Inkaso strženo v sobotu

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 12. 2011 09:57

Koukám do výpisu transakcí ve Fio a zjišťuji, že SIPO (ČSOB) a ještě dvě další inkasa (obě KB) byly stženy 10.12.2011 - TEDY V SOBOTU :shock: . To se mi ještě nikdy nestalo?
Vám se už stalo, že by proběhly inkasa v sobotu?
Nebo se jedná jen o chybu ve Fio, že žádost o inkaso přišlo v pátek 9.12, ale oni to zrealizovali až v sobotu?
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 12. 12. 2011 10:43

V sobotu asi nejede CERTIS (leda by se něco změnilo), takže v sobotu se to spíše pouze zaúčtovalo, ale do ČNB to putovalo ve všední den.
Všechny inkasa mám jinak s datem pondělí-pátek.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 12. 12. 2011 10:54

Mně se to taky nikdy nestalo, pokud to vychází na víkend nebo na svátek, strhne se následující pracovní den.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 12. 2011 11:13

Tady je důkaz, taky jsou koukal jako puk na datum té transakce:
Obrázek
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 12. 12. 2011 11:29

i mně fio strhlo SIPO v sobotu.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 12. 12. 2011 13:22

Manželovi se na Ge strhlo SIPO také v sobotu - nikdy se tak zatím nestalo a strhávalo se vždy v pracovní den.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 12. 12. 2011 13:41

Mně je vcelku jedno, jestli se SIPO strhne v sobotu nebo v pracovní den, ale radši bych, kdyby se mi strhlo až třeba 15. dne v měsíci, místo tak brzo. Psal jsem do Fio, ale je to věc pošty.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 12. 2011 13:47

Také mám pocit, že se SIPO dříve strhávalo až kolem 14.dne v měsíci.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tokram 12. 12. 2011 14:04

iguka píše:Mně je vcelku jedno, jestli se SIPO strhne v sobotu nebo v pracovní den, ale radši bych, kdyby se mi strhlo až třeba 15. dne v měsíci, místo tak brzo. Psal jsem do Fio, ale je to věc pošty.


Já myslím, že to není věc pošty, ale banky. Pošta rozpis SIPO posílá standardně 8. v měsíci a je na bankách, kdy klientům odečtou peníze a pošlou poště. Diskutovalo se to kdysi kvůli mBank, která to hned od 9. začala strhávat a při nedostatku prostředků to zkoušela ještě x následujících dní. Potom to změnili a zkouší poprvé až 15. a podruhé nějak 23. Čili změnu udělala banka, pošta jim to posílá pořád stejně.
tokram
Návštěvník

Odeslat příspěvekod iguka 12. 12. 2011 14:20

DoubleSix píše:Také mám pocit, že se SIPO dříve strhávalo až kolem 14.dne v měsíci.


za poslední 4 měsíce se mi strhlo vždy 10.


Zpráva z FIO:

Dobrý den,

SIPO je nástrojem České pošty, a.s. a tato rozhoduje ke kterému dni bude provádět inkaso. Aby bylo SIPO řádně zpracováno, vždy v den splatnosti SIPO, tj. k 10. dni nebo 20. dni každého měsíce, musí být na účtu dostatek peněžních prostředků potřebných ke krytí platby SIPO.

Pokud tedy nebude Váš účet k 10. dni v měsíci likvidní, SIPO Vám neodejde a zopakuje se v den 20.. Samotné určení termínu, kdy má Vaše SIPO probíhat, ovlivnit neumíme.

S pozdravem,
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DoubleSix 12. 12. 2011 14:58

Koukal jsem do výpisů za rok 2008 a tam se SIPO strhávalo kolem 14.dne v měsíci.
DoubleSix
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 12. 12. 2011 15:07

Napsal jsem ještě na poštu, tak uvidím, jak se vyjádří, jestli se náhodou Fio za ni neschovává.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod iguka 16. 12. 2011 11:32

Vyjádření z České pošty:

Dobrý den,

platbu SIPO Vám z účtu inkasuje Vaše banka, nikoli Česká pošta.

Začátkem měsíce (kolem 3 - 4 dne) Česká pošta zasílá všem bankám požadavek na inkasování plateb SIPO.
První inkasní termín musí banky České poště předat do 15. dne v měsíci a druhý inkasní termín musí banky předat do 23. dne v měsíci. Česká pošta nezná účty klientů a platby z účtu neinkasuje.
Banka inkasuje platby SIPO z účtu svých klientů na svůj sběrný účet a poté k nám platby zasílá pod jednou hromadnou částkou. Následně se platby párují na spojovací čísla klientů a poté jsou automaticky rozúčtovány na účty organizací, které poplatky na SIPO předepisují.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod audiobullys 16. 12. 2011 11:45

postovka strhnuto 14.12. i 14.11. ,
jinak v sobotu mi strhava banka sama pro sebe naky polozky.
jestli to fio taky nepotrebovalo pro sebe pro vikendovy obchodovani
Daň ze samostatného myšlení nebyla dosud zavedena jen proto, že by to byl příjem pro stát zcela zanedbatelný.
audiobullys
Diskutér

Odeslat příspěvekod iguka 22. 12. 2011 08:29

včera jsem to s nimi zase řešil, aby mi strhávali inkaso až 12. dne, odmítli. Je mi to jasný, všem strhnou peníze 10. dne, pak je podrží, a až 15. dne dávají poště.
iguka
Nadšenec
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků