Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod dr._lukas 15. 8. 2011 21:10

Žena si dnes tedy založila eKonto, tak jsem zvědav, jak bude spokojená.. díky rekonstrukci dolní pobočky pro běžnou klientelu se dostala taky do části premium banking :-)
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bank_rider 16. 8. 2011 03:38

Jaká je vlastně výhoda ekonta, když mají některé zcela základní operace zpoplatněny úplně stejně jako u běžných účtů ostatních vekých bank?
Bank_rider
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2011 04:56

No je tam ta dvacka bonusu. Při velmi malém množství transakcí může být zdarma.
Viz: http://www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-b ... o-na-miru/
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2011 07:16

Bank_rider: jak psal vyse Patrik, dostanes se na bonus 20 Kc mesicne a navic maji pomerne dobre kreditky (z meho hlediska kuprikladu ty nejlepsi).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 8. 2011 09:17

Internetbanking je stále IMO nadstandardní, zabezpečení pomocí "kalkulačky" nebo šifrovaných SMS do SIM Toolkit aplikace, kdy kód je vyžadován jak pro přihlášení tak pro jakoukoliv operaci či nastavení, také patří k těm lepším. Možnost online (přes Internet/GSM banking) zamykat/odemykat platebním kartu také není úplně obvyklá.

O eKontu má smysl uvažovat pouze pokud se dosáhne na Prémiové výhody, což vyžaduje měsíční obrat min. 25 000 Kč nebo vklady a investice ve výši min. 500 000 Kč. Pak je zdarma vedení účtu, zdarma vedení běžného účtu až ve třech vedlejších měnách, zdarma vedení dvou karet (1 elektronická, 1 embosovaná), zdarma je vedení/využití povoleného debetu, platí se pouze úroky, výběry z cizích bankomatů za 9,9 Kč a 20 Kč dává banka jako bonus.

eKonto nemá ambici být nejlevnější pro každého, mě poskytuje solidní rozsah služeb za velice přijatelnou cenu. Si hoď svoje parametry použití účtu do kalkulačky na http://www.bankovnipoplatky.com a sám uvidíš.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2011 09:49

Jen k tomu zamykani platebnich karet doplnim, ze kazde odemceni stoji dle tarifu uctu 2,90 nebo 3,90! Coz kartu dost handicapuje.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2011 09:50

Podle me je to vzhledem k platne legislative zbytecne pouzivat, to zamykani/odemykani. Sam to pochopitelne taktez nevyuzivam.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 16. 8. 2011 09:53

S474Ne, v čem sou ty kreditky nejlepší a hlavně které? Mě u předschválené v IB nabízí na výběr z variant VISA Classic, VISA Gold, MC Animal Life, VISA Extra, VISA Exclusive a VISA Premium Banking a na jejich webu se v kreditkách nějak ztrácím.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 16. 8. 2011 11:09

Bank_rider píše:Jaká je vlastně výhoda ekonta, když mají některé zcela základní operace zpoplatněny úplně stejně jako u běžných účtů ostatních vekých bank?


Tak všechny TP platím já, ženě příjde jen výplata a bude mít 2 - 3 jednorázové platby a ještě bude moct vybrat díky bonusu 20,- 1x navíc z bankomatu a nebude platit nic navíc... Nebude muset schovávat lístečky z každé platby, kterou provede u obchodníka, protože se jí peníze na kartě online blokují atd.. atd.. A navíc oproti FIO je to opravdová banka, která nemá jen ten název připojený za jménem :-) Až bude FIO poskytovat standartní služby, bude mít své karty, tak pak změním názor :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Občan nikoliv ovčan 16. 8. 2011 11:09

Mě vždycky fascinuje, když někdo napíše, že ta která banka má nejlepší kreditky, účty, služby nebo prostě je nejlepší.
Pane Bože, 80 % bank v ČR nabízí naprosto totožné služby.
A kreditní karty Raiffeisen Bank? Jen šedý, nikam nevybočující průměr. Pro nikoho nemůžou být nejlepší.
Občan nikoliv ovčan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2011 11:12

No, prumerem rozhodne nejsou.
1) maji ciste kurzy Visa - oproti ostatnim bankam uspora 1,5 - 4,5 % pri platbe v cizi mene
2) vraci 0,8 % z obratu - jsou banky, co maji i vyhodnejsi nabidky, ale kreditku RB lze pri splneni obratu mit zdarma
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Občan nikoliv ovčan 16. 8. 2011 11:24

Patriku, když někdo platí často kartama v zahraničí, pořídí si karty od globální banky. Nikoliv od Raiffeisen Bank.
Pro průměrného českého uživatele, který 2x zaplatí za oběd v Chorvatsku je to lehce na dvě věci.
U RB je problém, že se kreditní obrat počítá měsíčně. Musíš hlídat, abys každý měsíc udělal 3.000 nebo kolik, jinak to máš za Kč 45,-. Přijde mi mnohem spravedlivější udělat 36.000 za rok jako je u konkurence RB.
Občan nikoliv ovčan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 16. 8. 2011 11:25

xtonda: psal jzem, ze Z MEHO HLEDISKA jsou nejlepsi, sam kombinuji VISA Gold (se Sphere VIP na slevy) a Visa Exclusive (na sbirani bodu, potazmo penez z nakupu).

PatrikChrz: opetovne te upozornuji, ze vraci MINIMALNE 0,8% z obratu, MINIMALNE!

Občan nikoliv ovčan: opravdu me udivuje, jak presne znas me pozadavky a me potreby. Kdyby ses pozorne dival, tak jsem totiz psal, ze "Z MEHO HLEDISKA", nikoliv z tveho nebo obecneho :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 16. 8. 2011 11:34

obcan: nevim, co si predstavujes pod "kartou od globalni banky", ale napr. kary AmEx nebo DC maji mimoradne nevyhodne kurzy.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Občan nikoliv ovčan 16. 8. 2011 11:38

Patriku, Deutsche Bank.
Občan nikoliv ovčan
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků