Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2011 19:18

No jestli je to pro tebe velké plus, tak snad jedině v případě, že už dopředu počítáš s tím, že nebudeš splácet. Jinak nevím, proč by ti ta zástava měla vadit.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sniper76 3. 11. 2011 19:21

Opravy starších RD je asi opravdu lepší řešit přes stavebko.
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2011 19:43

Říká ti něco rozdíl mezi kozou a vozem? Zrovna já uvažuji, že si vezmu úvěr u SS - jsem před koupí bytu.

Takže banda primitivních zastánců primitivního kapitalismu si prosadila svoje.... Od výše úroků a naspořené částky se odvíjí rychlost přidělení úvěru, takže to bude znamenat jeho oddálení... A zase bude pár miliard navíc na rozkradení.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 11. 2011 20:23

Tomáš Marný píše:No jestli je to pro tebe velké plus, tak snad jedině v případě, že už dopředu počítáš s tím, že nebudeš splácet. Jinak nevím, proč by ti ta zástava měla vadit.

Ne, nemám Tvoje vidění světa. Jako plus( z mého subjektivního pohledu) to vidím z několika důvodů.
1. Byt bude můj. Můžu ho kdykoli prodat, bez jakýchkoliv komplikací a papírování.
2. Nemusím dokládat příjem, nemusím si nechávat vyplňovat žádné papíry od zaměstnavatele.
Nikdo mi mimo čestného prohlášení a náhledu do registrů nebude šťourat v soukromí.
3. Nemusím uzavírat žádné životní pojištění.
Ano, asi na úrocích zaplatím o něco navíc. Počítám ale, že budu splácet 7, max 10 let.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2011 20:37

Ad 1 - jen potvrzuje můj názor
Ad 2 - ano, je to samozřejmě strašlivá komplikace, zajít do mzdovky a nechat si potvrdit příjem. V normální firmě na to stačí 5 minut.
Ad 3 - patrně jsi trochu zaspal dobu, takových 7-10 let. Nebo ona ještě nějaká hypotéční banka vyžaduje životní pojištění?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 11. 2011 20:47

1. Tvůj názor respektuji. Je ale mylný. Nebo si myslíš, že by normální člověk riskoval exekuci na byt kvůli pár stům tisícům? Ano, i takových je dost, ty ale nepovažuji za normální. Nebo je to podle starého hesla podle sebe soudím Tebe? Promiň, nechci rejpat, ale Ty jsi začal. Názor, že člověk nechce dát byt do zástavy protože počítá s tím, že nebude splácet, je k smíchu.
2. Nejde o papírovou komplikaci. Prostě toto nechci z určitých důvodů absolvovat.
3. Pokud tomu tak není, rád si nechám poradit. Jsem zde přece na odborném fóru. Nemyslím si, jako někteří zde, že mám patent na rozum a vlastním klíče od všech zámků na zeměkouli. Tady se to prezentuje jako odborné fórum(ano, znalých je zde dost), ale malinko pokulhává taková ta kultura, kdy místo normální rady ve stylu je to tak, není to tak, tu někteří - a Ty mezi nimi často tazatele setřou. To asi bude nějaký komplex. Nevadí, já s tím nemám problém. Pokud už opravdu není potřeba životní pojištění, je to pro mne dobrá informace a za tu děkuji. Zatím jsem tyhle věci příliš nesledoval(čas se tomu věnovat, ještě nenastal), takže je tahle informace pro mně nová.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2011 20:55

Ad 2. - protože jsem měl tu pochybnou "čest" seznámit se se spoustou případů různých individuí, vyskytujících se v seznamu žadatelů o oddlužení, je pro mne prostě člověk, který nechce doložit své příjmy potvrzením ze zaměstnání, absolutně nedůvěryhodný. Ale třeba jsi jiný případ, něco jako neposkvrněné početí Panny Marie ;-).

Ad 3. To není komplex, to je zkušenost. Pokud chceš nakrmit hladového, nedávej mu ryby, ale nauč ho ty ryby chytat. Možná to podávám drsnějším způsobem (stejně jako Pohlreich), ale kdo chce, na mé trknutí si informace najde.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 11. 2011 20:56

jandaxx: mimochodem u čmss také potvrzení příjmů chtějí i u stavebka.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 11. 2011 21:20

Tomáš Marný píše:Ad 2. - protože jsem měl tu pochybnou "čest" seznámit se se spoustou případů různých individuí, vyskytujících se v seznamu žadatelů o oddlužení, je pro mne prostě člověk, který nechce doložit své příjmy potvrzením ze zaměstnání, absolutně nedůvěryhodný. Ale třeba jsi jiný případ, něco jako neposkvrněné početí Panny Marie ;-).

Ad 3. To není komplex, to je zkušenost. Pokud chceš nakrmit hladového, nedávej mu ryby, ale nauč ho ty ryby chytat. Možná to podávám drsnějším způsobem (stejně jako Pohlreich), ale kdo chce, na mé trknutí si informace najde.

Ad 2. Nejde o to, že bych nemohl, nebo s tím byl nějaký problém. Prostě nechci. A mám k tomu určitý konkrétní osobní důvod, který nemá souvislost s mojí schopností splácet, nebo nesplácet. Veřejně to tady vysvětlovat nechci.
Ad 3 Beru. Někdy lze ale opravdu normálně odpovědět na dotaz a nedělat z dotyčného pitomce. Když se někoho zeptáš na ulici na aresu, tak Ti taky neřekne kup si mapu. Ber to jen jako příklad, bez dalšího pitvání.

-- 3. 11. 2011 21:25 --
mikicz píše:jandaxx: mimochodem u čmss také potvrzení příjmů chtějí i u stavebka.

Nechtějí. Bylo mi mojí poradkyní při jednání řečeno, že pokud si půjčím do 500 000,- stačí čestné prohlášení + nahlídnou do registrů, jestli nemám škraloup. Předpokládám, že když jsem se jí přímo zeptal a ona bude mít zájem smlouvu o úvěru uzavřít, tak by mi přímo do očí nelhala. A já ani tak velkou částku potřebovat nebudu. Jedná se mi spíš o to, abych měl v rezervě určitou sumu na hotovosti a totálně se nevyšťavil. Proto si chci vzít úvěr ze stavebka. Navíc mám ještě starou smlouvu, kam dávám měsíčně určitou sumu už 9 let. I z toho je tedy pravděpodobně vidět, že nemám problém pravidelně měsíčně odložit nějakou částku.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2011 21:34

jandaxx píše:Když se někoho zeptáš na ulici na aresu, tak Ti taky neřekne kup si mapu.

Jak kdo. Mne se před léty ptala nějaká paní na ulici, kde je Anglická, tak jí říkám "Sice nevím, ale stále s sebou nosím příručku Vidlák ve městě, tak se podívám". Paní vytřeštila oči, já vytáhl z tašky plánek Prahy a sladce jí sdělil, že na rohu té Anglické právě stojíme :lol: .
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 11. 2011 22:00

jandaxx: no úvěr z stavebka u čmss jsem vyřizoval 3x a 3x chtěli potvrzení příjmu. Poprvé to bylo bez zástavy ale s požadavkem na ručitele (koupě družstevního bytu), podruhé úvěr na rekonstrukci se zástavou nemovitosti (byt převeden do OV) a potřetí při vyrovnání společného jmění manželů kdy to chěli po bývalé aby mohla převzít mojí část úvěru. Pokaždé to byly částky pod 500k. Samozřejmě pokud tam máš něco naspořené tak to určitš budou brát v úvahu.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 3. 11. 2011 22:13

Ještě se na to zeptám, ale přímo tuto otázku jsem položil poradkyni, tak nepředpokládám, že by mi do očí lhala, když má zájem smlouvu uzavřít. Suma, která je na stavebku, je za těch 9 let docela vysoká a téměř celou částku za byt hodlám financovat z vlastních zdrojů. Teď jsem doplatil úvěr za auto(ČSOB) a ani při uzavření úvěrové smlouvy po mně leasingovka nechtěla potvrzení. Stačilo čestné prohlášení. Poměr úvěru a akontace byl podobný s částkou za byt. Ne co do absolutní výšky částky, ale poměru hotovost vs úvěr. Většina v hotovosti, menší část na splátky. Takže i toto asi hraje svoji roli.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 11. 2011 22:18

raději si to ověř, abys nebyl překvapený
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 11. 2011 22:27

To jandaxx: fakt si myslíš, že má zájem uzavřít smlouvu na úvěr? Ani omylem, z toho kouká akorát průser. Nechci mluvit za všechny SS, ale "poradce" ČMSS má zájem uzavřít leda tak smlouvu o spoření, protože za to shrábne balík. A jakmile se pak vyskytne jakýkoli problém při splácení úvěru, zvysoka se na tebe vy... a odkáže tě na centrálu, protože z toho mu kouká akorát ztráta času. Osobní zkušenost.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 3. 11. 2011 22:52

Tomáš Marný: za úvěry pokud vím provize mají taky
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků