PayPal a vše o něm

Běžné účty, spořicí vklady, termínované vklady, studentské účty, platební karty, přímé bankovnictví

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2012 18:18

Jak je to s dobou reklamace na PayPal? Objednal jsem něco před měsícem a zatím nedorazilo. Do kdy je poslední šance podat reklamaci přes PayPal, aby nebylo pozdě.

Je to věc z USA, ovšem nyní z neznámého důvodu dlí na Jamaice.
https://tools.usps.com/go/TrackConfirmA ... onfirm.y=6

Případně má smysl to sám někde popohánět?

Jestli správně rozumím tomu, co mi prodejce napsal, tak mám ještě 14 dní vydržet, tak nechci něco prošvihnout

Hi....yes your order shipped via USPS First Class International Mail
It
could be another 10-14 days before receipt
Please let us know when you do
receive it, hope you enjoy
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 3. 4. 2012 18:22

PatrikChrz: jak objednano pred mesicem? 9.3. pozadal USPS o vyzvednuti zasilky a 15.3. ji vyzvedli. Takze 14 dni od odeslani. :wink:
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2012 18:33

Aha, no jo. A mě to přišlo už skoro jako měsíc :). Tak to můžu ještě čekat.
Takže to nejde z USA přes Jamajku, ale rovnou z Jamajky?
Nějak mi to nebylo úplně jasné.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Havers 3. 4. 2012 19:17

JAMAICA, New York 11430, Spojené státy americké :D

http://maps.google.cz/maps?oe=utf-8&rls ... CDgQ8gEwAQ
Havers
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 4. 2012 19:32

Aha, no, aspoň si rozšířím znalosti ze zeměpisu, když nic jiného :)
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 4. 2012 11:59

zdravím,
chci použít poprvé PayPal k nákupu drobností z DealExtreme, můžu zadat libovolnou dodací adresu (je to pro kamaráda), nebo se někde ověřuje souhlas adresy s registrací na PayPal a pod ?
Díky.

-- 12. 4. 2012 13:06 --

taky koukám že v možnostech platby je i u
1. Check out with PayPal a vedle Express Checkout (for all customers)
3. Check out with PayPal a vedle jen symboly VISA, MC, ...

Je mezi tím nějaký rozdíl ? Co je lepší zvolit ?
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 4. 2012 12:12

Zrovna pred par dny jsem kupoval neco z Deal extreme, ale na moji adresu.
Na cizi adresu jsem nekolikrat nechaval posilat veci z eBay take placene PayPalem, ale zrovna tento tyden prisel jeden balicek na moji adresu - proste odesilatel se na "delivery adress" normalne vyprdnul a poslal to na "billing adress".
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 12. 4. 2012 12:33

tak jsem zvolil hned tu první možnost a ve formuláři zeditoval jiného příjemce a způsob konverze nechal až na AXU. Ale bacha, v dalším kroku zůstalo moje jméno a kamarádova adresa, takže znovu editace a konečná náprava. Tak jsem zvědav, snad bude vše ok.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod Erikkko 12. 5. 2012 18:28

Potreboval by som poradit ako je to s paypalom a FIO/ZUNO uctom. Momentalne mam CSOB ucet a paypal pouzivam na nakupy cez ebay. Chystam sa ho ale zrusit a prejst na FIO/ZUNO ucet. Nie je tam ziadny problem pri registrovani karty, plateni a podobne? Este by ma zaujimalo ci tam ne su uctovane nejake zvlast poplatky za nakupy skrz paypal.
Erikkko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 5. 2012 18:34

Karta, která je zdarma vydávána k FIO účtu (Maestro) k PayPalu přiřadit nejde. Takže buď kartu placenou (20 nebo 25 Kč / měsíc za Visa Electron nebo Mastercard), nebo si počkat ještě pár měsíců - chystají se vydávat vlastní karty, tak se možná něco změní.

Zuno má Visa Classic, ta by měla jít přiřadit bez problémů.

Každopádně já (kvůli kurzům) mám pro placení v cizí měně (tedy včetně PayPalu) zřícený účet včetně karty u Axy. Nic to nestojí.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Erikkko 12. 5. 2012 18:36

takze ako bezny ucet si dam FIO a na platby skrz paypal si zalozim v AXE kde je to zadara...to by slo. aj kartu daju zadara?
Erikkko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 12. 5. 2012 18:47

Přesně tak.
V Axe je zdarma účet (vedení), karta, příchozí transakce a 2 odchozí transakce měsíčně převodem (netýká se plateb kartou, ty jsou zdarma všechny).

Velkou nevýhodou Axy je, že při platbě se ověřuje zůstatek k předcházejícímu pracovnímu dni - je tak třeba s tím počítat a peníze mít tak na účtu preventivně, nebo je tam poslat s dostatečným předstihem.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ramicek 17. 6. 2012 19:26

Nevíte za jak dlouho se z Axy strhne těch 50 korun. Ve čt jsem založil paypal, připojil kartu Axy a myslel jsem že se těch 50 korun strhne hned (jako u kterékoli platby kartou).
Ramicek
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod A1rh- 17. 6. 2012 19:42

u kterékoliv platby kartou se dle mých zkušeností peníze zaúčtují až za několik dní, klidně 2-5 dní.
A1rh-
Diskutér

Odeslat příspěvekod stepano 18. 6. 2012 05:00

Ramicek píše:Nevíte za jak dlouho se z Axy strhne těch 50 korun. Ve čt jsem založil paypal, připojil kartu Axy a myslel jsem že se těch 50 korun strhne hned (jako u kterékoli platby kartou).

Musíš rozlišovat mezi blokací částky, a jejím skutečným zaúčtováním. Takže ihned se to nestrhne, jen se ty prostředky zablokují. InternetBanking Axy, kromě mnoha jiných much, blokace nezobrazuje, a jak píše A1rh, zaúčtování trvá 1-5 dní. Ale Axa je Axa, těm diletantům tam to může trvat i dýl :-) .
stepano
Nadšenec

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků