Wüstenrot (banka)

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 11. 10. 2011 12:33

S474N:
Přečti si to ty pokud nevíš o čem se zde diskutuje. Já to přečtené mám.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kalamancharo 11. 10. 2011 12:58

Já mluvím o tom samém jak S474N ... ale je možné, že my mluvíme o voze a ty o koze, jinak už nevím :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod S474N 11. 10. 2011 13:44

kalamancharo: zrejme jsme oba blazni a jenom on je letadlo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 11. 10. 2011 21:15

To máte z toho, že reagujete na paranoické příspěvky. :-)
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlaju 11. 10. 2011 21:34

Pánové,
mohu vám to trochu ujasnit. W. má přehled a je vidět, že nedostávají mnoho zpráv o nefunkčním IB současně, protože pochopil, že ona zpráva je moje, nebo to dovodil podle jistých znaků podobnosti, to není takový problém. Nezveřejnil zde ani moje jméno, ani moje číslo, informace o tom, že vlaju řeší problém je naprosto kusá - přesto si musí pan W. riziko propojování informací stále uvědomovat, aby se někdy nechtěně nestalo, že propojením několika kusých informací dojde detektiv k něčemu platnému. Banka vše řeší standardní cestou, nemusí se tu nikdo obávat, že by někomu blokovali IB z vůle fóra, byl jsem kontaktován na svůj autorizovaný telefon.
Na fóru mi šlo jen o to, jestli někdo dokáže hned poradit nějaký zlepšovák ve smyslu - zkus jiný počítač, smaž si cookie, počkej 24 hod... Na banku jsem se obrátil i jinou cestou. Zprávu z IB jsem ale neposílal, použil jsem kontaktní formulář přístupný na jejich webu a email. To by byl ještě zajímavý dotaz, jestli banka eviduje obě tyto žádosti, nevím na kterou z nich nakonec zareagovala.
Jsem zvědavý, jaký nakonec bude důvod, mám podezření, že to může být další objevený nedostatek systému - zhruba ve stejný čas mi měla být schválena žádost o změnu korespondenční adresy, je možné, že pracovník, který žádost vyřizoval, se uklikl...
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 12. 10. 2011 08:12

vlaju píše:Jsem zvědavý, jaký nakonec bude důvod, mám podezření, že to může být další objevený nedostatek systému
Tak na to bych byl zvědavý i já a předpokládám, že asi i někteří další zdejší diskutující. Pokud se ten důvod dozvíš a bude to možné tak ho zde můžeš napsat.
vlaju píše:je možné, že pracovník, který žádost vyřizoval, se uklikl...
Tak to by v poslední době bylo v této bance asi trochu moc těch ukliknutí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod kalamancharo 12. 10. 2011 09:18

ultima__ratio píše:To máte z toho, že reagujete na paranoické příspěvky. :-)
Asi tak O:-) ... v tomto ohledu v diskuzi končím. Přeji hezký den o<:)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod stepano 12. 10. 2011 20:32

Nevíte jak je finanční skupina Wuestenrot (a popř. jiné banky působící u nás) zainteresována na řeckém dluhu?
stepano
Nadšenec

Odeslat příspěvekod vlaju 12. 10. 2011 22:25

Poměrně rychle vyřízeno, banka evidovala obě mé žádosti. Už je IB funkční, prý chyba souvisela skutečně se změnou korespondenční adresy a pracuje se na tom, aby se to již nestalo. Bližší informaci jsem nedostal, jen jsem si všiml, že ve zprávách se změna adresy tváří jako zpráva o věrnostní blokaci. To je vše, blíž může říct jedině pan W.
vlaju
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 13. 10. 2011 07:42

stepano píše:Nevíte jak je finanční skupina Wuestenrot (a popř. jiné banky působící u nás) zainteresována na řeckém dluhu?
UniCredit - 541,54 miliard USD v PIIGS (vlastní kapitál banky je 50,59 miliard USD)
Commerzbank - 67,38 miliard USD v PIIGS (vl.kap.banky je 14,6 mld USD)
KBC - 39,7 miliard USD (vl.kap.banky je 16,09 mld USD)
LBBW - 32,05miliard USD v PIIGS (vl.kap.banky je 13,94 mld USD)

Je zajímavý poměr vlastního kapitálu banky a expozice vůči PIIGS. Třeba u UCB to je 1070% (=desetinásobek vlastního kapitálu) :hm
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 13. 10. 2011 09:48

Tady je trochu obsáhlejší žebříček bank, ktreré se angažují v Řecku :
http://m.ceskapozice.cz/byznys/finance/ktere-banky-mohly-nejvice-%E2%80%9Ezahucet%E2%80%9C-v-recku
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod meir 13. 10. 2011 11:55

DoubleSix píše:UniCredit - 541,54 miliard USD v PIIGS (vlastní kapitál banky je 50,59 miliard USD)
Commerzbank - 67,38 miliard USD v PIIGS (vl.kap.banky je 14,6 mld USD)
KBC - 39,7 miliard USD (vl.kap.banky je 16,09 mld USD)
LBBW - 32,05miliard USD v PIIGS (vl.kap.banky je 13,94 mld USD)

Je zajímavý poměr vlastního kapitálu banky a expozice vůči PIIGS. Třeba u UCB to je 1070% (=desetinásobek vlastního kapitálu) :hm

Co treba trochu myslet. Unicredit ma centralu v Italii, tak je jasne, ze bude mit hodne aktiv tamtez.
UCB v CR na tom tak nebude. Vetsinu aktiv bude mit v CR.
meir
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DoubleSix 13. 10. 2011 12:45

meir : kolega se ptal na expozice bank v PIIGS, tak jsem mu uvedl tabulku.
Co se UCB týče, zajímavé je na tom to, že ta expozice vůči dluhopisům v PIIGS je 50% celkových aktiv banky ;-)
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 25. 10. 2011 14:12

Zajímavé, od 17.10. platí nové produktové podmínky spořícího účtu. V bodě 8 chybí věta:

Maximální počet fixací pro jeden účet jsou 3 fixace souběžně.


To znamená, že je opět možné založit více než 3 fixace.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wuestenrot 26. 10. 2011 13:49

Ano, je to tak.
wuestenrot
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků