Raiffeisenbank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod 4honza 18. 8. 2011 09:57

Není ta Volksbank málo globální? Ještě míň globální než Rajfka? Tímhle se tu vůbec nechlubte :D
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 8. 2011 10:01

Hlavne, ze obe delaji zahranicni platby pres Deutsche bank s cimz souvisi (neopravnene) uctovani expresniho priplatku v pripade prichozich plateb pres TARGET2 (od FIO)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xtonda 1. 9. 2011 09:41

Ode dneška se snižuje úroková sazba na spořicím účtu eKonto Flexi při výpovědi 14 dní a zůstatku od 500 k do 30 M z 2,5 % na 2,0 %.
xtonda
Diskutér

Odeslat příspěvekod dr._lukas 7. 12. 2011 19:55

Váš telefonní bankéř právě vyřizuje požadavek klienta, který se dovolal před Vámi.. A toto slyším už druhý večer :-D

Není nad banku inspirovanou klienty :-D ... Když volám do KB, projdu automatem a hned s někým mluvím ;-]

-- 7. 12. 2011 20:02 --

po 12 minutách spojen :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 7. 12. 2011 20:57

Zvlastni, my tam volali pred cca 20ti minutama a zvedli to na druhe zazvoneni.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod akcius 22. 12. 2011 22:24

Jen upozorním na "fičuru " v Rajfce , kterou jsem zjistil : jedna známá požádala půjčku u rajfky přes web epůjčky , vše bylo schváleno , byla pozvána na pobočku v Olomouci k přinesení potvrzení o příjmu a podpisu smlouvy, ale nastal problém.Je jí 43 let, je v inv. důchodu,(pár tisícovek) , ale má příjem z pronájmu 4 bytů (spolumajitelka činž. domu).Příjem z pronájmu ale Rajfka neuznává !!!, takže i když chodí mé známé na účet mnoho let přes 20 000 ,- měsíčně za pronájmy, Rajfka (jako jedna z mála, jak jsem informoval v jiných bankách) neuzná ani korunu !!
Neměla by se tato banka nechat inspirovat klienty ???
Hezké Vánoce.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vpe 23. 12. 2011 12:33

"jako jedna z mála, jak jsem informoval v jiných bankách"

Muzes ty banky, ktere prokazatelne uznavaji prijem z pronajmu vypsat?
Ony to posuzuji imho dost individualne a nevyzpytatelne. Navic jake potvrzeni - to ze nekomu nekam chodi penize nic neznamena, museli by zkoumat smlouvy a vse zhodnotit (da se to snadno podvrhnout) a to je prilis komplikovane vetsinou, podle me je a bude tendence se techto klientu zbavovat a naklady snizovat unifikovanosti procesu...

Problem prescoringu je a bude, ze nahled do registru stoji $$$ a banky ho udelaji vetsinou (nebo vzdy) az pri osobni schuzce (aby setrili naklady). Je lepsi tam predem klienta nalakat, nez ho predem odradit...
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franko_cz 23. 12. 2011 15:16

akcius píše: ale má příjem z pronájmu 4 bytů (spolumajitelka činž. domu).Příjem z pronájmu ale Rajfka neuznává !!!

Čím dokládala ty příjmy, daňovým přiznáním za x let zpátky nebo jen smlouvou že jí patří kus baráku?
franko_cz
Diskutér

Odeslat příspěvekod akcius 24. 12. 2011 16:52

Nic nedokládala, nezajímalo je to..prostě takové příjmy neuznávají a basta.Jinak samozřejmě má smlouvy o pronájmu s nájemníky, částky v nich uvedeny a chodí na účet..banky, které bez problémů uznávají tyto příjmy jsou :ČSOB,(tzn. i Poštovka), Česká spořitelna a také např. Wuestenrot (tam uznali i částečný invalidní důchod !!!) - tam si nakonec vzala Americkou hypotéku 500 tis., bez problémů dostala.Splatnost do 70 let, (to je málokde ) a nemusí mít další účet u jiné banky, jak to některé banky požadují...
Také jsem zjistil , že příjmy z pronájmu neuznávají všechny 3 nejhorší banky v ČR (dle mých zkušeností) , tj. kromě Rajfky také GE Money a Komerčka, jinde jsem už nepátral.
akcius
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 25. 12. 2011 01:12

Prostě banka inspirovaná klienty :-) Žena u nich používá běžný účet, protože má FIO na lejno platební karty.. Ale, že bych přemýšlel, že bychom někdy v budoucnu vzali od Raifky něco víc, tak to asi ne.. Když jsme před 4 lety brali hypo, tak měla RB o 1%-1,5% nadsazené hypotéky než jiné banky
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 25. 12. 2011 09:03

To bylo zjevne kvuli tem 25 tisicum, jak jsem psal vyse.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vpe 21. 1. 2012 22:26

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonom ... tni-karty/

no a chutovka je, ze ostatni banky, ackoliv maji stejny problem, se rozhodly karty nevymenovat, anebo pry jen nektere, pouzite na te one problematicke benzinove stanici :-)
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod LGA 30. 1. 2012 06:41

Také pátek. Po cestě domů návštěva rodného města. Náhlá nutnost vybrat cca 4000 Kč. První bankomat po ruce : "Transakce byla stronována" tak opodál "domovský bankomat" : "Transakce byla stronována" ... kruci ráno bylo na účtu sto litrů....návštěva pobočky (podotýkám té kde je z historických důvodů veden účet) ...dotaz ...po půl hodině... z bezpečnostních důvodů jsme Vám kartu vyměnili za novou a tuto zneplatnili....nojo, ale já žádnou novou nedostal a ani mne nikdo neinformoval....ano máte pravdu o odeslání nové karty nemáme záznam....asi chyba v systému omlouváme se... já notak jí pošlete a dejte potřebné 4000 z pokladny a buďte rádi, že to nastalo až dnes páč včera jsem kartou platil hotel mimo republiku a potíže s kartou by byly velmi nepříjemné ....OK dáme 4000 ale předložte občanský průkaz...nemám mám jen pas a řidičák a kartu a vizitky a kufr se jmenovkou páč jsem na cestě ze zahraničí....hmm tak nedáme páč hotovost jedině proti občance.....to snad ne...byla to Vaše chyba přeci že jste mne neinformavali, tak buďte pružní... mám i číslo OP napsané v notebooku....ne ne pane nejde to TO JE VÁŚ PROBLÉM ŽE SEBOU NEMÁTE OP KDYŽ CHCETE VYBÍRAT V HOTOVOSTI...najednou se ocitá ***** kravata v mé ruce obličeje jsou blízko sebe a křičím "to si děláš ***** ***** ?!!!!!" a pár dalších nadávek...přikulhává bezmocnej dědek z ostrahy a uvědomuju si, že se blíží průser a tak holt ***** pouštím, vyhrožuje něco jako o polici a podobně ...seru na něj posbírám se své věci a odcházím......po cca měsící ruším účet u RB a stále čekám jestli budou mít kule mne zažalovat páč identitu maj a kamery tam jsou určitě taky...už je to přes rok a nic.....asi se tím nechtěj moc chlubit.

zdroj: http://www.dfens-cz.com/komentare.php?akce=fullview&cisloclanku=2012012902&lstkom=390394#kom390394

Osobně mám za to, že pas nahrazuje OP :hm
LGA
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 30. 1. 2012 08:01

Tak ho zkus vytasit na poště, až si půjdeš pro doporučený dopis.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod xls 30. 1. 2012 08:22

Tam jsem ho tasil v pohodě (právě v situaci, kdy jsem se přestěhoval, potřeboval jsem vyzvednou poštu zaslanou na starou adresu a nechtěl jsem dráždit s občankou s jiným bydlištěm). Nikdy mi ho neodmítli.
xls
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků