Datova schranka pro soukromou osobu

Co, kdy, proč a jak správně zdanit. Rady, tipy a návody pro všechny podnikající subjekty v ČR

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 16. 12. 2011 15:56

Neresil nekdo z vas DS pro soukromou osobu? Jake to ma vyhody je docela jasne, ale spis me zajimaji hlavne ty nevyhody. Nicmene klidne pridejte i vyhody, treba mi neco uniklo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 16. 12. 2011 17:43

Já hlavně žádné výhody nevidím a zatím jsem se nesetkal s nikým, kdo by to jako soukromá osoba měl.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 16. 12. 2011 19:00

Nevýhoda je že člověk musí někam osobně (protože většina lidí nemá elektronický podpis na rodné číslo ale na IČ nebo jako zaměstnanec).

A pak hlavně státní organizace netuší, že by se nejdřív měli podívat zda dotyčný má či nemá datovou schránku a rovnou to pošlou poštou.

A taky katastrofa je, že neexistuje jedna datová schránka pro podnikání i nepodnikání. Ona dokonce neexistuje ani jedna datová schránka pro podnikání, např. daňový poradce, který současně je živnostníkem má jednu datovou schránku na své IČ a druhou na evidenční číslo daňového poradce :roll:

Ale pokud se stát naučí doručovat do datové schránky tak to bude ráj na světě (především pro nás co nebydlíme tak kde máme trvalé bydliště, kde pošta funguje o víkendu pouze v sobotu od 8:00 do 10:00).
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 12. 2011 19:02

Rop: tak to prvni neberu jako nevyhodu, proste to tak je, stejne jako u zakladani uctu atd.

Tim spise je to potom pruser prave statni organizace, protoze ze zakona musi posilat do DS, pokud ji dotycny ma.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rop 16. 12. 2011 19:20

Nemusí. Pouze "přednostně doporučuje". Ale nemusí.

Podnikatelskou datovou schránku jsem si zřídil z domu díky elektronického podpisu :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 12. 2011 20:13

:arrow: http://portal.gov.cz/wps/portal/_s.155/ ... s=50#10821

§ 17
Doručování dokumentů orgánů veřejné moci prostřednictvím datové schránky
(1) Umožňuje-li to povaha dokumentu, orgán veřejné moci jej doručuje jinému orgánu veřejné moci prostřednictvím datové schránky, pokud se nedoručuje na místě. Umožňuje-li to povaha dokumentu a má-li fyzická osoba, podnikající fyzická osoba nebo právnická osoba zpřístupněnu svou datovou schránku, orgán veřejné moci doručuje dokument této osobě prostřednictvím datové schránky, pokud se nedoručuje veřejnou vyhláškou nebo na místě. Doručuje-li se způsobem podle tohoto zákona, ustanovení jiných právních předpisů upravující způsob doručení se nepoužijí.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 16. 12. 2011 20:19

Já právě to ve státní instituci používám jako zaměstnanec, ze začátku jsem u fyzických osob ověřoval, jestli nemají datovou schránku, ale už jsem s tím přestal, protože to neměla nikdy ani jedna osoba, které jsem potřeboval něco poslat. Nemají to ani ti co podnikají jako OSVČ na své ičo, nemají to ani advokáti nebo akdvokátní kanceláře, s kterými jsem komunikoval, prostě nikdo to dobrovolně nemá. Mají to pouze firmy a státní instituce, protože to jsou povinni mít ze zákona. Už se mi ale stalo, že jsem musel některým státním institucím posílat zásilku znovu faxem, protože jim datová schránka nefunguje či co i když mě to vyhodilo potvrzení, že jim to do datové schránky přišlo.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 16. 12. 2011 20:28

Od kdy je MP statni instituce?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 16. 12. 2011 23:04

ultima__ratio píše:Já hlavně žádné výhody nevidím a zatím jsem se nesetkal s nikým, kdo by to jako soukromá osoba měl.


Vyhody to samozrejme ma a velke, konkretne dve:

a) chrani proti podvodum s falesnym vymahanim/exekucemi
b) velmi casto chrani proti zasilkam, ktere clovek nechce dostat (pokuty, predvolani)
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 16. 12. 2011 23:24

Dusan: ad b) myslíš tím to, že úřad nedoručil do DS takže se napadne neplatné doručení?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 17. 12. 2011 00:29

Napadnout může leda doručení fikcí.
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dusan 17. 12. 2011 10:07

Presne tak. Pokud ti to urad nedoruci do datove schranky a ty neprevezmes papirove zasilky, tak urad nemuze uplatnit fikci doruceni. A je pak celkem vyhodne pro adresata, kdyz urad v blahove vire, ze fikci doruceni muze pouzit pokracuje v rizeni nacez jim adresat po roce oznami, ze jejich rizeni je neplatne od sameho pocatku a ze prestupek je mezitim promlcen.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 17. 12. 2011 12:17

Dusan: ano, to je prave zasadni benefit a vyhoda, ktery v tom vidim.

Ale co ty nevyhody?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ultima__ratio 17. 12. 2011 12:19

No nevýhody budou asi nějaké ty poplatky ne? Nebo to je vše zdarma?
ultima__ratio
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 17. 12. 2011 14:25

ultima__ratio: to bys mohl vědět, jak je to s poplatky, ne?
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků