Pojištění právní ochrany / podpory

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 2. 2. 2012 23:10

Prodával jsem jak DAS, tak nyní i tu právní ochranu od Kooperativy. Koop hradí vlastně jen náklady, např. žádný pojišťovnou nesmlouvaný právník vás nezastoupí při přestupkovém řízení. DAS má limit 500 000 Kč na každou událost, Koop 100 000 Kč nebo 500 000 Kč na pojistný rok.

Koop: celá rodina (i druh, družka) + nemovitost + dvě auta, limit 100 000 Kč = 2 185 Kč
DAS: celá rodina (i druh, družka) + nemovitost + neomezeně aut, limit 500 000 Kč = 6 000 Kč (nebo i víc?)

DAS v předchozích letech nemusela hradit náklady na znalecké posudky, pak je produkt levnější (ale horší).

Takže jsem zvolil Kooperativu s limitem 100 000 Kč. To nejdůležitější pokryje.
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nibal 2. 2. 2012 23:17

jo.. jenže já bych měl zájem o pracovněprávní, úraz, a řidič..
nibal
Návštěvník

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 2. 2. 2012 23:29

Oba zmíněné produkty (Koop i DAS) obsahují i pracovněprávní spory, úraz, řidiče (vlastní vůz i služební), jsou v oblasti právní ochrany tzv. allriskové.

DAS má jen řidiče za nějakých 1 800 Kč (na druhou stranu s půlmilionem na každou událost).
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 3. 2. 2012 08:22

astrapa: no vidis, tak kdyz vis, ze tam musi byt uvedena jmenovite, tak co mas za problem? Stridas partnerky casteji, nez bys chtel delat aktualizace ve smlouve formou zmenoveho listku?

nibal píše:S474N tak jak je to s těmi cenami?

LOL, ja nejsem zadny zastupce DAS, tak proc se me ptas na nejake ceny? Co jsem vedel, to jsem zde vyse napsal. Ja je mam hodne dlouho a diky tomu mam cenu takovou, jaka byl a v te dobe, stejne tak muj znamej.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 16. 12. 2013 23:59

Neproslýchá se o nějakých novinkách, zlepšeních, zhoršeních v souvislosti s novým občanským zákoníkem? Od příštího roku bude víc než kdy důležitější,aby každá rodina měla svého právníka, nebo podobné pojištění, logicky tedy očekávám výrazné zvýšení ceny pojistky, případně okleštění rozsahu pojištění. Nebo naopak navýšení ceny, ale též navýšení pojistného limitu, který je nyní 500.000 Kč.
To samé bych řekl se bude týkat i pojištění odpovědnosti. V novinách straší, že soudy budou přiznávat milionové částky za nemajetkové újmy, tak aby se každý pojištil aspoň na milion a to je ještě nezbytné minimum.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod hongmi 17. 12. 2013 03:13

Ono se toho proslycha, ovecky se strasi vlkem, aby si nechali vlnu ostrihat. :D
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod astrapa 17. 12. 2013 21:31

Právní ochranu nabízí vedle DAS, Kooperativy, také Generali a Česká spořitelna. Zajímaly by mě praktické zkušenosti s plněním (ne poradenství po mailu/telefonu), kdy opravdu došlo k soudnímu sporu a pojišťovna proplatila náklady advokáta, příp. znalecké posudky (překlady tlumočníka), jsou známy reálné příběhy? U soudu platí, že strana, která vyhraje, dostane od protistrany náklady řízení (což jsou vlastně advokátovy honoráře), tyto náklady pak zůstanou mně, nebo si je vezme pojišťovna? Jak si toto pojišťovna legálně ošetřuje, protože v rozsudku je výslovně napsáno, že náklady patří vítězi.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 17. 12. 2013 21:46

Se obávám, že je to stejně jen spolupráce s DASem... Jinak bacha na jejich podmínky, třeba z právní ochrany auta je vyloučeno nejen požití alkoholu řidičem, ale i pouhé podezření na požití alkoholu... Takže si vykloktáte hubu Listerinem, 5 minut po tom vás odchytnou chlupatí, a celý slavný DAS se na vás vyse....
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 18. 12. 2013 12:21

astrapa píše:Právní ochranu nabízí vedle DAS, Kooperativy, také Generali a Česká spořitelna. Zajímaly by mě praktické zkušenosti s plněním (ne poradenství po mailu/telefonu), kdy opravdu došlo k soudnímu sporu a pojišťovna proplatila náklady advokáta, příp. znalecké posudky (překlady tlumočníka), jsou známy reálné příběhy? U soudu platí, že strana, která vyhraje, dostane od protistrany náklady řízení (což jsou vlastně advokátovy honoráře), tyto náklady pak zůstanou mně, nebo si je vezme pojišťovna? Jak si toto pojišťovna legálně ošetřuje, protože v rozsudku je výslovně napsáno, že náklady patří vítězi.

Realny pripad je treba ten ridic Superbu Lubos Lacina, co vytlacil jine vozidlo z dalnice, skoncil v lochu myslim na 5 let, a DAS mu dokazal pomoci jenom tim, ze mu poradili, aby odmitl vypovidat. Da se na internetu dohledat rozsudek, kde to i soud konstatoval. :D
hongmi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2013 12:27

Zajimave, zejmena v kontextu toho, ze mi DAS vzdy pridelila pravnika a ten mne vzdycky primo zastupoval (po podepsani plne moci).
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 18. 12. 2013 12:54

S474N: Jak často vytlačuješ někoho z dálnice?
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2013 13:09

To je uplne bezpredmetne a mimo. Pokud uz DAS prideli pravnika, tak se s DAS vubec nijak nebavis. A to rikam jako nekdo, kdo toho REALNE prakticky nekolikrat vyuzil. Ne jako nekdo, kdo o necem teoreticky slysel a je tak "schopny", ze si neni ani schopen zalozit ucet na eBay/Paypal.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod astrapa 18. 12. 2013 13:34

A má někdo reálné zkušenosti z jiných oblastí, než jen jako řidič? Třeba reklamace, spor s nájemníkem/pronajímatelem, spory s energetikami, telekomunikacemi a podobně.
astrapa
Přeborník

Odeslat příspěvekod S474N 18. 12. 2013 14:39

Ano, x reklamaci a vse v muj prospech.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hongmi 18. 12. 2013 18:49

Na reklamaci clovek snad nepotrebuje pravnika. :mrgreen:
hongmi
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků