Stavební spoření a hypotéky

Stavební spoření, hypoteční, překlenovací a jiné úvěry, normy a předpisy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod jandaxx 4. 11. 2011 08:48

Uvidíme. Ještě jednou se na tuto konkrétní věc písemně zeptám a dám vědět. Myslím, že i z úvěru mají provizi. Když jsem s ní jednal a říkal, že by mi stačila částka cca 400 000,-, několikrát zmínila, že si mohu bez zajištění půjčit do půl milionu. A to včetně pouze čestného prohlášení o příjmu. Z toho vyvozuji, že mají provizi z částky, kterou SS půjčí. Čím vyšší suma, tím vyšší provize.
Nechci si půjčovat větší částku i z důvodu, abych měl určitou jistotu, že se splácením nevzniknou problémy. I proto jsem si stanovil horizont splácení max. 10 let.
jandaxx
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 14. 11. 2011 09:08

No ja ted koukam na jedno svoje stavebko, kde mam bonusovou smlouvu a tim padem nevyresene uroky, tzn. pokud ho vypovim bez uveru, tak mi pripisou dalsi bonus 1,5% navic. To je sice velmi prijemne, ale zaroven od letoska mi provedou zdaneni 15%, takze prijdu o peknych par tisic :-(
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod proof 15. 11. 2011 14:45

Nevíte někdo od kdy funguje internetbanking ČMSS ( https://www.mojeliska.cz ) ? Sice by tam nemělo jít nic nastavit, ale aspoň něco... Nějak jsem nezachytil žádné zprávy o zavedení této služby.

Nevíte jestli je to nějak zpoplatněné? Nenašel jsem k tomu skoro žádné informace; jen jak to založit. Jestli už to někdo má, může napsat co všechno tam jde zjistit? Jen stav účtu nebo i jednotlivé transakce? Díky.
proof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 11. 2011 15:14

Funguje cca 2 měsíce, mně poslali dopis s informací. Zpoplatněné to není (alespoň teda doufám ;-) ).

Jdou tam zjistit i transakce, tj. kdy připsali platbu, zálohu státní podpory a u spořicího účtu jsou i nepřipsané úroky ke dni, kdy na to koukáš.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod proof 15. 11. 2011 15:21

Poslali jen leták nebo rovnou i přístupové údaje? A pokud jsi o přístupové údaje žádal přes internet, za jak dlouho jsi je dostal? Přepokládám že dopisem do vlastních rukou... Ještě jednou dík.
proof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 15. 11. 2011 15:25

Poslali jenom návod, jak se zaregistrovat. Přístupové údaje dlouho nešly, tak jsem asi po měsíci volal na infolinku, slíbili, že je pošlou znovu a skutečně dorazily asi za 5 dní, obyčejným dopisem.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod proof 15. 11. 2011 15:33

Jn, ze startu se bohužel podobné věci stávají i bankám... Jinak už jsem našel, že by to mělo být bezplatné, viz "Stačí využívat bezplatnou službu mojeLiška – pasivní internetové bankovnictví ČMSS." na jejich stránkách http://www.cmss.cz/pro-klienty/mojeliska.html . Nějak jsem to předtím v tom reklamním textu přehlédl. ;-)
proof
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 15. 11. 2011 21:43

Nevypovidal nekdo z vas v posledni dobe stavebko? Pokud ano, jak dlouho realne trvala vyplata penez?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 16. 11. 2011 17:31

To je podle spořitelny. Já před půlrokem Wustenrot a dodrželi dohodu. Ale jsou spořitelny, kde si peníze drží celou výpovědní dobu a neanalyzují. Např. držet to u smlouvy se 3-4% se jim obecně nevyplatí. Je to o interních procesech... Myslím, že se ty doby budou spíš prodlužovat, jak to půjde postupně do kopru.

Navíc si moc nedokážu představit papírování kolem účelu výplaty st. podpory. A ještě jen za některé roky. V tom bude takovej maglajz, že to samo zhyne. Přitom, kdyby se to týkalo jen nových smluv, bylo by to fér a v pohodě.
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 16. 11. 2011 18:16

Premyslim prave, jak se toho od "toho odjebat". To znamena, dolepit pro maximalni statni podporu a jestli vypovedet pred koncem roku nebo pockat az na 1.1.2012.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 16. 11. 2011 18:25

S474N: A ty chceš zrušit tu bonusovou smlouvu od MP? Tak ty prý se ruší velice rychle, žádné 3 měsíce, zkrátka ať je ta pro MP extrémně nevýhodná smlouva rychle pryč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 16. 11. 2011 19:22

S474N píše:Premyslim prave, jak se toho od "toho odjebat". To znamena, dolepit pro maximalni statni podporu a jestli vypovedet pred koncem roku nebo pockat az na 1.1.2012.

Tak rozhodně ještě dolepit pro maximální státní podporu i v roce 2012 a hned poté výpověď, to vše stihneš v lednu 2012.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 11. 2011 19:32

filip893: no tech smluv je vic. U te bonusovky me stve tech 15% z nepripsanych uroku, takze si stat nakonec prijde sve.

ultima__ratio: ano, to je varianta, kterou planuji udelat. Hned ze zacatku roku nalit penize a vypovedet. Jinak jak to tak vidim, tak z hlediska "terminace" penez na 6 let nema smysl uz tento produkt ani zakladat.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 16. 11. 2011 19:49

Ještě je zde jeden problém, který se zatím nikde neřešil (nebo jsem to nikde neviděl). Pro přidělení úvěru je důležité tzv. hodnotící číslo (některé spořitelny to možná nazývají jinak), přičemž jednou z veličin pro jeho výpočet jsou právě úroky. A kvůli zhovadilému nápadu Kradouska budou úroky kvůli zdanění nižší, tj. nejspíš bude pomaleji narůstat i hodnotící číslo. Což třeba u lidí s meziúvěrem znamená oddálení přidělení řádného úvěru a tedy zaplacení pěkných pár tisíc na úrocích z meziúvěru navíc...

Takže nám nezbývá než věřit, že přísloví "Na každou svini už se vaří voda" a "Boží mlýny melou pomalu, ale jistě", jsou pravdivá. I když to tak zatím vůbec nevypadá.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 11. 2011 20:00

Ja nastesti uver nechci, takze to se me netyka. Chci se odjebat od uzamcenych penez, protoze se desim, co tam jeste vymysli.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků