FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 1. 2012 18:23

josh.viklef píše:Je nejaky duvod proc bych si nemohl vybrat 1000Kc(neomezene na pobocce/10x mesicne z bankomatu) a 800-900Kc hned vlozit? :-)
Samozřejmě, že to u FIO můžeš. Něco takového asi nemají nijak omezené. Rozumný člověk se zdravým rozumem by asi něco takového pravidelně nedělal. Už jenom proto aby se pak na něho v bance nedívali jako na nějakého uchyláka. Pokud to tak někteří dělají ve větší míře tak se pak ale nesmí divit a brečet když to banka nějak výrazně omezí nebo ty vklady na pobočce zpoplatni.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2012 18:37

josh.viklef píše:
vlazy píše:Např. u FIO jsou výběry na pobočkách zdarma, ale pouze nad 1000 Kč. Nevím proč to tak mají, ale jedna z možností je ta, že tím chtějí omezit ty kteří jsou schopní vybírat 100 - 200 Kč 10x za měsíc.

Je nejaky duvod proc bych si nemohl vybrat 1000Kc(neomezene na pobocce/10x mesicne z bankomatu) a 800-900Kc hned vlozit? :-)


Co třeba tohle?

V případě, že mezi výběrem z libovolného účtu (resp. výběry z libovolných účtů) a vkladem na libovolný účet(resp. vklady na libovolné účty) realizovanými jednou fyzickou osobou uplyne lhůta kratší než 90 minut, bude každý takto realizovaný vklad zatížen poplatkem ve výši 60 Kč.

-- 28. 1. 2012 18:40 --

vlazy píše:
PatrikChrz píše:FIO nemůže tak snadno zdražit, jako velké banky. Má totiž velmi vysokou elasticitu poptávky - jejích klienti jsou zvyklí mít základní služby zdarma a umí se orientovat na bankovním trhu. V momentě kdy zdraží nad úroveň nejbližší konkurenční nabídky, nebudou mít problém přejít jinam. Zdražit nad úroveň průměru trhu si už nedokážu představit vůbec.

Stačí se podívat na mBank, která byla nucena zrušit omezení na 10 plateb.
Zdražit jako velké banky asi ne i když ani to se zcela jednoznačně vyloučit nedá, ale jako např. mBank snad ano. Mnozí klienti mBank také byli zvykli např. na výběry z bankomatů zdarma bez jakýchkoliv podmínek, dodatkové karty zdarma atp. a mnozí ani nevěřili, že by to mohlo být jinak. Jak je to s těmi poplatky v mBank nyní to snad nemusím zde popisovat. Na bankovním trhu se snad umí orientovat i mnozí klienti jiných bank a ne pouze FIO. Pokud by FIO v budoucnu začalo zdražovat a nevyvážili by to nějakými pro klienty zajímavými službami tak by odliv některých klientů z této banky mohl nastat. Záleželo by ale jaká by byla situace na bankovním trhu a jaký význam by měl pro některé klienty přechod jinam.


Stát se může cokoliv (třeba to po 21.12.2012 už ani nebudeme řešit 8-P ), každopádně nyní je situace takováto a tak služeb využívám. Až bude jiná, budu to řešit. Kdybych uvažoval co by kdyby, tak si nikdy žádnou službu nezřídím - a že jsem využil takové, které již dnes neexistují, nebo nejsou tak výhodné (jedna pravděpodobně zdražila právě kvůli mě :D ).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sniper76 28. 1. 2012 19:04

PatrikChrz píše: (jedna pravděpodobně zdražila právě kvůli mě ).

která to byla?
sniper76
Nadšenec

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 28. 1. 2012 19:07

Fortissimo - bezplatné platby v EUR a PLN bez ohledu na částku. Vydrželi několik měsíců, pak zavedli limit 1000 EUR.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alcatraz 28. 1. 2012 20:33

josh.viklef píše:Je nejaky duvod proc bych si nemohl vybrat 1000Kc(neomezene na pobocce/10x mesicne z bankomatu) a 800-900Kc hned vlozit? :-)

ostatni zakaznici ti rozbijou hubu :) protoze prave kvuli takovym se delaji limity a poplatky a neni mozne mit neco "zadarmo", protoze lidi by to nebylo prijato jako dobre gesto, ale bylo by to u nas zneuzivano. A proto lidi jako ja se musi zabyvat limitama, musi kupovat nasackovane zbozi misto volneho na vahu a pri placeni kartou se musim zdrzovat vyberem jazyka a pinem.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 1. 2012 22:22

Alcatraz píše:pri placeni kartou se musim zdrzovat vyberem jazyka a pinem.
Můžeš prozradit kde při platbě kartou je třeba vybírat jazyk? Já používám karty už hodně let a ještě jsem se s tím nikde nesetkal a ani jsem o tom nikde nic neslyšel. Platební terminály v Česku mi vždy veškeré údaje na displeji vypisují v češtině.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Alcatraz 28. 1. 2012 22:35

Kaufland, Toyota. Prvni volba je potvrzeni jazyka. Stejne jako v bankomatech. V ostatnich obchodech mi kartu seberou z ruky a mackaji si tam sami, takze pak uz jen potvrzuji castku a zadavam pin. Zkuste si nekdy vsimat co se tam zobrazuje kdyz jsou terminaly propojene.
Alcatraz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 1. 2012 23:33

Alcatraz:
V Kauflandu příliš nenakupuji a v Toyotě vůbec. Nejvíc nakupuji v Tescu a tam si kartu do terminálu zasouvám sám, ale volbu jazyka mi to nenabízí. V tom Tescu ani nemusím potvrzovat částku a rovnou zadám PIN a potvrdím.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 29. 1. 2012 07:26

Tak v Kauflandech nakupuji poměrně často a nepamatuji se, že bych zadával volbu jazyka.
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 1. 2012 08:53

Možná na platebních terminálech je nějaké tlačítko pro změnu jazyka pro případ, že někdo (např. Alcatraz) nerozumí češtině která je tam u nás v Česku asi standardně nastavená. Já jsem se tím nikdy nezabýval, protože se mi čeština zobrazuje vždy a nemám potřebu to měnit.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jenda.69 30. 1. 2012 14:47

jenda.69
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 30. 1. 2012 14:58

No jsem na to zvědav. Přidání dalších funkcí - OK, hlavně aby moc nešťourali do způsobu ovládání - osobně považuji IB FIO za naprosto dokonalý, funguje mi úplně na všem i na historickém a málo výkonném mobilu (T-Mobile MDA a nyní iPaq 914c)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jenda.69 30. 1. 2012 15:21

Na Facebooku pod tím píšou tohle:
Fio banka píše:Dobrý den, jde o update vzhledu spojený s vylepšeními funkcí, rozložení však zůstává velmi podobné současnému.

Takže v novém snad moc bloudit nebudeme.
jenda.69
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 30. 1. 2012 17:25

No hurá :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod josh.viklef 30. 1. 2012 21:46

PatrikChrz píše:
josh.viklef píše:
vlazy píše:Např. u FIO jsou výběry na pobočkách zdarma, ale pouze nad 1000 Kč. Nevím proč to tak mají, ale jedna z možností je ta, že tím chtějí omezit ty kteří jsou schopní vybírat 100 - 200 Kč 10x za měsíc.

Je nejaky duvod proc bych si nemohl vybrat 1000Kc(neomezene na pobocce/10x mesicne z bankomatu) a 800-900Kc hned vlozit? :-)


Co třeba tohle?

V případě, že mezi výběrem z libovolného účtu (resp. výběry z libovolných účtů) a vkladem na libovolný účet(resp. vklady na libovolné účty) realizovanými jednou fyzickou osobou uplyne lhůta kratší než 90 minut, bude každý takto realizovaný vklad zatížen poplatkem ve výši 60 Kč

Nj. ale to jsou hotovostni operace na pobocce, ne vybery z bankomatu. Jinak takovouhle prasarnu bych volil az jako nejkrajnejsi variantu. :-))

Alcatraz píše:ostatni zakaznici ti rozbijou hubu :)


No to nevim. Vetsinou, kdyz tam po letech zajdu, tak tam potkam toho samyho bankere, ktery hraje na PC hry. Malokdy jsem tam potkal jineho zakaznika nez jsem ja :-)
josh.viklef
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků