaci měny, v které to bude vedeno.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 4. 2011 16:03

Začnu těmi poplatky za akceptaci karet.
1) nesouhlasí jejich výše. Vím o smlouvě, kde obchodník platil 1,2 % a to nebyl hypermarket. I ta maximální výše je hodně přehnaná. Malí obchodníci platí asi 3,3 %. Možná budou mít vyšší procenta místa s vysokým podílem fraudu (kasina, herny,...), ale ne běžné obchody.
2) o poplatek se dělí tři subjekty
a) banka, která vlastní terminál (u nás KB, ČS, ČSOB a Unicredit)
b) banka/záložna, která vydala kartu - u nás vím o jediné záložně, která má přímou smlouvu s Mastercard a to je Citfin. Ostatní záložny mají karty od ČSOB.
c) karetní společnost (Mastercard, Visa,...)
Jak se tyto subjekty dělí mezi sebou netuším, není to veřejná informace. Hádám, že nejvíce připadne na banku vydávající kartu a že to nebude více, než 1 %. Zde by do hry vstupoval další subjekt - NFD. Podle jejich stránek to nevypadá, že by byly družstevní záložnou, musela by tedy spolupracovat s dalším subjektem, nejspíše nějakou bankou, se kterou by se o to 1 % musela dělit.

Další věcí je, jak z cca 1 % udělat za 15 let 100 %. Normálním úrokem to není možné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 6. 4. 2011 18:56

Jak se tyto subjekty dělí mezi sebou netuším, není to veřejná informace.


"Interchange fee" (co dostane vydavatel karty) je veřejně známé: Visa, MasterCard.
fc70
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 4. 2011 19:08

Tak to nechápu, přijdou mě ty sazby nějaké vysoké. Když obchodník zaplatí 1,2 % z transakce, kolik z toho teda dostane Mastercard/Visa, kolik banka vydávající kartu a kolik banka vlastnící terminál?

Stejně tak poplatek za výběr z bankomatu - když taková Axa účtuje za výběr ze zahraničního bankomatu 1 %, tak nemůže platit karetní společnosti 1,5 %.

Jinak ještě k té smlouvě - i kdyby nějakým zázrakem měla ta společnost nakalkulováno, že jí to vyjde (nechápu jak), tak nikdy neví, k jakým obchodním nebo legislativním změnám během 15 let dojde (viz. německo-rakouský "trucstandard" EC card, kde obchodník platí 0,10 EUR z transakce bez ohledu na výši).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fc70 6. 4. 2011 19:17

Visa/Mastercard si, myslím, bere něco kolem 0.0X% (ale z hlavy nevím zdroj) - však je to "jen" za propojení počítačových systémů.

Na banku vlastnící terminál by pak logicky zbylo pár několik promile.

Bance vydávající debetní kartu by často několik promile taky stačilo (v USA, které mají oddělené debetní sítě a nadprůměrné interchange fee, má vydavatel myslím něco kolem 0.44%). Zbytek z interchange fee často jde na věrnostní programy a odměny (např. 1% na penzijko), které mají k placení kartou přitáhnout víc lidí. Vydavatelům kreditních kartet z toho ještě musí zbýt na riziko nesplacení dluhu a na financování bezúročného období.
fc70
Diskutér


Odeslat příspěvekod frantík1 16. 6. 2011 09:40

Zdravím všechny účastníky této diskuse.
Všiml jsem si, že zde mluvíte o této společnosti. Musím však konstatovat, že zřejmě z neznalosti této společnosti zde nezaznělo absolutně nic podstatného týkající se toho čím se tato společnost zabývá. Snad kromě toho že, club nabízí možnost pasívního příjmu. Ale jak je toho možné dosáhnout? Ve velmi zkrácené formě a v základu to nyní popíšu.
Nový klient se zaregistruje ( pomocí internetové registrace), získá své reg. číslo a přístupové údaje na své stránky clubu . Poté je nutné zaplatit poplatek 65 USD za zřízení účtu v bance. Dalších 60-100 USD je nutné zaslat si na účet jako minimální zůstatek. Poté účet využíváte jako každý jiný, platíte účty, používáte platební kartu, vybíráte z bankomatu. Samozřejmě, že peníze na účet musí být zaslány buď vámi, nebo např. vašimi zákazníky atd... jinak s nimi pochopitelně nemůžete disponovat. Pokud máte na účtě obraty, vznikají polatky z veškerých transakcí, které jsou přerozdělovány částečně i do společnosti. (kromě toho všem zúčastněným subjektům)Pro jednotlivce jsou to malé částky, ale v rámci celé společnosti se jedná měsíčně o obrovské sumy. Vám tyto peníze však nedá. Dále s nimi hospodaří zejména na trhu s nemovitostmi( realitní činnost u nás i v zahraničí, výstavba, nákup, prodej, pronájem atp.) a peníze zhodnocuje. Vrátím se teď k vašim obratům na vašem účtu. Na základě výše těchto obratů získáte přesně daný počet podílů ve společnosti( stanete se podílníkem, neboli členem družstva). A jako člen družstva máte nárok také na zisk. Ten si můžete nechat vyplácet např. měsíčně, nebo nechat ho dále zhodnocovat. Zde jsem vysvětlil pouze princip jednoduchého a velmi levného způsobu jak si vytvořit pasívní příjem, aniž bych musel investovat miliony např. do nákupu nemovitostí. Stačí jen jako doposud nakupovat rohlíky, mléko, PHM, nájem, inkaso, leasing a ostatní položky běžné spotřeby, jen při tom používat zmíněný účet. Na závěr Vás mohu všechny ujistit o tom, že celý projekt je funkční, života schopný, velmi jednoduchý a časem prověřený.Zejména se jedná o nejlevnější způsob jak si vybudovat pasívní příjem. A jak známo, teprve s pasívním příjmem je možné se věnovat svému vlastnímu životu, protože nezískáte pouze peníze, ale zejména čas. A čas je si prosím uvědomte váš život. Takže, kdo z vás hledá svou životní příležitost zaměřte se to podrobněji.
Naposledy upravil frantík1 dne 16. 6. 2011 14:10, celkově upraveno 1
frantík1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 16. 6. 2011 09:50

frantík1: takze zadne "zapisne" ve vysi 10.000 Kc se nekona?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 6. 2011 10:05

nějak mě uniká pointa, proč by někdo chtěl účet za 5/10$ měsíčně, když tu jsou mnohem levnější a o něco důveryhodnější místní instituce.

-- 16. 6. 2011 11:06 --

Nejsme registrační bankou. Poskytujeme tyto finanční služby zcela v souladu se zákonem o podnikání na Novém Zélandu. Klient si je plně vědom toho, že společnost SavingsFunds Limited není registrační bankou a rozumí této skutečnosti. – Dále si je klient vědom toho, že společnost SavingsFunds Limited nemá bankovní licenci. Klient či uživatel chápe, že společnost Savings Funds Limited podniká v oblasti finančnictví na základě povolení k podnikání a zákonů Nového Zélandu, kde je poskytování bankovních služeb soukromým klientům přijatelné.


-- 16. 6. 2011 11:06 --

ok, kdo jde napsat na ČNB a NBS?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 6. 2011 11:10

frantík1 píše:Pro jednotlivce jsou to malé částky, ale v rámci celého NFD se jedná měsíčně o obrovské sumy. NFD vám tyto peníze však nedá. Dále s nimi hospodaří zejména na trhu s nemovitostmi( realitní činnost u nás i v zahraničí, výstavba, nákup, prodej, pronájem atp.) a peníze zhodnocuje.


Pokud se jedná o obrovské sumy, pak se těším, až nám tu budete za pár let vyprávět o tom, jak jste vyplatili své pilné mravenečky (pasivním příjmem), s kterými jste tyto sumy vygenerovali. Bude jich asi hodně na základně pyramidy, že? :-[

Takový nesmysl!


mikicz píše:ok, kdo jde napsat na ČNB a NBS?


Jen ať je hoblujou, škoda známky na hlupáky ;-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 6. 2011 11:29

známky? podání se činí elektronicky a zatím mi vždycky odpověděli :)
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantík1 16. 6. 2011 11:43

Odpovídám současně na dva dotazy.
Žádné ,,zápisné" 10 000,- Kč není. Existují dva typy členství. První levnější získáte když si zřídíte účet. Poplatek je 45 Euro a využíváte všech výhod. V případě, že chcete být aktivním členem klubu vyplatí se vám pořídit si exkluzivní členství za 260 Euro. Dále na účtu musíte mít minimální zůstatek. Veškeré podrobnosti na http://www.nfd.sk/club/?lang=cz

A proč bych si měl pořizovat účet, který je dražší ( to však není tak jednoznačné a bylo by třeba to posoudit v širším kontextu) ?
Je třeba se na to podívat s pohledu investora. Sami si odpovězte na otázku: kolik bych byl ochoten investovat, abych získal pasivní příjem např. ve výši 10 000,-Kč měsíčně? To odpovídá přibližně výnosu ze dvou bytů 2+1. Kolik stojí u nás průměrně takový byt? Asi 1,5mil., tedy celkem 3mil. za oba. Pokud máte tyto volné peníze. Můžete je investovat. Pokud ne jako většina lidí, máte možnost vybudovat si pasívní příjem díky klubu . Vaše náklady budou zhruba 3-4% ročně z vašeho obratu na účtu( poplatky za vedení, výběry, převody, ceník najdete na výše uvedené adrese). Vaše celkové náklady nedosáhnou během 10-15 let , pokud budte mít obrat na svém účtu cca 10 000,-Kč měsíčně víc než 100 000,-Kč. Ale váš pasívní příjem bude oněch 10 000,-Kč měsíčně. Jakou výnosnější investici znáte? Pak je třeba si položit ještě jednu otázku: proč jen 10tis. měsíčně? Výše obratu na účtu není omezena.

Odpověď pro SocPredator:
Není důvod, proč nezaplatit ,, pilné mravenečky" Provize je jim vyplacena 2x měsíčně ihned po registraci nových členů. Ale já jsem zde mluvil o samotném produktu, který je sám o sobě velmi lukrativní. Ne o registraci nových členů. Jde vidět, že jste ovlivněn nějakými předsudky, nebo neúspěchy týkající se prodeje.


P.S
Byl zde uváděn investiční fond SF. To je ale pouze investiční fond, který mohou členové klubu využívat v rámci výhod, které jim členství v klubu nabízí, jako např. zvýhodněné dovolené, možnost financování domu apod.
Pokud máte zájem o seriozní informace podrobně se informujte na webu společnosti.
Naposledy upravil frantík1 dne 16. 6. 2011 14:13, celkově upraveno 1
frantík1
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků