Pojištění právní ochrany / podpory

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2012 18:52

ratio3: no rozhodne je obecne lepsi nevypovidat, nez se zamotat do nejakych nesmyslu.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ratio1 1. 2. 2012 19:22

K tomu ale nepotřebuješ mít žádné pojištění, když chceš takhle machrovat před policajtama a pak vyprávět pohádky u soudu. A pořádného advokáta, jako je Sokol, ti stejně DASka nikdy nezaplatí.
ratio1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2012 19:27

ratio1: machrovat? No nevim, ale hodim to do spravniho a tam uz nelezu a posilam sveho pravnika. A Sokola opravdu nevyzaduji, me staci nekdo, kdo ma realne prokazatelne uspechy a kdo umi i "nadstandardni" veci. Mimochodem, ty si delej co chces, treba sermuj prukazem soudce 8-P
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ratio1 1. 2. 2012 19:30

No Lacina to chtěl asi také hodit do správního, ale skončil na 5 let v lochu. :-)
ratio1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2012 19:32

ratio1: popravde je mi nejakej Lacina vis kde. A znova opakuji, ty se nepojistuj ani pravne a ani jinak, ty to prece nepotrebujes, jako velevazeny pan soudce. Na stranu druhou chapu, proc by sis platil DAS, kdyz tvoje vozidlo je v hodnote pulrocni pojistky :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ratio1 1. 2. 2012 19:33

No ale Lacina u DASky pojištěnej byl. A pomohlo mu to? Leda k horšímu. :-)
ratio1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 1. 2. 2012 20:17

No vidis to, Lacina to odsral, ja x pripadu, vcetne spravnich rizeni, s DAS vyhral. A o cem to vypovida?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nibal 2. 2. 2012 20:11

S474N píše:astrapa: pokud je mi znamo, tak 8 tisic zadny produkt nestoji. Klasicka RODINA MAX stoji aktualne nejakych 5400 (a jsou lide, kteri si uzavreli smlouvu drive, jako kuprikladu ja nebo kamarad a platime 4200/4800 Kc). Jedine co me napada, ze mas pojistenou i nemovitost s pozemkem nad 2500 metru ctverecnich a to je potom nejakych 7800 Kc.


ikdyž jsem mluvil dnes s obchodním zástupcem (manažerem) tak jsem hodně v rozpacích havně kvůli cenám
nabídnul mi: balík rodina standart(ve kterém je rodina a zaměstnanec)+produkt řidič=5300,-
..což se mi sakra zdá hodně

..
to S474N:
píšeš, že rodina MAX (což je šest produktů, viz. http://www.das.cz/chci-pravni-ochranu.html) stojí aktuálně 5400?
..
po přečtení těchto zkušeností
http://webtrh.cz/20499-pojisteni-pravni-ochrany
http://jip.xf.cz/das.html
..

jsem ještě více v rozpacích
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 2. 2012 21:29

I já jsem v rozpacích. Pojišťovna D.A.S. uplatňuje vskutku svérázné metody, které jsou dle mého názoru i na hraně serióznosti. Zkuste mrknout na www.das.cz, za boha nemohu na tom jejich nepřehledném webu pojistné podmínky a sazebník nalézt. Nikde nenajdete žádné konkrétní informace, jen samé nekonkrétní mlžení.
Měl jsem seznam konkrétních otázek (typu kolikrát ročně lze pojištění využít; zda je pomoc limitována ročním stropem; vztahuje se pojištění i na přítelkyni žijící ve společné domácnosti a svěřené děti apod. - na otázky je celkem jednoduchá odpověď). Na infolince se vytáčejí a tlačí do osobní schůzky. Operátorka si vezme telefon, že vám později zavolá - no, zavolá pojišťovák a tlačí do osobní schůzky.
Chtěl jsem vědět, jakou ochranu pokrývá která varianta pojištění, ale nikde to nemají sepsané, žádný prospekt, ani ve smlouvě či v pojistných podmínkách. Vycházím jen z ústního tvrzení/slibů pojistného agenta.
Nakonec jsem se u nich pojistil, ale s tajemnější pojišťovnou jsem se ještě tedy nesetkal. Doufám, že nezalituji, až od nich budu něco potřebovat.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod nibal 2. 2. 2012 21:32

sazebník nevím, kde by byl k nalezení..
jinak odpovědi na tvé dotazy:
ročně neomezeno,limit 500 000,-, ano vztahuje pokud máš produkt rodina, jakou ochranu pokrává která varianta najdeš v pojistných podmínkách zde
http://www.das.cz/download/pojistne_pod ... chrany.pdf
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 2. 2012 21:39

S agentem jsem si pak popovídal a pojištění se nevztahuje na přítelkyni a svěřené děti. Jiné osoby by musely být uvedeny přímo ve smlouvě. Toliko z ústní odpovědi agenta.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod nibal 2. 2. 2012 21:46

..jinak tady ti posílám z pojistných podmínek na to co jsi se ptal (partnerka+děti ve společné domácnosti) důležitý je termín společná domácnost o tom napíšu níže


Právní ochrana rodiny
ZPP/ROD/2009
Článek 1
Předmět pojištění a pojištěné osoby
2. Pojištěné osoby
Pojištěným je osoba, které vznikají z pojištění práva a povinnosti, na jejíž právní spory se pojištění vztahuje, a to konkrétně:
c)partnerka nebo partner pojistníka, která(ý) žije s pojistníkem ve společné domácnosti,
e) děti pojistníka anebo děti osob uvedených pod písm. b), c) nebo d) do dovršení 26. roku jejich věku, které žijí s pojistníkem ve společné domácnosti, pokud jsou svobodné a doposud nezačaly vykonávat žádnou pravidelnou výdělečnou činnost


....
Společnou domácností ve smyslu ustanovení § 115 a § 474 odst.1 obč. zák. se rozumí podle ustálené judikatury soudů soužití dvou nebo více fyzických osob, které spolu žijí trvale a které společně uhrazují náklady na své potřeby. Společná domácnost zpravidla předpokládá společné bydlení v jednom nebo více bytech (k naplnění jejích znaků proto nepostačují např. občasné návštěvy); výjimka z tohoto pravidla je možná jen tehdy, jde-li o dočasný a přechodný pobyt jinde z důvodu léčení, návštěvy příbuzných, výkonu práce apod.

Jde o spotřební společenství trvalé povahy, a proto společnou domácnost představuje jen skutečné a trvalé soužití, v němž její členové přispívají k úhradě a obstarávání společných potřeb (nepostačuje např. jen příležitostná výpomoc v domácnosti, společné trávení dovolených apod.) a v němž společně a bez rozlišování hospodaří se svými příjmy. Spolužijící fyzická osoba musí žít ve společné domácnosti tak, jako by byla členem rodiny; vyžaduje se, aby pečovala o společnou domácnost (obstaráváním domácích prací, udržováním pořádku v bytě, obstaráváním prádla a údržby šatů, přípravou jídla apod.) nebo poskytovala prostředky na úhradu potřeb společné domácnosti nebo aby byla odkázána výživou na zůstavitele.
Naposledy upravil nibal dne 2. 2. 2012 23:06, celkově upraveno 1
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 2. 2. 2012 22:18

astrapa píše:S agentem jsem si pak popovídal a pojištění se nevztahuje na přítelkyni a svěřené děti. Jiné osoby by musely být uvedeny přímo ve smlouvě. Toliko z ústní odpovědi agenta.

Tak to je nesmysl, protoze ja tam polovicku primo napsanou mam, stejne jako jsem tam mel napsanou byvalku a nebyl problem. Samozrejme s tebou ale musi sdilet jednu domacnost.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 2. 2. 2012 22:22

Co je nesmysl, vždyť píšu, že jiná osoba musí být uvedena ve smlouvě, aby byla také pojištěná (tj. jmenovitě).
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod nibal 2. 2. 2012 22:49

S474N tak jak je to s těmi cenami?
nibal
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků