Air Bank

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod netuptul 1. 1. 2012 21:42

Možná, ale že to špatně chápu...a že tzv.ověřovací mód je platný pouze v aktuálním přihlášení v IB a je to kvůli tomu, že kdybych zadával více příkazů, tak abych nemusel pořád opisovat ověřovací kódy zaslané prostřednictvím SMS (banka by samozřejmě ušetřila, ale to by mi bylo v tomto případě jedno a těch 5 korun, no to je sprosťárna, o tom žádná).

Pokud se odhlásím a znovu přihlásím a budu chtít zadat další plat. příkaz přijde nová ověřovací SMS?

Pokud by to bylo takhle, tak bych to chápal a bylo by to samozřejmně v pořádku!

Ale sám s tím zkušenost, nemám.
Proto se ptám: víte někdo, jak to tedy je?

Dík
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 1. 2012 04:12

Problem je, ze utocnik ti muze tzv. odcizit session. Proste ty budes zadavat jeden prikaz a on se ti tam propasuje s dalsim, ktery uz nebude muset podepisovat. Neni to zrovna vec pro tzv. script kiddies, ale take ne nemozna.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gandalf007 2. 1. 2012 09:37

Netuptul: Protože to zatím nikdo doslovně nepotvrdil - je to přesně tak, jak píšeš. Po ukončení relace v IB a při každém dalším přihlášení obdržíš před první platbou znovu autorizační sms. Jediná skulinka pro podvodníky je tu jak píše Patrik a pravděpodobnost podobné akce zřejmě AB vyhodnotila jako mizivou.
Gandalf007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 2. 1. 2012 11:14

netuptul: co resis? Pokud neautorizujes transakci, tak je to problem banky a nikoliv tvuj. Takze reklamace a at se snazi voni.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod netuptul 2. 1. 2012 14:35

Tak, tohle mi dnes odepsali z AB:



Dobrý den,

děkujeme, že jste nám napsal.
Potvrzení jednorázových plateb probíhá přes sms kód, který je Vám zaslán na uvedené a jedinečné mobilní číslo.
Věříme, že s našimi službami budete spokojený.

Přejeme Vám pěkný den.


Petr Němec / Správa klientských účtů
Air Bank / člen skupiny PPF

O ověřovacím módu, nenapsal pan správce účtů, ani fň...
Tak, buď už je to jinak, nebo vážně nevím...
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 2. 1. 2012 15:33

vhoď dotaz na stránky facebooku, tam odpovídají celkem pružně
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 2. 1. 2012 18:25

Ano prvni platba se potvrzuje sms ostatni prihlasovacim kodem pri odhlaseni z inter.bankovnictvi a dalsim prihlaseni pri platbe to jde zase pres sms
Tielk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod netuptul 2. 1. 2012 19:06

Tielk: díky :-).
netuptul
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Tielk 3. 1. 2012 16:33

NZ ;-)
Tielk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Franklin 3. 1. 2012 16:36

"Tielk"... Copak mi tento sled písmen jen připomíná? Kdepak jsem tohle už viděl? :-D
Franklin
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 1. 2012 17:36

...taky jsem koukal kdo se to po me opici, ale ja to fakt nejsem :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tielk 4. 1. 2012 19:22

Je tak to se omlouvam ze jsem nekoho napodobil to nebylo v umyslu jen jsem to pouzil jako nejrychlejsi odpoved .Jinak Air banka ma problem se sablonama kdo posle penize pres sablonu nepropise se mu var mozna i konst symbol a platba se nepriradi snad by to melo byt do patku ok.
Tielk
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marvy 5. 1. 2012 15:29

Jak je na tom karta Airbank v EU?..už to někdo prubnul? :D
marvy
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 5. 1. 2012 15:55

Na me nekoukejte, ja bych dostal krec do ruky, kdybych mel pouzit neco jineho nez Axu :)
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fremantle 5. 1. 2012 23:04

marvy píše:Jak je na tom karta Airbank v EU?..už to někdo prubnul? :D

Já jsem zkoušel před svátkama pouze změnu PIN na Slovensku v bankomatu Erste (Slovenská sporiteľňa), povedlo se (předtím jsem PIN ještě neměnil), poplatek stržen následující pracovní den. Platit ani vybírat jsem ale už nezkoušel.
fremantle
Inventář

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků