Ciarove kody - zoznam

Diskuse na témata, která se netýkají výše uvedených témat

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod arnie222 19. 2. 2012 12:58

caute, viete niekto poradit, odkial si predajne zbieraju zoznamy ciarovych kodov + popis produktov ? hladam stranku / sluzbu / databazu kde sa nachadzaju ciarove kody (ean, issn, isbn) produktov z celeho sveta. popripade zoznam pre jednotlive regiony.

neviem ako to presne funguje, ci sa ta DB nachadza vobec niekde, ci to treba niekde kupit, alebo kazda krajina ma svoju databazu, resp. ako to je.

dik za kazdu napomocnu info ..
arnie222
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 2. 2012 13:29

Delas si srandu? Nebo je ti 18 a rozhodl ses provozovat eshop.
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 2. 2012 13:44

arnie222: a nenapadlo te nahodou, ze tohle si dela kazdy sam individualne pri naskladneni zbozi? Jak nazev, popis, tak i cenu?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 19. 2. 2012 14:20

Ono je to trochu složitější. Jednak jde o čárové na zboží, které má několik skupin. Evropa má svojí skupinu (EAN), ale stejně tak má svojí skupinu USA (UPC) a Japonsko (JAN).
Co se EANu týče, tak má 2 základní řady. 13 místný a 8 místný. 8 místný se používá většinou jako vnitřní systém v obchodu - typicky vážené sýry, salámy, zelenina, ovoce. U 13 místného se většinou přidělí výrobci část číselné řady a konkrétní číslo si výrobkům přiděluje sám.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 2. 2012 14:35

Překvapilo mě, že docela slušnou databázi má Heuréka. Mám v mobilu aplikaci co sejme foťákem kód a nejde zboží na Heuréce. Úspěšnost je velká.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod anonymousss 19. 2. 2012 17:55

A jaký název má ta tvoje aplikace? Já mám nějaký Barcode Scanner a skoro nic to neumí.
anonymousss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 2. 2012 17:59

Kupodivu se jmenuje Heureka.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 2. 2012 18:45

Barcode scanner je jenom aplikace pro scanovani kodu. Pouzivaji ji jine aplikace pro prevod kodu do ascii. Napr post tracking, rezervace student agency atd
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymousss 19. 2. 2012 18:54

A umí nějaká aplikace přečíst informace z toho čárového kódu i bez on-line připojení k internetu? Třeba cenu?
anonymousss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 19. 2. 2012 18:57

Nemuze protoze v tom kodu zadna takova informace neni. Je v tom jenom 8 nebo 13 mistne cislo (u ean) a vse ostatni je v pocitaci obchodnika
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 19. 2. 2012 18:59

Z čárového kódu prečteš kupodivu jen ty samý čísla co se píšou pod ním. :)
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod S474N 19. 2. 2012 19:13

anonymousss: pokud je pod tim kodem v regalu cenovka, tak nevylucuji, ze nejaky program to pomoci OCR rozpozna a zobrazi :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymousss 19. 2. 2012 21:37

No občas se právě stane, že cenovka v regálu nesouhlasí s tím co namarkují na pokladně. :hm

Obrázek

Obrázek

http://slovacky.denik.cz/tydenik_slovacko/zakaznik-za-horcici-mi-nauctovali--korun20080620.html
anonymousss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 20. 2. 2012 08:37

anonymousss: asi neumis cist, ze? Na te uctence je napsano 12 kusu horcice po 27,90, tedy 334,80 Kc celkem. V kazdem pripade, jak by sis ty ceny chtel parovat? EAN je pouze cislo, ktery precte ctecka a "dotaze" se serveru, co k ni ma ulozene. To bys musel byt napojen primo na databazi toho konkretniho prodejce.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 20. 2. 2012 08:48

Já díky chybně zadanému kódu do systému koupil před pár lety synkovi tank na dálkové ovládání včetně akumulátorového bloku jen za cenu pod 200 Kč, přesně už nevím. Tak jsem koupil hned dva. Na účtence bylo uvedeno něco podobného. Přišel jsem na to díky skenerům na prodejně sám.
myšpulín
Diskutér

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků