běžný účet - jaký?

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Adule 23. 10. 2011 21:33

Jaký je v současné době nejlepší běžný účet?
Adule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod audis 23. 10. 2011 21:38

fio,
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 23. 10. 2011 22:08

Nejlepší účet je ten s nejvyšším zůstatkem. Ten je ale můj :D
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audis 23. 10. 2011 22:12

tvuj je můj!
Mohli bychom prosím vystoupit ihned z Evropské Unie?
audis
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 23. 10. 2011 22:44

mKonto u mBank
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 23. 10. 2011 23:34

To se tak všeobecně nedá říct.. Ani jeden totiž není úplně ideální.. stačí prolistovat pár vláken... Svou odpověď na budoucí účet nalezneš i ve vláknech o student. účtech..tam se to nakonec stejně zvrhne k těm "pro dospělé" :-) A tady myslím, že není třeba řešit po stopadesáté jedno a to samé
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 10. 2011 06:07

Pro kazdeho je nejlepsi ucet jiny, zalezi n tom, jake sluzby chces vyuzivat a kde bydlis (dostupnost bakomatu). K zakladni orientaci muze poslouzit muj (sice starsi) clanek www.mesec.cz/clanky/vyberte-si-bezpopla ... o-na-miru/.
Jinak se nespalis, kdyz budes vybirat z FIO, mBank, Zuno, Equa, Postovka (on-line konto).
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kalamancharo 24. 10. 2011 16:37

Viz. Patrik, ale všeobecně(!) nejlepší je fakt asi FIO :)
kalamancharo

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 10. 2011 17:16

SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Adule 24. 10. 2011 21:55

jeste se chci zeptat, jaky je rozdil u Zuno mezi embosovanou a neembosovanou kartou? obe by mely byt zdarma
Adule
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 10. 2011 22:00

Mě se nikdo na nic neptal a dostal jsem embossovanou. Ani v ceníku nevidím, že by vydávali neembossovanou.
Výhodou embosky je možnost platit i tam, kde nemají elektronický terminál, přes tzv. "žehličku", což je zároveň nevýhoda (bezpečnost, u malých transakcí není obchodník povinen ověřovat zůstatek na kartě a to, zda je či není blokovaná)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 24. 10. 2011 23:10

Zehličku jsem za 10 let zažil asi 3x, a to platím kartou tak 10x do měsíce... Zato už jsem v Tescu a Kauflandu párkrát slyšel "Vážení zákazníci, z technických důvodů nelze platit kartou", tak jsem jim nechal naložený vozík na ploše a šel do pr...yč.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 25. 10. 2011 07:58

Tak mě se před pár lety stalo, že jsem neembosovanou kartou nezaplatil v Německu na dálnici u benzínky.

K původnímu dotazu: neexistuje jeden nejlepší účet. Existují účty pro podnikatele a účty pro osoby (nepodnikatele). Jsou účty s hromadou služeb v ceně a jsou účty zdarma s některými běžnými službami skutečně zdarma. Jsou účty s lepším servisem, a jsou účty s rozumnými kurzy při placení v jiných měnách. A tak dále.

Dobře na to šel Patrik ve srovnání účtů zdarma: neexistuje průměrný klient, podle něhož by se daly tyto účty seřadit od nejlepšího k nejhoršímu. Resp. existuje, ale nejsi to Ty, já ani nikdo známý;-) Ale pro každý účet existuje klient, který získá za minimum poplatků (resp. zde zdarma) maximum služeb. Tohoto klienta si můžeme představit, a jde jen o to, kdo z nás se kterému z nich podobá.

Takže se podívej na výpis z minulého roku, a sepiš, kolik máš plateb příchozích, odchozích, kartou, výběrů z bankomatu, kolik z toho je v jiné měně než CZK, resp. odhadni, kolik toho tak bude třeba do budoucna (řešíš budoucí potřebu, nikoliv minulou), kolik ti tam měsíčně celkem přijde a odejde. Zda požaduješ kontokorent, kreditku, nebo třeba batůžek s logem banky;-)

Pak má smysl se bavit o konkrétních účtech.
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kamila Ondráčková 25. 10. 2011 11:06

Porovnali jsme účty nízkonákladových bank.
http://finexpert.e15.cz/air-era-equa-fi ... i-vybrat_1
Kamila Ondráčková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Joezbrna 25. 10. 2011 11:10

Jj, to je přesně ten příklad špatného srovnání. Průměrný klient :roll:
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků