Kooperativa IŽP Perspektiva 7BN

Povinné ručení, životní pojištění, cestovní pojištění, pojištění domácností, penzijní fondy

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 23. 2. 2012 19:07

1) žádné pojištění
2) nízké zhodnocení, navíc bez nějakého výhledu do budoucna
3) dlouhodobá vázanost - jinak vysoké sankce
4) neustálé legislativní změny, nikdo neví co bude za 2 roky, natož za 20, 30, 40
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod krásná sereminazáda 23. 2. 2012 23:45

Nazdar Plechone,

jestli jsem dobře čet, tak jsi vůbec nic nenapsal o sobě (klobásovej festival pořádat nebudem, neboj), což je tak trošku problém při doporučování, co si máš sjednat. Věk, děcka, úvěry, zaměstnání, jak to máš? Jsi schopnej se dlouhodobě zabývat svýma prachama nebo jsi ze skupiny lidí (a podle mě tam patříš), která sice se svýma financema něco podniknout chce, ale fakticky se nechce o nic starat? Můžeš spustit...
krásná sereminazáda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod plechon 24. 2. 2012 00:28

Ahoj sereminzádo,

26, 0, 0, studuju/pracuju.
Dlouhodobě se určitě penězma zabývat nechci, prostě bych chtěl nějakým způsobem spořit.

PatrikChrz:

děkuji za odpovědi, ale jaký je tedy podle Tebe vhodný způsob investování peněz? (nebavím se o jednozázové ivestici větší sumy, ale postupném spoření). Přijde mi, že všichni jenom kritizují tyhle typy spoření, ale podle mě je to lepší, než mít peníze na účtě, kde za ně v našich bankách nedostanu skoro nic.

Díky..
plechon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 24. 2. 2012 04:48

V první řadě je třeba rozdělit od sebe investování (aktivní správa peněz s podstoupením rizika) od spoření (pouze pasivní ukládání peněz s minimálním rizikem).
Já neinvestuji, za ty nervy mi to nestojí. Dokáži vydělat (a hlavně ušetřit :) ) dost na to, abych toto riziko podstupovat nemusel a pokud nedojde k nějakému velkému kotrmelci (ať v mém životě, nebo v našem hospodářství), tak do důchodu půjdu tehdy, kdy já budu chtít a strávím ho tam, kde budu chtít (což bude znamenat cca 50-60 let (dle toho, jak zajímavou práci budu v tu dobu mít) a pravděpodobně někde mezi 20° severní a jižní šířky).
Já využívám právě to "mít peníze na účtě". Mám termínované vklady s úrokem 6 % (Unibon, aktuálně směřuje ke krachu, takže mě asi bude vyplácet fond pojištění vkladů), 5,8 % (MSD, aktuálně nabízejí nižší úroky, ale pořád je to slušné) a spořicí účty s úroky 2,7 % (Air Bank s bonusem, noví klienti mají 2,5 %), 2,6 % (Wüstenrot typ A, noví klienti mají 2,3 %) a 2 % (zde ovšem bez daně, takže je srovnatelný s 2,352 % daněním účtem - jde o ZUNO).
Výhodou je, že peníze mohu vybrat velice rychle (většinu okamžitě) a bez sankcí.
V mém okolí mám lidi spíše s negativními zkušenostmi s investováním, zejména ty, kteří to svěřili někomu jinému (tedy dali na radu finančního poradce a nechali jeho rozhodnout kam peníze dá, samozřejmě že skončily ve vysokoprovizních produktech jako je rezervotvorné (kapitálové, investiční) životní pojištění, či různé investiční plány), těch pár, co na tom vydělávají, tak se o své investice stará samo - tedy nekupují žádné fondy, ale přímo akcie. Jeden vydělal miliony sázením na sportovních sázkách (nechal vysoké školy a za jediný rok se dokázal zabezpečit na celý zbytek života).

První bych se zeptal, jak jsi na tom s dluhy. Ať těmi současnými, nebo budoucími (např. plánovaná hypotéka). Je totiž nesmysl cpát peníze do dlouhodobých produktů, kde nemáš bez podstoupení značného rizika šanci překonat náklady na úvěr. Takže bych doporučil spíše nějaký spořák a čas od času něco z něj dát na termínovaný vklad (cca do 3 let), abys měl solidní základ, až si budeš kupovat bydlení (ideálně ho koupil za hotové).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischa22 18. 4. 2012 14:04

Zdravím vás .
Kamarád byl v neděli poradkyní od Kapitolu informován, ať v žádném případě nemění svou smlouvu 7BN od Kooperativy. Má tam nastavenou smrt na nějakých 150 000,- (prý je to levné) a jinak nic. Platí si 1500Kč měsíčně. Tahle smlouva byla uzavřená na spoření doo důchodu. Myslím že v roce 2010 - byla zrušena 4BN a hodnota převedena na 7BN. Prý je to nejlepší produkt na spoření - nebo vytváření rezervy na důchod. Má tam 100% CQadrat dynamický. Z těch 1500 Kč měsíčně platí jen 25 Kč za vedení účtu, jinak jde celý zbytek 1475Kč na tvorbu rezervy. Má to do svých 65 let - tedy ještě na 32 let. Chtěl jít původně do Consequ Horizont a možná penzijka. Nechal by si část v Perspektivě, nerušil byto,protože používal do daní. Nechal by si ji na 1000,- nebo 600,- A zbytek tedy těch 900,- chtěl rozložit do Consequ(600,-) a penzijka (300)
Má poradkyně pravdu? Nebo se platí ještě jiné poplatky, které před ním zatajila...je výhodnější část peněz dát do Consequ - kde pak na ko nci nedaní výnos? Tudíž mu zůstane větší část? I když musí znovu platit nějaké vstupní poplatky - prý bud jednorázově nebo průběžně.
Podle mě minimálně musejí ještě strhávat za to pojistné smrti, ne?
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mikicz 18. 4. 2012 15:11

Pojistka je nejlepsi produkt pro sporeni a telefon je nejlepsi pro bydleni...
it is not about the money. it is about sending a message
mikicz
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 18. 4. 2012 19:42

Mischa22: No počítej s tím, že první dva roky jdou na provize, takže to se musí někde objevit. Jinak platí, to, co píše Miki. Ale co my můžeme vědět, my používáme pojišťovny pro pojištění a spoříme jinde (někteří v bankách a záložnách, ti odvážnější investují do akcií či jiných cenných papírů).
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 19. 4. 2012 07:36

Mischa22: a tu smlouvu mu predpokladam doporucil prave Kapitol, ze? Takze ono typicke "sporeni pojistkou" neboli "soulozit masturbaci".
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischa22 19. 4. 2012 18:21

Děkuju za vaše reakce, rozumím tomu, že spoření přes pojistku není výhodné. Nicméně má prý uz všechny poplatky za sebou a platí dle paní jen 25 Kč měsíčně. Má to nechat? Snížit? Jít třeba do Consequ? Účel odkládání peněz je, aby měl něco našetřeno v důchodu. Asi vám to připadá, že je to tu pořád dokola. Ale jak se teda zachovat, až zase přijde poradkyně?
A ano, ta smlouva je od Kapitolu.
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod S474N 19. 4. 2012 18:25

Pokud si chce sporit, tak at si proboha spori. Pokud se chce pojistit, tak at se pojisti. Pojisteni resi nejake riziko a ne sporeni. Dovedes toto pochopit?
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod libol 19. 4. 2012 19:26

Mischa22: Ono to vypadá, že tě všichni posílají někam, ale oni ti radí dobře - v rámci možností.
Nejdříve si ty musíš uvědomit co chceš a případně to napsat.
- pokud chceš/nechceš strkat peníze do pojistky to je tvůj boj, to nikdo neporadí. Já se třeba rád dívám na F1 a někdo říká, že je to nuda - to je o osobních preferencích.

Na tvůj dotaz nejlépe odpověděl mikicz - zamysli se - opravdu bude pojistka to nejlepší na spoření? Někdy třeba zaťuknu hřebíček kombinačkami - jde to docela dobře, ale přece jen kladívko je kladívko.

Chceš se proti něčemu pojistit? Ber pojistku.
Chceš spořit - podívej se po spořeních.

Jakou má to spoření na pojistce likviditu, jaký má garantovaný výnos? Osobně ti jsem při likviditě 32 let ochoten z fleku nabídnout výnos AŽ 10 procent ;-)

A abych odpověděl na tvůj dotaz, je docela možné, že 7BN je nejlepší pokud chceš spořit přes pojistku
libol
Diskutér

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 4. 2012 07:53

Za prvé pojistka není to samé, co pojistná smlouva. Možná by bylo vhodné
používat odborné termíny správně.
A mám silné tušení, že Perspektiva 7BN je "kombinovaný" produkt.
Skládá se z "pojištění" a ze "spoření".
Mischa22 psal, že by chtěl dát část peněz do Consequ.
Perspektiva umožňuje alokaci (umístění peněz) i do Consequ.
Oproti přímé investici do fondu bych viděl výhodu v tom, že tahle
"spořící" část peněz zakládá nárok na daňový odpočet.
Potom jsou tu ještě poplatky.
Perspektiva má náklady rozpočítané podle délky pojistné doby do prvních let,
pak jsou všechny poplatky splaceny.
Přímá investice znamená, že každý rok se platí stanovené poplatky dle velikosti
investice + ještě vstupní poplatek.
Na začátku ta roční částka nemusí být veliká, ale pokud se investuje déle, tak
ten roční poplatek bude poměrně výrazný.
A pokud se Mischa22 bude chtít i pojistit, v rámci Perspektivy se dostane na
velmi solidní ceny.
Shrnutí- Perspektiva umí být i téměř výhradně spořící produkt (kromě nějakého
minima na smrt, aby to splňovalo podmínky daňového odpočtu). A spořit se dá i v
tom fondu, který se Mischovi líbí.
...ať v žádném případě nemění svou smlouvu 7BN od
Kooperativy

Tohle je zavádějící, protože naopak Perspektiva už z principu umožňuje změny
dle potřeb klienta.
Na konec - dát 300,- na penzijko je poměrně rozumné a je dobré to stihnout do
listopadu 2012.
A ještě jsem si všiml: tady se bere, ze peníze budou k dispozici až na konci. To není pravda, Perspektiva umožnuje částečné (nebo i úplné) vybrání "naspořených" peněz. Pak ale bude hodnota účtu na konci odpovídajícím způsobem nižší.
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischa22 20. 4. 2012 08:23

Díky, já tomu rozumím, že dělat si rezervu na pojistce není výhodné. Tady už jsou počáteční poplatky zaplacené.
Mně by se líbila možnost nechat Perspektivu na 1000Kč měsíčně - využít daň. zvýhodnění. Těch 500,- dávat nově do Consequ - na konci se neplatí 15% daň z výnosů státu. A to penzijko nevím, tam se k penězům člověk jen tak nedostane - ale na druhou stranu to může být přidaná hodnota :-)...že člověk tam ty prachy v 60, nebo v 65 letech bude fakt mít ;-)
Mischa22
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fodi 20. 4. 2012 08:33

Rezervu si nebudeš dělat na pojišťovací části smlouvy, ale na spořící části.
Pokud to penzijko uzavřeš do 11/2012, tak se právě ještě k penězeům dostaneš
dříve.
Jmenuje se to výsluhová penze a je to po 15 letech- 50% naspořených peněz.
Jen je potřeba myslet na to, že od 1/2013 musí být na penzijko posíláno minimálně
300,- měsíčně, aby ti stát něco přidával (120,-)
Fodi
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mischa22 20. 4. 2012 08:36

Fodi díky za názor - každopádně určitě tu Perspektivu rušit kámoš nebude, využíval daňové zvýhodnění. Navíc má poplatky za sebou, jen mi stále přijde divné, jestli pojišťovna účtuje jen těch 25Kč měsíčně. Ty znáš nějak tuhle pojistku detailněji? Je to tedy možné, že už se neplatí žádné jiné poplatky, krom poplatku za vedení účtu?
A ještě jestli se někdo vyznáte, je ten fond C-Quadrat dynamický ok? Koukali jsme na stránky a v tom, jak si vedou se moc nevyznáme.
Mischa22
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků