jaky franchising doporucujete v Cr?

Podílové fondy, akcie, komoditní trhy, spekulace, aukce. Kam a jak nejlépe investovat volné finanční prosředky

Moderátor: Moderátoři FinExpert.cz

Odeslat příspěvekod Petrita 2. 5. 2012 13:50

premyslim uz nejakou dobu o podnikani ve franchisingu, muzu investovat az 4.000.000kc
na internetu je nejvice informaci o Mc Donald's, kfc, Starbucks..... dekuji za kazdy tip, informaci, radu...
Naposledy upravil Marek Lutonský dne 3. 5. 2012 08:03, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do vhodnější sekce.
Petrita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 2. 5. 2012 14:45

Na KFC zapomen. American Restaurants ma pro CR vyhradni franchizu. Podobne to asi bude s Burger king.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Joezbrna 2. 5. 2012 14:57

Švagr dělá vedoucího jedné prodejny a servisu Stihlu. Zainvestoval mu kámoš, pokud to tak půjde dál, dostojí plánu a budou mít návratnost 3 roky. Velkou část obratu a hlavně zisku dělá servis, což švára dělá dobře a poctivě. Co jsem od nich slyšel, tak Stihl má férové podmínky pro své frančízanty, ale to asi každý, kdo chce být ve frančízingu úspěšný.

Spíš se podívej po spolehlivých známých, kdo co dělá v nějakém oboru, kde fungují frančízy, protože limitující faktor jsou imho lidi. Nebo k čemu máš vztah sám. Nemá smysl cpát se do fastfoodů, jestli je ti to z duše protivný způsob obchodu...
Joezbrna
Nadšenec
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod spokojenaslepice 2. 5. 2012 18:40

Realitku ( http://www.remax-czech.cz/ ) a hypomakléřskou firmu ( http://www.gpf.cz/ ) v jednom?
spokojenaslepice
Návštěvník

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2012 05:51

Franchizu ze zacatku hodne podporovala Zabka, ale jak je to nyni nevim.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 3. 5. 2012 18:41

Zabka = Tesco
SI ALTERUM SIT OPTANDUM, MALIM EQUIDEM INDISERTAM PRUDENTIAM QUAM STULTITIAM LOQUACEM
Merida AM 3000D 2008 + Sigma Sport Mirage EVO X;
Noclaf
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 3. 5. 2012 19:02

A jo, oni to vlastně od nich koupili.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrita 5. 5. 2012 22:52

dekuji za odpovedi. A co si myslite treba o Paneria?
Petrita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dusan 6. 5. 2012 13:15

Panerie v dnesnich ekonomickych podminkach mi neprijde jako perspektivni. Predrazena bageta je prvni co si lidi odpusti v nastavajicich tezkych casech a navic s jejich cenami maji zakazniky na par mistech v republice a tam uz vetsinou jsou. Neumim si predstavit jak provozovat takovou Panerii nekde v Jablonci ci na severni Morave. Pruser je, ze ekonomika jde do sracek a lidi budou mit hloubeji a hloubeji do zlabu. Bohuzel franchizy vetsinou nabizi luxusnejsi, zbytne sluzby ci zbozi, coz znamena ze v krizi budou biti nejvice. Jedinou perspektivni sanci bych videl na nejakou atraktivni neokoukanou franchizu provozovatelnou v Praze, idealne kolem lepsich lokalit, ale takovych franchiz moc nebude.
Auto: Infiniti M37s
AV: Onkyo 805, Sony VPL-HW55ES, HTPC
Mob: Galaxy S8+
Dusan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod S474N 6. 5. 2012 13:21

Dusan: no hlavne po pravde nechapu, proc chtit frencizu za kazdou cenu, zvlast v oboru baget. Kdyz budu chtit delat bagety, tak se hlavne budu zajimat o to, aby by byly dobry. Kdyz budou dobry, tak si je budou lidi kupovat a tu cestu si tam najdou sami. Navic jak si zminil, cenove jsou dost mimo.
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrita 6. 5. 2012 14:05

a to same asi bude se Starbucks atd. vse je drahe, takze se to vyplati jen v Pze, kde je toho uz dost na kazdym rohu :( bude tezke dobre investovat penize. Chtela jsem zacit podnikat v Cr ale porad jen hledam a premyslim v cem. Diky vsem za odpovedi
Petrita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 6. 5. 2012 14:26

Jenže Starbucks (stejně jako McD, KFC,...) mají výhodu v zavedené značce. Značná část klientely se tak rekrutuje ze zahraničních návštěvníků (zejména v Praze). Byl jsem ve Starbucks (pro šťouraly - ano, dal jsem si tam kafe, ne neplatil jsem ho :D ) a snad polovina klientů byli cizinci. A obrat slušný. Ale bylo to na Václaváku.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrita 6. 5. 2012 14:35

;) na Vaclavaku nebo Staromaku je vzdy plno :) kontaktuju franchisinginfo.cz a zjistim info. Co si myslite o investici do nemovitosti? Tam to vydim jeste hur nez s frencizou :(
Petrita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod S474N 6. 5. 2012 14:43

Petrita: ja to vYdim taky tak :-)
citát dne: "Kde jde o sekundy, je Policie na místě během několika minut."

"Neozbrojený člověk může před zlem pouze utéct, a zlo není přemoženo tím, že se před ním utíká."
S474N
Inventář
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrita 6. 5. 2012 14:45

sorry myslela jsem vidim :D
Petrita
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků