FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod broucajz 14. 9. 2011 23:30

Pokud se nemýlím, po skončení platnosti stávající platební karty dostaneš novou s CVV pro platbu na netu.
8-)
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 15. 9. 2011 01:54

wit.cz píše:
wit.cz píše:neda se nejak obejit ten poplatek za vydani karty s CCV kodem? .. zatim mam v planu mikrovlnku :hm

protože se ke mně nedostal nějaký reálný postup, ptám se znovu .. třeba někdo poradí :hm

Mě GE Money vydala novou kreditku za poškozenou zdarma a to i když je to u nich za poplatek. Nejdřív mě tvrdili, že to nejde, tak jsem si rovnou podal stížnost, ale tu stížnost jsem odůvodnil tak dobře, že jsem je přesvědčil, že účtování jejich poplatku by bylo v rozporu s dobrými mravy. Nakecal jsem jim také, že se mi poškodila v jejich bankomatu. Ale u FIO nevím, žádnou kartu tam nemám a ani neplánuji, stačí mi bohatě ten jejich prázdný účet, který nemám až několik let doaktivovaný, protože jsem tam nevložil minimální vklad, ale pouze 1 Kč.
8-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 15. 9. 2011 06:41

Ja jsem kdysi ztratu karty k beznemu uctu vyresil jejim zrusenim a pozadanim o novou kartu, tentokrat ke sporicimu (melo by fungovat i k beznemu, ale nakonec mi to takto vyhovuje vic)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 15. 9. 2011 17:54

broucajz píše:Pokud se nemýlím, po skončení platnosti stávající platební karty dostaneš novou s CVV pro platbu na netu.
8-)

to jo, ale plati jeste necely dva roky 8-)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod broucajz 15. 9. 2011 19:20

Vyměnit poškozenou kartu? ;-)
broucajz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Czulibrk 19. 9. 2011 21:01

Omlouvám se, jestli se to tady už probíralo, ale nemá náhodou někdo zkušenosti s tím, že mu FIO odmítlo poslat europlatbu s tím, že cílová banka není zapojena v systému TARGET2?

Konkrétně se jedná o převod školního grantu z českého účtu vedeného v EUR na španělský účet u banky Novacaixagalicia. Swift code ani není uvedený na smlouvě. Nějaký jsem sice vygoogloval, ale jestli jde o ten správný, netuším...

Jen jsem předpokládal, že TARGET2 platbu můžu z FIO poslat kdekoliv po Evropě, ale zdá se, že tomu tak ani zdaleka není, co? :/
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 20. 9. 2011 04:39

tak pošli číslo účtu / kod banky a iban/swift, co jsi zadal
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ramicek 20. 9. 2011 11:52

V sobotu jsem vybíral z bankomatu Fia, a dále provedl dvě platby kartou. Nevíte, kdy se mi tyto operace zaúčtují? Jde mi o to, s jakým zpožděním mám počítat, než budu mít správný zůstatek.
Ramicek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2011 12:08

Obvykle do 2, vyjimecne 3 pracovnich dnu.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 9. 2011 12:30

Tak např. platba v Globuse se zaúčtuje mnohdy i později jak za týden :-) Jo karty Fio banky jsou tragédie, ale údajně pracují na vlastních :-) A pánové klidně, ať z cizích bankomatů pak stojí výběr třeba 50 CZK... přece účet u GE si taky nezaložíte, když ve své vesnici či maloměstě nemáte příslušný bankomat
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 20. 9. 2011 12:46

Jenže v tom je základní dilema FIO, přejít na vlastní karty, nebo zůstat u karet vydávaných ČSOB. Řada klientů chce vlastní karty kvůli špatné synchronizaci účtu s kartou. Jenomže existují i klienti, kteří jsou navyklí za ta leta na to, že výběr z bankomatu ČSOB je za 6 Kč. FIO nikdy nebude mít tak hustou síť bankomatů a ne každý je ochoten hledat FIO bankomat, kde je výběr zdarma a spokojí se s bankomatem ČSOB a přijatelným poplatkem. V případě vydání vlastní karty pak FIO buď naštve tuto skupinu klientů, anebo bude muset nějakou formou tyto výběry dotovat.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DNSTUFF 20. 9. 2011 13:06

ja myslel ze za 6kc je vyber z bakomatu vsech bank a ne jen csob
DNSTUFF
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 20. 9. 2011 13:37

Z ostatnich je za 30, ze zahranicnich za stovku + 0,5 % z castky.
Ja bych vlastni karty u Fio ocenil, jen kdyz by byly kurzy jako ma Axa, jinak je mi to burt, bankomat Fio mam v dosahu bydliste a kartu pouzivam jen na vybery.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 20. 9. 2011 14:48

PatrikChrz píše:Z ostatnich je za 30, ze zahranicnich za stovku + 0,5 % z castky.
Ja bych vlastni karty u Fio ocenil, jen kdyz by byly kurzy jako ma Axa, jinak je mi to burt, bankomat Fio mam v dosahu bydliste a kartu pouzivam jen na vybery.
:pozor nene, jen za 80Kč+0,5%

-- 20. 9. 2011 15:49 --

filip893 píše:Jenomže existují i klienti, kteří jsou navyklí za ta leta na to, že výběr z bankomatu ČSOB je za 6 Kč. FIO nikdy nebude mít tak hustou síť bankomatů a ne každý je ochoten hledat FIO bankomat, kde je výběr zdarma a spokojí se s bankomatem ČSOB a přijatelným poplatkem.
Jojo, to jsem já. K placení využívám kreditku a Fio karta je jen na výběry z bankomatů u ČSOB (proptže u nás Pharro není :-( ).
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 20. 9. 2011 14:51

Jen taková otázečka..na Slovensku stojí výběr jako v zahraničí nebo se řídí podle karet ČSOB a je výběr za pár korun?
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků