AKCIE Čezu - koupit či nekoupit

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod sashaZabluduu 17. 8. 2009 19:35

Jsem si tím naprosto jistý.
Šlo mi akorát o váš názor...jestli si myslíte, že bude dál klesat. Sbírám informace kde se dá a zajímají mě i strategie ostatních, pokud například řeknou, že budou klesat, tak PROČ. Od toho jsou přece diskuse.

Btw. nechápu tvoji reakci..učený z nebe nespadl a to, co jsi napsal(na webu - diskuse) se mi zdá úplně zcestné.
sashaZabluduu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 17. 8. 2009 19:41

Sleduj cenu ropy. ČEZ ji docela dobře kopíruje. Když roste ropa, roste i ČEZ. Pokud socani a modroptáci začnou šachovat s mimořádnou dividendou, může to ale jít i proti proudu.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 8. 2009 19:42

sashaZabluduu: jistě že učený z nebe nespadl. ale je taky totální pitomost obchodovst podle rad na fóru. kdyby kdokoliv věděl, jak se budou vyvíjet trhy, tak nesedí tady, ale na bahamách s koktejlem. proto se ujišťuju. že víš do čeho jdeš.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 8. 2009 19:43

Ruprecht001: tenhle názor jsem už taky slyšel. Bohužel nefungoval když šla ropa na 1/3 ceny.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Administrátor

Odeslat příspěvekod Ruprecht001 17. 8. 2009 19:45

Kdyby to vždy fungovalo 100%, tak podle toho všichni jedou, ne? :-) Ale jako základní vodítko to funguje. ČEZ ale není přímo vázaný na ropu, takže to nefunguje vždy, najdou se i jiné významné podněty, ale při jejich absenci je cena ropy dobrým vodítkem.
Ruprecht001
Diskutér

Odeslat příspěvekod sashaZabluduu 17. 8. 2009 19:45

Ruprecht001:díky, přesně takovou odpověď jsem si představoval.
mikicz:to jsi mě špatně pochopil, nikde jsem nepsal, že podle názoru na fóru půjdu nakoupit. Přečti si ještě jednou můj příspěvek nahoře(sbírání informací,názorů,...).
sashaZabluduu
Návštěvník

Odeslat příspěvekod saabik 17. 8. 2009 21:18

je treba si uvedomit, ze v podlednich dnech bylo evidentni: CEZ jen tak pres 1000 nepujde. proste ho nechali pod touto hranici. kdo prodal na teto cene, lokalne udelal dobre.

cena ropy je jen druhorada signalizace smeru CEZu. jista korelace tam je. ale daleko dulezitejsi je napriklad cena elektriny na burze v Lipsku. dalsi faktor je, ze velky procento hracu v praze jede na marzi, takze z toho delaj trochu vetsi rodeo:). a tak bych mohl pokracovat. kazdopadne jednu radu dat muzu. az bude CEZ zase za 600-700, tak ho urcite kup, ve strednedobym horizontu neprohloupis:)
saabik
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 3. 7. 2011 23:14

PatrikChrz píše:Takových firem je - je jim jedno, do čeho klient investuje, oni jen potřebují, aby "točil" - kupoval, prodával (a oni z toho měli provizi)
Nedávno mi podobní "loviči" doporučovali akcie VISA.
Možná, že akci ČEZu půjdou nahoru (aktuálně je na Finexpertu zpráva, že dostali nějakou zakázku v Rumunsku), ale možná, že taky ne, s jistotou to nikdo říct nemůže (jistá je pouze smrt, ostatní proměnné jsou variabilní :) ).

Akcie VISA
Během mžiku vyletěla o 16 procent. Nakonec skončila +8 procent a po ukončení obchodování (After-Hours) k tomu ještě přibylo dalších 7 procent.
není to tolik za den, co máš za 3 roky na TV?
Přílohy
Visa.png
Visa.png (8.82 ) Zobrazeno 3069 krát
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 4. 7. 2011 06:28

vpe: zajiste je, ovsem na druhou stranu on ty svoje ma jiste, bez dalsi pridane prace a rizika. A mimochodem, vyjet si zpetne jakykoliv graf neni az takovy problem, dulezite v tomto pripade bylo je realne nakoupit a prodat.
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
všude byl, všechno zná

Odeslat příspěvekod vpe 5. 7. 2011 14:41

na TV je jisté namnožení papírků, reálnou hodnotu od doby zrušení krytí papírků kovem (1971?) je jen otázka času, kdy bude další měnová reforma, viz grafy :lol:

Obrázek

USD1500/300*100/11let = 45,45% p.a. (bez korekce USD/CZ)

Obrázek

ps: umite to nekdo vykreslit v jednom grafu? Bez laborace s Excelem? :-)
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod sniper76 5. 7. 2011 16:50

to VPE: Zkus si založit svou měnu, a začni ji krýt zlatem, možná budeš mít úspěch :D
sniper76
Diskutér

Odeslat příspěvekod drozden 6. 7. 2011 09:40

vpe: linearni rocni zhodnoceni takhle pocitat nemuzes, protoze to 'prumerovani' Ti rekne, o kolik vic mas v prumeru v pomeru k pocatecnimu vkladu (tzn. v prumeru doslo rocne k zhodnoceni o 300*0.4545), ale nerekne Ti to uz, jake bylo procentualni rocni zhodnoceni vuci hodnote investice rok co rok (vyse investice diky slozenymu uroceni neustale narusta). Spravnej vypocet je jedenacta odmocnina z 1500/300=1.1576; p.a. zhodnoceni je tedy 15.76 %.
drozden
Diskutér

Odeslat příspěvekod vpe 6. 7. 2011 19:38

správně, no složené úročení u zlata možná (?) není to pravé ořechové...

Spíš jsem chtěl naznačit, že tu máme inflaci 500% za 10 let, tj. v přepočtu 50% ročně (na dollaru) !!! Zajímavé, ne? Když uvážíme, že predchozích cca 100 let byla hodnota fixní...
vpe
Diskutér

Odeslat příspěvekod drozden 7. 7. 2011 08:33

Jestli to nazves "slozene uroceni" nebo "zvysujici se zaklad pro vypocet" je celkem jedno, efekt zustava stejny..

máme inflaci 500% za 10 let, tj. v přepočtu 50% ročně

Ja chtel prave naznacit, ze takhle to pocitat nejde (teda jde, ale nedava to smysl), 50 % rocne po dobu 10 let by byla inflace 5766 %.

Jinak samozrejme souhlasim, ale je otazka, co vlastne soucasna cena zlata znamena - imho je to spis, nez cokoliv jineho, velka bublina.
drozden
Diskutér

Odeslat příspěvekod jaromir 7. 7. 2011 16:12

Sakra lidi, tohle je vlákno "AKCIE Čezu - koupit či nekoupit", co takhle založit nějaké jiné o měně?

Dobré téma, ale nepatří to přece do ČEZu.
jaromir
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka