Mobil místo kreditní karty už i v českém hypermarketu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Kamila Ondráčková 20. 7. 2011 18:39

Ve čtyřech hypermarketech začínají testy bezkontaktních NFC plateb na skutečných uživatelích.

http://www.mobilmania.cz/clanky/mobilni ... fault.aspx
Kamila Ondráčková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 20. 7. 2011 22:37

Jsem sice fanda do počítačových technologií, ale tohle mne nechává chladným... Využití bude nula nula nic, drtivá většina obchodníků bude brát jen karty... Stejně tak dodnes nemám datovou schránku, a o nic jsem nepřišel. A na digitální podpis prdím poté, co ho soudruzi z České pošty zdražili o více než 100%. Používal jsem ho stejně jen na daňové přiznání, ale za 4 kila v pohodě dojedu na finančák taxikem 8-P .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Diskutér

Odeslat příspěvekod josh.viklef 21. 7. 2011 09:25

Dobra luxovacka po petistovce napr. v MHD :/
josh.viklef
Diskutér

Odeslat příspěvekod Jack111 21. 7. 2011 10:12

Tomáš Marný: Zatím to u nás nemaj snad ani mobily. Třeba se to rozjede. Dřív taky obchodníci nebrali karty a dneska se takový musí hledat.
josh.viklef: Pokud člověk není idiot, tak si to bude zapínat jen před platbou. Já bych do toho šel.
Jack111
Diskutér

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 7. 2011 10:35

Hlavně pokud bude někdo pobíhat po MHD s mobilním terminálem a strkat ho lidem k aktovkám a kabelkám, tak si ho velice rychle najdou, tady se dá cíl platby velice snadno najít, to není jako když ti tmavočech vytáhne šrajtofli a během minuty si jí jeho soukmenovci několikrát předají.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2011 11:43

xtonda: to jsi vazne tak naivni, ze si myslis, ze nekdo bude pobihat po bude s terminalem? On je snad problem to mit zabudovane kuprikladu v tasce?
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr

Odeslat příspěvekod xtonda 21. 7. 2011 11:59

Tak bude mít terminál zabudovaný v tašce, v čem to nesplňuje definici pobíhání s terminálem? Ale podstata je to, že ta transakce bude dohledatelná, když to samé bude u jednoho terminálu reklamovat víc lidí, dotyčný velice rychle skončí v base, najdou ho ještě snáz, než tu pokladní co si zapamatovávala údaje z karet.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod josh.viklef 21. 7. 2011 19:52

Jack111 píše:josh.viklef: Pokud člověk není idiot, tak si to bude zapínat jen před platbou. Já bych do toho šel.

Napr. v Plzni to maj primo v mhd :D Takze staci chvilka nepozornosti a nestesti je na svete..
Apropos jak je to s reklamaci platby bez zadani "PINu" ?
josh.viklef
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 21. 7. 2011 21:02

Jo Plzen, tam se da i vyse zustatku "regulovat" Java aplikaci z Nokie :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o vteřiny, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inženýr