FIO

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 1. 2012 13:26

Už si to nepamatuji, ale mám pocit, že při přihlášení po této lhůtě si to vynutí změnu hesla.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dropino 31. 1. 2012 13:30

Patrik: Předtím byla platnost hesla 1 rok
Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci
dropino
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lemming 31. 1. 2012 13:35

vlazy: Za 35 dní si ho budeš muset změnit (přihlásiš se, ale nedostaneš se dál, dokud si ho nezměníš). A myslím, že to tam bylo vždycky.

edit: Platnost hesla IMHO zůstala pořád 1 rok, tohle je aktuální čas do konce platnosti.
Naposledy upravil lemming dne 31. 1. 2012 13:38, celkově upraveno 1
lemming
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 31. 1. 2012 13:38

jj, změna hesla 1x ročně tam je určitě od 2007. A ad design. pokud se někomu nelíbí, může si stáhnout css, upravit dle sebe a nastavit jeho použití místo originálního.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 4honza 31. 1. 2012 13:41

lemming: Samotná hláška o délce platnosti hesla tam byla vždycky, ale taky to dříve umožňovalo se přihlásit i s heslem, jež expirovalo. To bylo ještě dávno před přebarvením, teď už cca dva roky to změnu hesla opravdu vyžaduje.

Pro "lenochy" - funguje změna na jiné heslo a zase zpátky, IB si nepamatuje žádnou historii.
4honza
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 31. 1. 2012 13:55

Tak to mají dost blbé, že nutí klienty to heslo po roce změnit. Lepší by bylo kdyby pouze nějak upozornili na vhodnost změny hesla a nechali to na klientech zda si ho změní nebo ne.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 1. 2012 14:03

Však jde změnit zpátky na to původní (zkoušeno: Heslo A - změněno na Heslo B a zpět na Heslo A)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod outlier 31. 1. 2012 14:15

Doufám, že zrenovují i e-brokera, ale tam hlavně chybí dost funkcí, které má třeba konkurenční brokerjet.
outlier
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 31. 1. 2012 14:25

PatrikChrz píše:Však jde změnit zpátky na to původní (zkoušeno: Heslo A - změněno na Heslo B a zpět na Heslo A)
Jaký to má ale význam taková změna když to jde takto změnit na to původní heslo a někteří klienti to tak asi i dělají? Je to sice 1x za rok, ale i tak to může některé klienty kteří chtějí zachovat svoje původní heslo zbytečně obtěžovat.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 31. 1. 2012 14:35

A kdyby si to pamatovalo 36 posledních hesel jako u nás ve firmě, tak by to bylo lepší ;-)?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 31. 1. 2012 14:39

No smysl to má v tom, že to klienta upozorní, že by si jako měl to heslo změnit.
Co by bylo lepší? Při každém přihlášení otravovat, že si má změnit heslo (jako to dělají Windows?).
Prostě FIO dělá něco pro bezpečnost, na druhou stranu ale tím zbytečně neomezuje klienta.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noxik 31. 1. 2012 14:42

outlier píše:Doufám, že zrenovují i e-brokera, ale tam hlavně chybí dost funkcí, které má třeba konkurenční brokerjet.


Uvazuji o nem, je mozne v nem nejak jednoduse nastavit "pri rustu akcie nad XXX Kc prodej" nebo "pri poklesu akcie pod XXX Kc prodej" ?

Jinak k IB - vypada vzhledeve lepe, velmi me potesily PDF vypisy, komentare k transakci jsou pro me taky plus - aspon si clovek muze poznamenat, co kdy kupoval. Bohuzel pop-up s prikazem nevejde na obrazovku s vyskou 800 pixelu - v dobe kdy vetsina notebooku ma na vysku 768 pix je to hloupe. Take ikony u sablon jsou sice vetsi, ale radeji bych nejake vice jednoznacne, resp. tlacitko s textem. vypisy jsou prednastavene na mesicni, takze doufam ze jejich tvorba se tez diky PDF zrychlia usetrim 12x rocne cas ;-) .

Edit: A jeste byhc ocenil export sablon a bilancni mechanizmus mezi beznym a sporicim uctem.
Naposledy upravil Noxik dne 31. 1. 2012 19:53, celkově upraveno 1
Noxik
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 1. 2012 15:18

S474N píše:dr._lukas: iBlba? Jako tebe?

http://mobil.idnes.cz/spoluzakladatel-applu-ma-v-nekterych-ohledech-radeji-android-nez-ios-1is-/iphone.aspx?c=A120119_141930_iphone_ram :-D
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sante23 31. 1. 2012 15:20

PatrikChrz píše:No smysl to má v tom, že to klienta upozorní, že by si jako měl to heslo změnit.

Taky v tom nevidím žádný problém. Aspoň mě to donutí si to heslo změnit. Jinak nový IB se mi napoprvé zdá hodně barevný, oproti předešlému, ta zelená přímo bije do očí, ale jde o zvyk, uvidíme časem. Fio je pořád jedinčka.
Sante23
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dr._lukas 31. 1. 2012 15:23

Vlazy: manželka si heslo měnila zrovna včera..3 dny před koncem platnosti.. a jednoduše si dala to stejné.. žádná hláška o tom, že je stejné.. A platnost na 365 dní.. Co mě spíš příjde hovadské je certifikát KB, kde si ho po roce..či po dvou musíš znovu stahovat..
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků