Asketický život

Životní cyklus uživatele peněz

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 11:34

A o čem se tu tedy bavíme? O tom, že má být ženská: samostatná - vydělat si na vše sama, k tomu by mohla porodit děti (mimochodem je to vždy rod mužův, který se tím zachová), ty děti by si pravděpodobně mohla sama finančně zaopatřit. A k tomu by mohla obskakovat chlapa, který si hraje na vlastním písečku sám za sebe?

Pokud je to takto a ten chlap doma vaří, pere, uklízí, přebaluje, krmí, vychovává, v noci vstává, udělá ve vlastní režii nákupy a stíhá k tomu chodit vydělávat, tak máš asi pravdu.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 1. 2012 12:08

Tohle uz je Patriku trochu moc. V podstate mas asocialni chovani. Je to S474Novo oblibene "halire delaji talire" ( ktery je samo o sobe trochu ujety ) dohnane do tak krajnich mezi, ze to az pekny neni.
Dulezite je penezi neplytvat, ale ve chvili kdy penize prestanou byt prostredkem, a zacnou byt cilem, tak je neco spatne.

Ja byt zenska, tak od tebe taky utikam. Pripadal bych si jak nakladovy stredisko v SAPu a ne jako partner. A ty bys byl jako kontroler co spravne rozpocitava naklady.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miho 22. 1. 2012 12:08

Tak jsem si udelal analyzu a uz vim, kde mi utikaji penize.

*) Bydlim sam v druzstevnim 4+1+garaz -> 70 000,- na rok vcetne tepla a vody. Ted bych se vesel do 1+1 ale do budoucna ne a stehovat se 2x, 2x prodavat a 2x kupovat byt se mi asi nevyplati.

*) Jidlo .Tady priznavam, ze nesetrim na ukor kvality. Sporadam spoustu zeleniny (za den padne treba hadovka, kvetak, pul kila rajcat, pul kila papriky a to uz je 70,- ted v zime) a ovoce. Zboznuju kesu orisky, jejichz cena sla za posledni 2 roky z nejakeho duvodu asi na trojnasobek. Dale piju hodne kvalitniho sypaneho zeleneho caje a to take leze do penez. Suma sumarum 70 000,- za rok + 5000 doplnky stravy (mam jatra s vyrobni vadou tak bastim nejake pripravky na to)

*) Darky 24 000,- Velka rodina ;-)

*) Elektrina 16 800,- To ty pocitace a homeoffice ;-)

*) Internet doma + v mobilu 12 000,- potrebuju pro praci, s tim nic nenadelam

*) Plavani+sauna 8 500,- snazim se 2x tydne pokud to z casovych duvodu jde. casto nejde jinak by tady bylo jeste vic...

*) 8 500 software (PC, Mac, Android, jsem stedry pro Humble Idnie Bundle...)

To je v prumeru 18 k/mesic. Zbytek (plyn, mobil, radio/tv/bankovni poplatky, odvoz odpadu, obleceni, vybaveni domacnosti, dovolena, kultura, duchodove,...) dela zbyle 2 tisice.

Kdyz tak na to koukam, tak abych neosidil sve blizke (darky), sve telo (jidlo, plavani), pracovni prostredi (internet, elektrina) tak bych mohl usetrit reknemez 700 za software a 300 z tech zbylych 2000 takze tisicovku mesicne to je 5 %. Takze preci jen neziju tak rozhazovacne, jak jsem si myslel, uff ;-)
Oh dear, I really ought to do something. But I am already in my pyjamas...
miho
Hlavní administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SocPredator 22. 1. 2012 12:53

kamey píše:A o čem se tu tedy bavíme? O tom, že má být ženská: samostatná - vydělat si na vše sama, k tomu by mohla porodit děti (mimochodem je to vždy rod mužův, který se tím zachová), ty děti by si pravděpodobně mohla sama finančně zaopatřit.


O tom, že požadavek na určitou finanční gramotnost partnerky není extrémní. O dítě a další rodinné záležitosti by se samozřejmě starali společně, to nevím, kdes vymyslela, že by se o něj měla starat sama? Ale jsme off topic, rozjeli jsme tu paralelní vlákno o vztahu a jeho ekonomických modelech. Na studii je pak, jestli to má vliv na 50% rozvodovost; já osobně si myslím, že to je velké téma a dost podceňované ;-)
Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí
SocPredator
Diskutér

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 1. 2012 13:18

kamey píše:(mimochodem je to vždy rod mužův, který se tím zachová)

S Patrikem nesouhlasim, ale tohle mi teda taky prijde trochu mimo. Dite je snad spolecne, ne? A DNA je pul napul kazdopadne. Prijde mi jakobys tvrdila, ze dite je "darek" pro chlapa.
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jack111 22. 1. 2012 13:18

No tak má jiný koníčky než vy, jiný priority. To je toho.
Nechápu smysl tohoto vlákna. Být to o mě, už jen jeho existence bez diskuze by mě urážela.
Jack111
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 1. 2012 13:41

Noclaf píše:Tohle uz je Patriku trochu moc. V podstate mas asocialni chovani. Je to S474Novo oblibene "halire delaji talire" ( ktery je samo o sobe trochu ujety ) dohnane do tak krajnich mezi, ze to az pekny neni.
Dulezite je penezi neplytvat, ale ve chvili kdy penize prestanou byt prostredkem, a zacnou byt cilem, tak je neco spatne.

Ale já si kupuji co chci, jen prostě shodou okolností toho nechci tak moc. Peníze se mi pak hromadí už jen jaksi "mimochodem" :)
Noclaf píše:Ja byt zenska, tak od tebe taky utikam. Pripadal bych si jak nakladovy stredisko v SAPu a ne jako partner. A ty bys byl jako kontroler co spravne rozpocitava naklady.

No aspoň nezažiju slasti rozvodu :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 13:44

SocPredator píše:
kamey píše:A o čem se tu tedy bavíme? O tom, že má být ženská: samostatná - vydělat si na vše sama, k tomu by mohla porodit děti (mimochodem je to vždy rod mužův, který se tím zachová), ty děti by si pravděpodobně mohla sama finančně zaopatřit.


O tom, že požadavek na určitou finanční gramotnost partnerky není extrémní. O dítě a další rodinné záležitosti by se samozřejmě starali společně, to nevím, kdes vymyslela, že by se o něj měla starat sama? Ale jsme off topic, rozjeli jsme tu paralelní vlákno o vztahu a jeho ekonomických modelech. Na studii je pak, jestli to má vliv na 50% rozvodovost; já osobně si myslím, že to je velké téma a dost podceňované ;-)


Z pohledu Patrika by se měla žena být schopná finančně postarat o sebe v době těhotenství, a posléze i o dítě - hlavně ho finančně ani jinak nezatěžovat a neomezovat. Sorry, ale takto je to tu psáno.

Noclaf píše:
kamey píše:(mimochodem je to vždy rod mužův, který se tím zachová)

S Patrikem nesouhlasim, ale tohle mi teda taky prijde trochu mimo. Dite je snad spolecne, ne? A DNA je pul napul kazdopadne. Prijde mi jakobys tvrdila, ze dite je "darek" pro chlapa.


Naprosto odlišně pochopeno. Zkuste se pánové zamyslet. Pokud se tu bavíme o vztahu - rodině, tak jak je celá staletí zažitá. Ne dnešní dobu a partnerství. Kdo máte sourozence a jste bratr/sestra. Pokud jste oba vdaná/ženatý a máte děti, čí rod pokračuje v které rodině? Pokračuje v rodině muže(bratra). Děti vaší sestry jsou brány jako pokračovatel rodiny jejího muže.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 22. 1. 2012 13:44

Patrik: nekecej, nekupujes si co chces, radeji se presvedcis ze to nechces. Viz mobil. Tvrdils ze chces novy mobil s wifi, ale nesel sis ho koupit, misto toho jsi ho pul roku somroval az se nasel nekdo kdo ho vymeni za flasku :P
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 13:45

PatrikChrz píše:
Noclaf píše:Tohle uz je Patriku trochu moc. V podstate mas asocialni chovani. Je to S474Novo oblibene "halire delaji talire" ( ktery je samo o sobe trochu ujety ) dohnane do tak krajnich mezi, ze to az pekny neni.
Dulezite je penezi neplytvat, ale ve chvili kdy penize prestanou byt prostredkem, a zacnou byt cilem, tak je neco spatne.

Ale já si kupuji co chci, jen prostě shodou okolností toho nechci tak moc. Peníze se mi pak hromadí už jen jaksi "mimochodem" :)
Noclaf píše:Ja byt zenska, tak od tebe taky utikam. Pripadal bych si jak nakladovy stredisko v SAPu a ne jako partner. A ty bys byl jako kontroler co spravne rozpocitava naklady.

No aspoň nezažiju slasti rozvodu :)


No a bohužel vidíš, že všechno si prostě nekoupíš.
Bohatí penězi, chudí duchem.
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 1. 2012 13:53

kamey píše:Naprosto odlišně pochopeno. Zkuste se pánové zamyslet. Pokud se tu bavíme o vztahu - rodině, tak jak je celá staletí zažitá. Ne dnešní dobu a partnerství. Kdo máte sourozence a jste bratr/sestra. Pokud jste oba vdaná/ženatý a máte děti, čí rod pokračuje v které rodině? Pokračuje v rodině muže(bratra). Děti vaší sestry jsou brány jako pokračovatel rodiny jejího muže.

- A neni dulezitejsi jak to vnima ten par, nez jak to vnima okoli? ;)

PatrikChrz píše:No aspoň nezažiju slasti rozvodu :)

Ja uz chapu. Necekas ty cekas od vztahu totez co od banky? Ze si prectes Zeniny vseobecne obchodni podminky a cenik, udelas si nejakou soukromou case study, v excelu nacrtnes plan na x dalsich let a budes v prubehu kontrolovat rust sve investice a opravnenost kazde nakladove polozky...? ( trochu jako v Basnicich )
To je tak priserne nudne predstava! Do vztahu clovek musi jit i srdcem. Kdyz tomu neveris, ale jenom pocitas, tak je to konecna. A ono i to riziko a obcasna nepredvidatelnost je korenim, ktere cloveka obcas sice stve, ale jindy zase vzrusuje. Alespon tak to mam teda ja. :D
Naposledy upravil Noclaf dne 22. 1. 2012 13:59, celkově upraveno 1
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qazik 22. 1. 2012 13:55

ty tady vriskas, jako by ti Patrik uz poslal nabidku k snatku, nebo co... :-D Coz se zatim nestalo, takze muzes byt v klidu. A pripadne odmitnuti si schovej az na tu chvili, kdy nekdo projevi zajem, do te doby je to ponekud bezpredmentne... ;-)

kamey píše:Proč bych jako ženská nechtěla doma někoho jako "PCH":

Protože život není jenom o tom, že se s někým seznámím a zajdu s ním do kina, zatancovat si, posedět s přáteli na pivu. To co jsem právě popsala by s takovým člověkem nešlo. Takže co bych měla za život v té lepší části?

Každá normální ženská nehledá IDOLA, ale chlapa, který se postará o ni a její děti = to mi přijde jako normální součást života - proto vůbec existujeme.

Nemohl by mě bavit život, kde budu sedět v kuchyni na židli, protože - TV nejspíš nemám, koukat 3x denně na elektroměr a plynoměr, jestli si mám pustit NTB, jestli mám dát hrnec na plotnu. (Mimochodem, ještě před tím by mě očekával problém, co vůbec do něj mám co dát).

S jedním tričkem a sandály bych asi nevystačila.

Co s dětmi? Vím, že takové jsou, ale osobně neznám ženskou, která by v určité fázi života nezatoužila po potomkovi. Dohadovat se, zda mu stačí 1 plena na den? Že sunar stojí víc, než večeře v KFC?

I kdyby taková, která by byla schopná žít v takových podmínkách, existovala, nemyslím si, že by vydržela takto žít víc než pár let. Zákonitě jsou podmínky, které PCH nastínil určeny k tomu, aby jej taková žena po pár letech opustila (ať s potomkem či bez něj), protože to není život.

P.S. Myslím, že ani 2x či 3x ročně dovolená pod palmami by nemohla vyvážit stres, který by denně zažívala.
qazik
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kamey 22. 1. 2012 14:03

Noclaf píše:
kamey píše:Naprosto odlišně pochopeno. Zkuste se pánové zamyslet. Pokud se tu bavíme o vztahu - rodině, tak jak je celá staletí zažitá. Ne dnešní dobu a partnerství. Kdo máte sourozence a jste bratr/sestra. Pokud jste oba vdaná/ženatý a máte děti, čí rod pokračuje v které rodině? Pokračuje v rodině muže(bratra). Děti vaší sestry jsou brány jako pokračovatel rodiny jejího muže.

- A neni dulezitejsi jak to vnima ten par, nez jak to vnima okoli? ;)

PatrikChrz píše:No aspoň nezažiju slasti rozvodu :)

Ja uz chapu. Necekas ty cekas od vztahu totez co od banky? Ze si prectes Zeniny vseobecne obchodni podminky a cenik, udelas si nejakou soukromou case study, v excelu nacrtnes plan na x dalsich let a budes v prubehu kontrolovat rust sve investice a opravnenost kazde nakladove polozky...? ( trochu jako v Basnicich )
To je tak priserne nudne predstava! Do vztahu clovek musi jit i srdcem. Kdyz tomu neveris, ale jenom pocitas, tak je to konecna. A ono i to riziko a obcasna nepredvidatelnost je korenim, ktere cloveka obcas sice stve, ale jindy zase vzrusuje. Alespon tak to mam teda ja. :D


Zvláštní, chápeš to stejně, ale ode mě pochopit nechceš.

-- 22. 1. 2012 14:04 --

qazik píše:ty tady vriskas, jako by ti Patrik uz poslal nabidku k snatku, nebo co... :-D Coz se zatim nestalo, takze muzes byt v klidu. A pripadne odmitnuti si schovej az na tu chvili, kdy nekdo projevi zajem, do te doby je to ponekud bezpredmentne... ;-)

kamey píše:Proč bych jako ženská nechtěla doma někoho jako "PCH":

Protože život není jenom o tom, že se s někým seznámím a zajdu s ním do kina, zatancovat si, posedět s přáteli na pivu. To co jsem právě popsala by s takovým člověkem nešlo. Takže co bych měla za život v té lepší části?

Každá normální ženská nehledá IDOLA, ale chlapa, který se postará o ni a její děti = to mi přijde jako normální součást života - proto vůbec existujeme.

Nemohl by mě bavit život, kde budu sedět v kuchyni na židli, protože - TV nejspíš nemám, koukat 3x denně na elektroměr a plynoměr, jestli si mám pustit NTB, jestli mám dát hrnec na plotnu. (Mimochodem, ještě před tím by mě očekával problém, co vůbec do něj mám co dát).

S jedním tričkem a sandály bych asi nevystačila.

Co s dětmi? Vím, že takové jsou, ale osobně neznám ženskou, která by v určité fázi života nezatoužila po potomkovi. Dohadovat se, zda mu stačí 1 plena na den? Že sunar stojí víc, než večeře v KFC?

I kdyby taková, která by byla schopná žít v takových podmínkách, existovala, nemyslím si, že by vydržela takto žít víc než pár let. Zákonitě jsou podmínky, které PCH nastínil určeny k tomu, aby jej taková žena po pár letech opustila (ať s potomkem či bez něj), protože to není život.

P.S. Myslím, že ani 2x či 3x ročně dovolená pod palmami by nemohla vyvážit stres, který by denně zažívala.


To jako myslíš na mě? :D :D :D :D no, chlapečku, to jsi vedle jak ta jedle :D :D :D ale chápu, ženská si dovolila napsat názor do čistě pánského vlákna :D :D :D
kamey
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 1. 2012 14:11

"Zvláštní, chápeš to stejně, ale ode mě pochopit nechceš."

Nejsem si vedom toho, ze bych to tak chapal. Pro me jsou deti vzdycky toho konkretniho paru a ne nejakeho "rodu". Nikdy jsem ale tohle nejak intenzivne neresil. :D Prijde mi to trochu jak tema na katedru "Pohlavnich" studii. :)
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jandaxx 22. 1. 2012 14:17

Kolega má sousedku, která "šetření" dovedla do extrému. Téměř nespotřebovává vodu - cca 1 000 litrů na barák za celý rok!!! Vodu na mytí si nosí v PETkách ze hřbitova. Aby nemusela splachovat, tak to co "vyprodukuje" vylévá na zahradu. V zimě, aby nemusela topit chodí k dceři, kde je přes den. Tam se i nají. Samozřejmě je schánčlivá, takže domů tahá kdeco najde. Kolega jí má přímo vedle sebe a nadšený z ní není. Minimálně kvůli tomu, že netopí. Takže on jí vytápí přes stěnu a o to protopí víc. Navíc je i nebezpečí požáru z bordelu, který natahala domu. A neudělá nic.
jandaxx
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků