Poštovní spořitelna

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 4. 2012 06:40

No já nevím, mě nepřijde zatím důvod přejít z online účtu jinam.
Rušení jednorázového příkazu? Co to je, to jako když zruším uložený vzor?
Protože když zadám jednorázový příkaz tak se jednorázově provede a nevím co bych víc řešil?

Nejdostupnější mám bankomaty ČSOB, k placení kartou mám kreditku Citi Life, jako záložní kanál do banky mám SIM Toolkit na jiném čísle než na které chodí potvrzovací SMS pro operace v IB...
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod Tomáš Marný 3. 4. 2012 06:53

A když zadáš jednorázový příkaz k úhradě se splatností za 14 dní a za týden si to rozmyslíš? Nebo to stále nejde zrušit jako kdysi u ČSOB s tím, že "už je to v systému"?
SZ přijímám pouze od lidí s IQ vyšším, než mám sám ;-).
Tomáš Marný
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod filip893 3. 4. 2012 07:05

V tomto případě to pochopitelně zrušit jde, jen nově za poplatek 8 Kč.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 4. 2012 07:13

Hm, nevím kdy jsi tohle měl potřebu dělat. Když něco mám zaplatit, tak to zaplatím a to většinou hned. Ty s delší splatností jsou stejně věci co zaplatit musím.
No a v nejhorším případě bych tu strašnou částku zaplatil a oplakal. :D
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod filip893 3. 4. 2012 07:27

Myšpulíné já to beru, také jsem ještě nikdy neměl potřebu odvolávat jednorázový příkaz, ale tohle se mi nelíbí. Od ČSOB/ERA je to taková salámová metoda, kdy postupně ukrajují jednotlivé výhody.
What kind of operating system does it use?
It's... Vista!
We're going to die!
filip893
Diskutér
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marek2001 3. 4. 2012 08:56

Jde spíš o to, že ceník produktů u ERY je velmi nepřehledný a pro zákazníka matoucí. Samozřejmě, že si teď dám pozor na změny příkazů, ale nelíbí se mi to, je to omezující.

Příklad sazebníku:
2. strana - přehled různých poplatků, které ale nejsou kompletní
4. strana - on line účet, ale zase ne kompletní
11. strana - cena trvalého příkazu (nevím k jakému kontu?)
13. strana - změna a zrušení jednorázového příkazu
atd., atd.

Přístup ERY je zvláštní, navíc v popisu produktu je napsáno následující:

Kdy si vybrat Era online účet?

Když svůj účet ovládáte raději přes internet a nechcete chodit na pobočky
Když nechcete platit za tuzemské internetové transakce

Tak prostě uvidíme, jaké další změny nás můžou čekat. :-)
marek2001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vlazy 3. 4. 2012 10:14

Ty ceníky PS jsou opravdu hrozné a velmi nepřehledné. Dobře se v nich orientovat je umění. Mám dojem, že to tak možná mají dělané schválně aby klienti se v tom dobře neorientovali a mohli je tak více obrat na poplatcích.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Poslední varování

Odeslat příspěvekod myšpulín 3. 4. 2012 10:18

No já ceníky začnu studovat až na výpisu z účtu budu mít nějaký ten poplatek. Zatím se tam nic takového už hodně dlouho neukázalo.
myšpulín
Diskutér

Odeslat příspěvekod marek2001 3. 4. 2012 11:19

Já to právě studovat začal, když se ty poplatky po dlouhé době objevily. Počkal jsem do konce měsíce, protože už se několikrát stalo, že nějaké neoprávněně naúčtované poplatky vrátili, ale tentokrát nic :) Ale co, máme plno bank a bankovní operace jdou optimalizovat, jen mi jde o tu transparentnost pro klienty. Salámová metoda zmíněná výše prostě příjemná není.
marek2001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod appofiss 4. 4. 2012 07:17

Poplatek za modifikaci, nebo zrušení příkazu (u online účtu) byl zaveden už dávno!!! Není to žádný nový poplatek.
appofiss
Návštěvník

Odeslat příspěvekod marek2001 5. 4. 2012 12:02

Tak snad nám trochu polidští ceník tak, aby i běžní uživatelé tohoto účtu poznali dopředu za co budou platit a za co ne.
marek2001
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vpe 7. 4. 2012 03:35

filip893 píše:Už se mi to nechce hledat, ale někde hluboko v tomto vlákně jsem popisoval jak jsem řešil s ombudsmanem, zda je zrušení jednorázového příkazu zdarma a proč to není v ceníku. Zdarma to bylo a sliboval uvedení do ceníku pro tehdy Postžiro zadarmo. Nikdy se to tam neobjevilo, a teď tedy skutečně ERA přistoupila k praxi co není v ceníku v sekci Online účet to se účtuje podle ostatních kapitol.

Já jsem dnes shodou okolností chtěl zahájit proces zrušení účtu tím, že nejdříve zruším kartu, abych pak účet rychleji uzavřel. Přeci jen nejsem takový dobrodruh abych rušil účet, aniž bych se přesvědčil, že výplata chodí jinam. Na pobočce mi vysvětlili, že standardní doba rušení účtu je 30 dní, bez ohledu na to, zda je k účtu vedena karta či nikoliv.

EDIT:
Tak jsem ten svůj příspěvek přeci jen našel:
viewtopic.php?f=316&t=1035747&p=7142443#p7142443

Za tohle má u mne ERA velké mínus.


1. Tak to ale bylo vzdycky, dle mych inf. Jen to mozna nebylo nikde napsane. Ono csob myslim stale jede na 20 starem systemu ipb a moc flexibilni to nebylo coz se projevi v cene operaci..
2. To je veci dohody, kdyz nemas kartu, zda na to bankovni poradce pristoupi, na ps to ale jsou bankeri II. Kategorie tak je mozne, ze vubec nevedeli ktera bije. V csob bez problemu.
vpe
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mikicz 12. 4. 2012 22:48

kdo to tady razí teorii nechat produkty ležet a nestarat se? http://twitpic.com/9909us
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Heavy71 13. 4. 2012 10:58

No, v tomhle případě bych to asi nenazval zlodějna, ale spíš lidská blbost :tleskani
Heavy71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dr._lukas 13. 4. 2012 13:31

Tak já hlavně nechápu, jak tyto lháře a vyčůrance může dneska ještě využívat
dr._lukas
Přeborník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků